damian19111999

mieszanka gorzowska

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Witam czy ma ktoś doświadczenie z mieszanko gorzowsko lub innym międzyplonem chodzi o to czy jest szansa na to że kukurydza jako taka urośnie czy lepiej zostawić trawę na cały rok Bo mam zasianą A nie wiem co zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Dwa poprzednie sezony sialiśmy gorzowską, w tym roku życica. Raz była zostawiona na cały rok, to o ile pierwszy pokos bardzo fajny, to potem już powiedziałabym słabo, na pewno wpływ miała też susza. W tym roku po gorzowskiej zasiana była kukurydza (siew koło 22 maja o ile dobrze pamiętam) i wielce nie odstaje od tej sąsiada sianej w końcówce kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ten rok jest bardzo dobry ale chodzi o lata jak będzie sucho czy wg jakaś kukurydza urośnie i czy da plon jako taki bo w tym mam kukurydze po życie i niczym się nie różni od tej co była siana w plonie glownym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3690

Co myslicie aby zasiać mieszankę gorzowską po życie na kiszonkę gdzieś w połowie maja (wszystko zależy od wilgoci). chciał bym zasiać 50% mieszanki i 50% jakiegoś jarego zboża. ile sprzątnął bym przy średnich warunkach pokosów do końca sierpnia? klasa ziemi 5 w dobrej kulturze pod żyto był poplon i obornik(~30t/ha)na wiosnę tylko azot. jakie nawożenie musiałbym zastosować pod mieszankę? A i jeszcze dodam że żyto było siane bezorkowo i mieszanka prawdopodobnie też byłaby siana ta metodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez rolnikgospodarny95
      mam pytanie jak na 56ar  ustawić wysiew  siewnik poznaniak z 1995roku dodam że mam 5kg lucerny i 10kg trawy dodam że do tego owsa dosypię  
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez dawid9721
      witam mam zamiar posiać koniczynę czerwoną 3 letnią po koniczynie czerwone też 3 letnie czy jest to możliwe czy raczej będzie lipa
    • Przez bibon98
      Witam, nie orientuje się ktoś czy na terenach natura2000 można wyorywać trwałe użytki zielone które nie są cenne? Ciekawi mnie to bo miałem ponad 2ha cennych tuzów, a teraz przy składaniu dopłat, wszystko zamieniło się w zwykłe tuzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj