Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

fezoi    170
9 godzin temu, KlimekPL napisał:

A ja skorzystalem z dzisiejszych skromnych opadów i opryskalem od chwastów Tolurexem 2l i Stompem Aqua 2l. Miał być jeszcze diflufenikan ale nigdzie nie szło tego dostać to odpuściłem. Gdzie niegdzie zjechałem z tej dawki do 75% a na jednym polu do 50% a jeszcze inne pola w ogole zostawiam bez oprysku i będę obserwować różnice. Jak sie nieco zazieleni to jeszcze będę testować różne rozwiązania nalistne (nielegalne ale ponoć skuteczne) 

Ta dawka Tolurexu ( 2l/ha) , jest bezpieczna dla łubinu ? Stosowałeś wcześniej ? Ja będę dopiero siał i po siewie planuję prysnąć chlorotolurom + DFF ( 1,25 + 0,2 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    806

Nie stosowałem, zobaczymy. 

Ale taka mala refleksja mnie naszła, bo wczoraj ziemia byla wilgotna po deszczu a dziś wieje i tak się zastanawiam czy środki które zastosowalem nie przeminęły z wiatrem i tym tumanem kurzu który się unosi nad polami. Także tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, stempos1980 napisał:

A co masz za asy w rękawie?ja opryskałem activusem 4l na ha i widzę że przepuścił już

Kolego stempos A Ty uprawiasz tylko łubin i papryke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Kolego stempos A Ty uprawiasz tylko łubin i papryke ?

Mam żyto,mieszanka jara,łubin i papryką fasolę w tunelach i na polu będzie też papryką i fasolą i może jeszcze cukinią ale tu znak zapytania narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dużo masz ha ??

U nas w okolicy Ci co na warzywkach jadą to najlepiej stoją 😏 jest kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

5 ha mam tylko.4 lata temu chciałem dokupić przez miedzę 1.75 to krzyknął mi jak cygan za babkę to sobie odpuściłem.Ogólnie teście zaniedbały gospodarkę i teraz jest ciężko coś podskoczyć do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

U mnie oprysk poszedł z wiatrem już dawno.. Z pola wywiało z 3 cm ziemi sporo ziarna widać na powierzchni.. I cały czas wieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wierzchu i nawet bardzo ładnie powschodził. Ciekawe jak doglebówka przytrzyma ziele. Póki co nic nie widać ale po tych wiatrach pewnie będzie lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
1 godzinę temu, robert123farmer napisał:

U mnie na wierzchu i nawet bardzo ładnie powschodził. Ciekawe jak doglebówka przytrzyma ziele. Póki co nic nie widać ale po tych wiatrach pewnie będzie lipa

A kiedy siałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    806
22 godziny temu, robert123farmer napisał:

U mnie na wierzchu i nawet bardzo ładnie powschodził. Ciekawe jak doglebówka przytrzyma ziele. Póki co nic nie widać ale po tych wiatrach pewnie będzie lipa

Jeśli jeszcze nic nie widać, to może oprysk okazał się skuteczny, ja pamiętam że jak u mnie łubin wschodził to zawsze towarzyszyły już mu chwasty.

U mnie nawet jeszcze ziarno w glebie nie skiełkowało a siane było tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mial ktos doswiadczenie z lubinem waskolistnym slodkim sianym przy lesie, duze jest ryzylo ze zwierzyna zje go calkiem? Musze zasiac ze 2ha na przyoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    183
8 godzin temu, daroo9876 napisał:

Mial ktos doswiadczenie z lubinem waskolistnym slodkim sianym przy lesie, duze jest ryzylo ze zwierzyna zje go calkiem? Musze zasiac ze 2ha na przyoranie.

Kilka lat wstecz miałem przy lesie gdzie pole dłuższym bokiem było obok lasu, objadły wzdłuż lasu tak około 10-12 metrów po całości, więc dla mnie było to z 15-20% uprawy. Z tym,że to był łubin na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

można składać o odszkodowanie do koła. sarny lubią i jedzą często wszystkie stronki na raz z rośliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    297

Kiedyś miałem słodki jak łąkę skasowałem przy wierzbie to go obrały ze wszystkich strączków. Tylko pozostało zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

na poplon przyoranie to tylko gorzki karo. sarny o dziwno mniej robią szkód w grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Powiedzcie mi bo mam problem co siałem jakieś dwa tygodnie temu tak jak większość ludzi w pył. Po świętach popryskałem na wilgotną glebę. Wszystko było dobrze aż do dzisiejszej wizyty bo wywiało mi tren pył z pola i połowa łubinu leży na wierzchu. Wałować to tylko już cześć łubinu jest na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    109

Ja panowie  dlatego siałem na 6 cm mój łubin,3 cm to sam pył i jak wiało to masakra była oprysk niestety zabrało ale nasion nie ruszyło.Trochę dłuzej sie czeka na wschody  ale z doświadczeń z poprzednich lat tak robię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ja dopiero drugi rok sieje łubin i cały czas się uczę uprawy tej rośliny. Nie jest to zbyt łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez kamilrolnik18
      witam. miał ktoś doczynienia z odmiana paribus od mhr. ? jak się sprawdza na gorszych/lepszych stanowiskach?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marian7k
      Jakich używacie herbicydów w uprawie prosa? Do tej pory praktycy głownie używali Azoprim. Czy ktoś próbował zastosować Dual? Będę wdzięczny za wypowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj