sylwek23111

Claas Dominator 98S do fasoli

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylwek23111    330

Witam, przez deszczową pogodę oraz brak chętnych do wymłócenia mojej fasoli zmuszony jestem do przrobienia mojego kombajnu do omłotu fasoli- jaśka półtycznego. Parę lat temu próbowałem wymłócić, ale aby zmniejszyć obroty młocarni musiałem zmniejszyć obroty silnika, co powodowało z kolei zapychanie sit.  Macie jakieś patenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Niektóre modele jak np . mój Mega mają przy wariatorze dodatkową przekładnię pośrednią zmniejszającą obroty bębna młócącego , innej możliwości to chyba nie ma 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy8011    45
2 minuty temu, Marecki2922 napisał:

Niektóre modele jak np . mój Mega mają przy wariatorze dodatkową przekładnię pośrednią zmniejszającą obroty bębna młócącego , innej możliwości to chyba nie ma 

Dobrze gada polać mu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Ciekawe czy by się nie dało dokupić takiej przekładni. 

I jakie oroty w MEGA można ustawić?

Nie pamiętam dokładnie ale na niskim przełożeniu to chyba do 700

1 godzinę temu, szmergiel napisał:

nie przelozysz reduktora z megi do dominatora. 

Skąd masz pewność ? 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

bo ich masę miałemm w skrócie mega jest dłuższa a dominator krótsze właśnie tam gdzie to się montuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

Nie pamiętam dokładnie ale na niskim przełożeniu to chyba do 700

Skąd masz pewność ? 

jak 700 to i tak za dużo, potrzebuje 300, a w 98 jest 650-1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
54 minuty temu, sylwek23111 napisał:

jak 700 to i tak za dużo, potrzebuje 300, a w 98 jest 650-1500

Napisałem ,,do 700,,.   minimum to chyba 150


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

W sumie to wyczytałem z instrukcji, nigdy nie kosiłem tym kombajnem, bo mam inne obowiązki np prasowanie słomy. Gdy było 500 to mam nawet pomysł jak zrobić 300... Na silniku ustawić prawie 1500 obrotów i wtedy zrobi się 300 na młocarni. Żeby wytrząsacze, wentylator i sita normalnie działały do robie większe koło pasowe. Z 650 obrotów też można zrobić 300 w ten sposób, ale silnik musiałby chodzić na jałowych obrotach 1150, a to by nie było zbyt dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Niestety nie ma zegara ze wskazaniem orotów silnika. Wg instrukcji silnik ma obroty: jałowe 1150, maksymalne bez obciążenia 2600, oraz maksymalne pod obciążeniem 2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
Dnia 7.01.2021 o 18:23, PrzemoO napisał:

to coś wysokie obroty masz u mnie w 98 minimalne obroty młocarni to ok 500.

Zmierzyłem dziś i wyszły obroty od 650 do 1500. Znalazłem w sieci informacje o różnych pasach do kombajnu dominator 98:

628630.0 50x22x1905 dł., 650-1500 obr.

644177.0 55x22x1905 dł., 500-1400 obr.

http://katalog.czescidokombajnow.pl/claas/pasy-i-lancuchy/DOMINATOR-98/

Zmierzyłem grubość pasa i wyszło że mam ten pierwszy o szerokośći 50. Mógłbyś sprawdzić szerokość Twojego pasa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Witam, orientuje się ktoś, jakie klepisko do dominatora do fasoli było by najlepsze? Wiem że zbożowe ma za małe szczeliny. A kukurydzianych jest kilka rodzajów: drutowe(fi8mm), uniwersane(fi6mm), prętowe(fi16), ażurowe.  Do kukurydzy i grochu najlepsze są podobno prętowe. Na razie się wacham nad prętowymi albo ażurowymi(najlepiej bez poprzecznych kwadratowych prętów) Może ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie, bo teoria teorią a, życie praktyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
Dnia 28.12.2020 o 06:46, Marecki2922 napisał:

Niektóre modele jak np . mój Mega mają przy wariatorze dodatkową przekładnię pośrednią zmniejszającą obroty bębna młócącego , innej możliwości to chyba nie ma 

Jak by co to zakupiłem takowa przekładnię z dodatkową przekładnią planetarną od dominatora 98 claasic i już prawie kończe montować. Nie obyło się bez przeróbek. Musiałem wytoczyć większy otwór na oprawę łożyskową, bo w claasic jest większe łożysko, oraz poprzycinać trochę blach i rozwiercić kilka otworów aby włożyć większe śruby. Gdybym miał classica to by było łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

To powiem że to poważne wyzwanie , w oryginale to tam jest ciasno a co dopiero przy przeróbkach 

Powodzenia


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Nie wiem,  jakiś przekładniowy fusch-a zalej i będzie git


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez dawidursus323
      Mam następujący problem. Po zimie sprzęgło młocarni w Claas consul nie załącza się do końca. Nie zaskakuje. Jak od początku rozebrać ten mechanizm? 

    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj