Mateo35

Komputer bravo 180s

Polecane posty

Mateo35    0

Witam wszystkich 馃檪zakupi艂em opryskiwacz z komputerem bravo 180 s. I mam pytanie , jak radzicie sobie z odpryskiem mniejszych kawa艂k贸w poni偶ej hektara? Na sterowniku jest tylko wyb贸r na ha, i wszystko 艂adnie wypryska na hektar. Z g贸ry dzi臋ki za wszelkie rady馃槉

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
peugeot    378

Dawk臋 ustawiasz w litrach na hekter a wody nalewasz ( dawka na 1 ha * powierzchnia w ha ) .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Andrz_    432

Temat mocno skomplikowany ale postaram sie wyt艂umaczy膰

Chcesz wypryska膰 200 l/ha聽 na dzia艂k臋 50 ar贸w聽
聽-na kompie聽ustawiasz dawk臋聽聽200聽l/ha
- wlewasz 100 litr贸w wody i tyle w temacie :)
Jak znajd臋 liczyd艂o i troch臋 czasu to napisze ile wody trzeba wla膰聽na 25 ar贸w

a偶 si臋 spoci艂em聽馃榿馃榿

Edytowano przez Andrz_
  • Haha 2

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mateo35    0

Czyli tak jak my艣la艂em 馃槅 my艣la艂em 偶e zaraz p艂ywak w zbiorniku, czy tam przep艂ywomierz zak艂贸ci prac臋 opryskiwacza jak b臋dzie mniej wody馃槅

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez armin089
      Witam poszukuje z艂膮czki do opryskiwacza. Z jednej strony montowana na te metalowe zabezpieczenie a z drugiej strony na wewn臋trzny gwint 1/2 cala. Gdzie mog臋 takie co艣 dosta膰?

    • Przez artur1980
      Witam. Mam taki problem. Opryskiwacz ma nap臋d hydrostatyczny. Tydzie艅 temu pryska艂em i wszystko by艂o w porz膮dku. Jak jecha艂em pod g贸r臋 na聽u艂amek sekundy zatr膮bi艂 i p贸藕niej nic si臋聽ju偶 nie dzia艂o.聽Wczoraj zapali艂em i za艣wieci艂a si臋 kontrolka od poziomu oleju hydraulicznego i zacz膮艂 tr膮bi膰. Wymieni艂em filtr zala艂em go olejem,聽dola艂em oleju i jest dalej to samo. Wykr臋ci艂em czujnik i jak zapali艂em na chwilk臋 to w otworze nie pokaza艂 si臋 olej. Filtr jest na wyj艣ciu ze zbiornika. Boje si臋 na d艂u偶ej go uruchamia膰 i sprawdza膰 czy dzia艂a hydraulika,聽偶eby nic nie uszkodzi膰 bo nie wiem czy w uk艂adzie jest olej. Nie wiem co mo偶e by膰. Pompa siad艂a czy jaki艣 zaw贸r?聽聽Mo偶e jest kto艣 z woj. lubelskiego kto ma taki opryskiwacz.聽
    • Przez SlaSzy
      Czym myjecie opryskiwacz ? ,Praktycznie od kilku lat mam problem 偶e po zabiegach聽 herbicydowych w zbozu zawsze sobie troche przypal臋 10 - 20 m rzepaku (poczatek zabiegu ) Oczywiscie p艂ucze zbiornik woda , wywalam filtry , conajmniej dwa razy聽 po ok. 50 -100l聽 przepryskuje przez dysze a i tak聽 jest problem.聽 Czy kto艣 z was stosuje podchloryn sodu ? czy to jest bezpieczne .聽 czy moze stosujecie sorki typu PESTICLEAN ?
    • Przez Vril
      Witam

      Chcia艂bym Was poinformowa膰 偶e ju偶 zaczeli wyp艂aca膰 dop艂aty -ja wczoraj dosta艂em
      Kasa na koncie wi臋c postanowi艂em j膮 zainwestowa膰 w opryskiwacz i tu pro艣ba do Was o porad臋 kt贸ry wybra膰 .
      Za艂o偶enie jest takie 偶e opryskiwacz ma mie膰 zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracowa膰 na powierzchni 60 ha x 艣rednio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.

      Znalaz艂em takie oferty:

      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto

      Pilmet wersja -1600 + pe艂na hydra艂lika i elektryka zawor贸w ok.54000 brutto

      Bury Pelikan FUll wypas (pe艂na hydra艂lika i elektryka zawor贸w ) ok.44000 brutto

      Dodam 偶e jestem na vacie wi臋c sobie go odlicze.

      Prosz臋 Was o porade bo mam m臋tlik w g艂owie i nie chc臋 kupi膰 bubla

      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez krystianoo12
      Witam聽
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,偶e na sterowniku "UNIA" od jakiego艣 czasu nie wy艣wietla si臋 ci艣nienie ,pokazuje tylko pr臋dko艣膰聽
      Problem z czujnikiem ?聽 czy mo偶na jako艣 ustawi膰 po przez kombinacje przycisk贸w? z g贸ry dzi臋ki za pomoc聽

×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj