News
dawidursus323

Claas Consul -Sprzęgło młocarni nie załącza się .

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam następujący problem. Po zimie sprzęgło młocarni w Claas consul nie załącza się do końca. Nie zaskakuje. Jak od początku rozebrać ten mechanizm? 

IMG_20190511_200649.jpg

Starsze wersje na perkinsie to mają. Ja mam z 1969 roku. Potrzebuje kogoś kto się na tym zna w Małopolsce, Śląsku. Tyle rozebrałem i nie wiem co dalej.

IMG_20190511_200649.jpg

IMG_20190512_143702.jpg

IMG_20190512_112226.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

dsbh    89

Ktoś to już rozbierał z tego co widać. Mam innego Claasa ale sprzęgło to samo i ten sam problem. Czy do załączania służy taka obejma z brązu/mosiądzu ?

Musisz podstawić coś pod spód aby nie pogubić części. To takie pozbijane w nacięciach to nakrętka,odkręć śrubę która ją skręca, następnie dobry duży klucz do rur lub żaba i musi pójść bez młota i przecinaka.Jak nie masz klucza no to zostaje młot ale już z mniejszą siłą uderzasz. Jeżeli dobrze działało wcześniej to zaznacz lub przelicz gwint aby tak samo złożyć. Dalej ściągasz wszystko po kolei. Tuleja na której nakręcony jest ten pierścień,osadzona jest na kołku, uważaj abyś go nie zgubił.    Przypomniało mi się - pod tą pierwszą tuleją z klinem masz takie 6 sztuk małych "klocków" ułożone wokół ,uważaj aby ci się nie rozsypały i aby je potem tak samo złożyć.

Jak już wszystko pościągasz ,zostaje Ci w kole taka pokrywa ,która dociska 6 takich dużych drewnianych "klocków". Uważaj aby Ci się te klocki również nie rozsypały - one są składane po kolei od 1 do 6 i tam masz jeszcze sprężyny nie pamiętam ile ich jest ale są trochę drogie i to wszystko.

Trochę chyba chaotycznie napisałem ale może coś pomogłem.

Kolego w jakim claasie tak masz? Ja przed chwilą to złożyłem i wyczyściłem i działa tak na 90% bo dźwignia nie trzyma. Po puszczeniu sprężyny ja z powrotem ciągną. 

dsbh    89

Claas Mercur ,rozebrałem ,wymieniłem te klocki na nowe ,nowe sprężyny i jak trzymam dźwignię to działa a jak puszczę to wyłącza się. Myślę zrobić jakiś wypór na sztywno tylko nie wiem czy to zda egzamin.

Ja myślę dać jakiś drut to trzymania podczas pracy. Ale ktoś miowił że to musi zaskoczyć bo inaczej się te klocki spala. A sprobój dać cieńsza podkładkę za segerem. Znajomy tak polecił. Ja u siebie jeszcze nie próbowałem. W consulu mam dwie podkładki za segerem. 

dsbh    89

Też mam dwie podkładki ,tylko jak dasz cieńszą to może powstać za duży luz. Próbowałem kombinować z tymi sprężynami co są w środku ale to też nic nie dało. Znajomy ma takie sprzęgło w sieczkarni ,nie pamiętam co za model Claasa posiada ale u niego to fajnie działa. Spróbuje jeszcze ściągnąć pasy napędzające młocarnie ,dać full obroty silnika i wyprzeć, zobaczę co się będzie działo. Ewentualnie można coś spróbować regulować tą dużą nakrętką. Ona służy chyba do nacisku/docisku tych dużych ślizgów drewnianych. Jeżeli to nie zda egzaminu to mi się pomysły skończą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Dwaidko
      Witam. Mam problem ze ślizgającymi się tarczkami w renault ares 610. Problem występuje tylko podczas jazdy do tyłu.  Problem wystąpił po remoncie skrzyni. Wcześniej było wszystko dobrze. Jest w nim rewers elektrohydrauliczny. Czy będzie trzeba jeszcze raz wymieniać tarczki? 
    • Przez LukmenTV
      chciałbym się dowiedzieć jak ustawić CIS w claasie arion 630 aby spowrotem po zatrzymaniu sie wracał do zadanego biegu. ustawiłem podstawowy bieg C2, jadę przełączam biegi az do D6 i po zatrzymaniu wraca mi tylko do D1 a nie C2. z D1 ciężko jest ruszyć i za kazdym razem musze klikać biegami w dół. nie mam pojęcia juz jak to ustawić. wchodziłem w kazdy folder na wyświetlaczu i nigdzie nie ma nic aby to ustawić.
    • Przez Miro010
      kupię klamkę drzwi lub samą wkładkę zamka do claas ares pozdro
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Mam problem z mechanizmem siatki, otóz wałek ten gumowy ciągle się kręci i podaje siatkę, te pręty które ja naciągaja ciagle chodza góra dól i nawet nie chcą jej pociagnac tylko kreci sie sam mechanizm caly. Na jesieni nie bylo tego problemu. I jeszcze jedno pytanko, ten sierp ktory ustala ilosc owiniec siatka nie chce wskakiwac do konca i staje na malej ilosci owiniec, jak dam obroty na 2.5tys to przewaznie doskoczy do zadanej ilosci owiniec.
      Pomoze ktos cos?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj