sumek666

Ceny trzody chlewnej 2021

Polecane posty

migacz    318
1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Tuczysz jeszcze ? Jaka strefa  Ciebie ?

Tucze. Z hodowli nie da się zrezygnować bo na 6 klasie ziemi bez obornika nic nie rośnie. Teraz nie ma żadnych obostrzeń bo strefa się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

 Dokładasz  zboża mało świnia tania tylko obornik  zostaje ach ta kalkulacja na + .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Była żółta. Chociaż sam nie wiem.

Nie mając obornika plon max 2 tony żyta z ha. Nie opłacaloby się wogole siać. A co do opłacalności kokosów nie ma. Za zeszły rok liczyłem koszt średnio 4zl a cena prawie 5. Teraz pewnie koszt ok 4,5 strzelam więc na razie jedziemy po kosztach. Zobaczymy co będzie dalej.

Mając od dawna cykl zamknięty trudno się tego pozbyć ot tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

u mnie podobnie 5ylko gleby lepsze, ale i tak szkoda obornika, cykl zamknięty strefa niebieska 30 loch


koszty około 4,5 nie licząc własnej roboty, świnie sprzedane ostatnio po 5 zł 127 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
2 godziny temu, migacz napisał:

Była żółta. Chociaż sam nie wiem.

Nie mając obornika plon max 2 tony żyta z ha. Nie opłacaloby się wogole siać. A co do opłacalności kokosów nie ma. Za zeszły rok liczyłem koszt średnio 4zl a cena prawie 5. Teraz pewnie koszt ok 4,5 strzelam więc na razie jedziemy po kosztach. Zobaczymy co będzie dalej.

Mając od dawna cykl zamknięty trudno się tego pozbyć ot tak.

Po kosztach to praca wykonana za darmo ciekawa sprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Niestety bywa i tak. Ile urwiesz tyle twoje. A pewna wypłata tylko przy nakladczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jj    22

Nie taka pewna słyszę od znajomych że co rzut to mniejsza a jak zlikwidują wolny rynek to za gnojowicę będą robić 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

no u mnie też powoli zaczynają narzekać znajomi nakładczy z agri


,, pieniądze te same inflacja coraz więcej dokumentów nic się nie opłaca,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

KAzdy ino patrzy aby wykorzystać rolnika... I brać czysta kasę bez roboty. 

Ale i przyjdzie bat na nich, niech tylko tak dalej likwidują świnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2146
2 godziny temu, adamn999 napisał:

no u mnie też powoli zaczynają narzekać znajomi nakładczy z agri

 

,, pieniądze te same inflacja coraz więcej dokumentów nic się nie opłaca,,

 

Jak chodzili naganiacze od fotowoltaiki na polach to na samym wstępie zapewniali, że kwota dzierżawy jest waloryzowana o stopień inflacji, aż dziwne, że w przypadku nakładczego właściciele chlewni nie wymagali stosownego zapisu w umowie.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

,, Zapewniali '' 

Ciekawe jak naprawdę te umowy wyglądają na tą fotowoltaike.... 

Wymaganie  rolnika jest takie, albo podpisujesz to  co chcemy albo dowidzenia......

Pewnie zdążąja się przypadki ze da się coś wynegocjować ..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437
migacz napisał:

Była żółta. Chociaż sam nie wiem.

Nie mając obornika plon max 2 tony żyta z ha. Nie opłacaloby się wogole siać. A co do opłacalności kokosów nie ma. Za zeszły rok liczyłem koszt średnio 4zl a cena prawie 5. Teraz pewnie koszt ok 4,5 strzelam więc na razie jedziemy po kosztach. Zobaczymy co będzie dalej.

Mając od dawna cykl zamknięty trudno się tego pozbyć ot tak.

Co Ty za głupoty piszesz ze nie da się zrezygnować od tak że świń, pewnie ze się da, macior nie inseminujesz dalej i na sprzedaż do pół roku masz wyczyszczone chlewnie. Co do obornika na 6 klasę też bujda, można poplony zasiać, słomę zacniesz przyorywac a nie zbierać i już się poziom próchnicy podniesie, swoją drogą wiesz co to jest żyto hybrydowe? Z takich czystych 6 klas w tym roku kosiłem po 5 ton, a obornika od jakichś 6 lat te pole nie dostało. Zacznij może wapnowac i nawozić jak należy to Ci się plony zwiększa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Wiem że można ale człowiekowi szkoda i tak trudno podjąć ta ostateczną decyzję. Przyzwyczajenie i tyle.

A co do komentarza nt żyta hybrydowego. Wiem co to jest. Wyobraź sobie że sieje nie tylko żyto ale jęczmien hybrydowy i miałem w tym roku pszenicę hybryda. Da się bez obornika ale jak jest to zawsze jest lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
1 godzinę temu, turtojs napisał:

Co Ty za głupoty piszesz ze nie da się zrezygnować od tak że świń, pewnie ze się da, macior nie inseminujesz dalej i na sprzedaż do pół roku masz wyczyszczone chlewnie. Co do obornika na 6 klasę też bujda, można poplony zasiać, słomę zacniesz przyorywac a nie zbierać i już się poziom próchnicy podniesie, swoją drogą wiesz co to jest żyto hybrydowe? Z takich czystych 6 klas w tym roku kosiłem po 5 ton, a obornika od jakichś 6 lat te pole nie dostało. Zacznij może wapnowac i nawozić jak należy to Ci się plony zwiększa

Kolega po studiach i na pewno z 30-letnim doswiadczeniem w zawodzie🤔, członek mojej rodziny będąc zarządcą 500 ha gospodarstwa dokładnie taka samą opinię wygłosił 17 lat temu[produkcję zwierzęcą zlikwidowali], jako że będąc dzierżawcą muszą robić badania gleby to i przy okazji próchnicy zaczeli w 2004 roku z poziomu z 2,2% do 1,2-1,4 w 2017 roku tak to właśnie zwiększyli poziom próchnicy , postępowali dokładnie tak jak napisałeś powyżej, w 2017 r zmiana strategii i cała słoma jest zbierana i wymieniana na obornik, ponoć w tegorocznych badaniach już widać tego efekt[ to co przedstawiłeś wygląd dobrze tylko i wyłącznie w teorii i idealnym rozkładzie opadów]

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437

Tak po studiach, akurat nie rolniczych, ale technikum było rolnicze z 16-letnim stażem w rolnictwie, ale mniejsza o to. Być może i tak jest, ale też musisz mieć się z kimś na obornik wymienić, jak nie ma z kim to pozostają poplony, słoma i dobry płodozmian. A powiedz czy zauważyli spadek plonów na przestrzeni lat? Co do likwidacji hodowli to nie może być sentymentu w przypadku braku opłacalnosci. Z czegoś trzeba żyć i to jak najlepiej się da, w sensie poprawiać sobie jakość życia, a nie tylko żeby mieć co do gara włożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Finansowo nie płacze a ciągle się rozwijam więc chyba nie jest tak źle z tą hodowla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle aż w Polsce nie będzie już świń, wtedy zacznie rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
4 godziny temu, turtojs napisał:

Tak po studiach, akurat nie rolniczych, ale technikum było rolnicze z 16-letnim stażem w rolnictwie, ale mniejsza o to. Być może i tak jest, ale też musisz mieć się z kimś na obornik wymienić, jak nie ma z kim to pozostają poplony, słoma i dobry płodozmian. A powiedz czy zauważyli spadek plonów na przestrzeni lat? Co do likwidacji hodowli to nie może być sentymentu w przypadku braku opłacalnosci. Z czegoś trzeba żyć i to jak najlepiej się da, w sensie poprawiać sobie jakość życia, a nie tylko żeby mieć co do gara włożyć...

Spadek plonów to nie, tylko nakłady rosły i duża presja chorób przenoszonych przez słomę to największy problem,do tego suche lata i problem z rozłożeniem słomy ,  wśród rolników indywidualnych ten problem wystąpił drastyczniej powodując widoczne na oko spadki plonów i zaczynają kupować pomiot ptasi coś ok 2tyś za łódkę, z poplonami to tez w sumie wszystko zalezy od wody, na glebach pow 4b i wyżej gospodarka bez obornika to przy obecnych opadach  i ich rozkładzie to normalnie rosyjska ruletka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to nie jest problem rozkładu słomy a monokultura , bo na 5-6 klasie zbyt dużego wyboru nie ma , łubin to tylko pod dopłaty  bo zarobić na nim ciężko , kukurydza i rzepak nie da zysku chyba żę gryka i nią łamać co kilka lat płodozmian , ale gryki nie siałem nigdy to nie wiem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

@jarecki rzepak,kuku na ziarno pszenica i jak coś nie wypaliło to jęczmień, od 4 lat weszli z ziemniakiem skrobiowym i od tego roku jadalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj