Przemo94xd

Krone kr 125 opinie użytkowników

Polecane posty

Przemo94xd    0

Witam mam na oku prasę krone kr 125 do tej pory prasowalem Hesston i już mam jej dość i szukam czegoś dobrego do 16 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta na oku za 16 to jaka szerokość podbieraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo94xd    0

Sądząc po zdjęciach to tyle co komora trochę mały ona jest akurat za niecałe 13 tys szukam dobrej prasy do wszystkiego siana słomy i sianokiszonki i kiszonki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Odpuść dziadostwo na wąskim podbieraku, szkoda zdrowia i czasu. Jak już to Krone KR 130. Podbierak musi mieć szerokość roboczą te 180-220cm. inaczej to nie praca komfortowa a bałamuctwo. I szukaj prasy z podwójnym wiązaniem a najlepiej wiązaniem na siatkę i przynajmniej rotorem bez noży i komorą 120x125 chyba, że masz traktor 75km to 120x120 komorę na haki i bez rotora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Miałem kr 125 z wąskim podbierakiem kupę ładnych lat, prasa godna polecenia, co do szerokości podbieraka to jak ktoś prasował szerokim ciężko będzie mu się na wąski przerzucić... Pod koniec swej kariery u mnie pykała 1500 bel rocznie- siano, słoma, sianokiszonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo94xd    0
1 godzinę temu, Risto napisał:

Odpuść dziadostwo na wąskim podbieraku, szkoda zdrowia i czasu. Jak już to Krone KR 130. Podbierak musi mieć szerokość roboczą te 180-220cm. inaczej to nie praca komfortowa a bałamuctwo. I szukaj prasy z podwójnym wiązaniem a najlepiej wiązaniem na siatkę i przynajmniej rotorem bez noży i komorą 120x125 chyba, że masz traktor 75km to 120x120 komorę na haki i bez rotora.

Poszukam tej co ty mowisz a chodzi mi po głowie welger RP 200 siatka rotor ciągnik 80 km by targał 

1 godzinę temu, pafnucy napisał:

gdzie zdjęcia?

 

6D3F6087-F653-4770-8CB9-C11DC49EE722.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oooo zielona z non stopem. ciekawe jak z bliska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krasok6911    3

Kolego poszukaj na spokojnie dobrej prasy, ja mam krone kr 130 szeroki podbierak, owijanie siatka i prasa elegancja idzie jak marzenie, prasuje rocznie 2 tys kulek i nie narzekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo94xd    0
5 godzin temu, Krasok6911 napisał:

Kolego poszukaj na spokojnie dobrej prasy, ja mam krone kr 130 szeroki podbierak, owijanie siatka i prasa elegancja idzie jak marzenie, prasuje rocznie 2 tys kulek i nie narzekam. 

Kiszonki nią idą dobrze u mnie trawa długa nie ma problemu z owijanie się materiału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym brał jednak dobra pasowke, u nas jeden prasuje kr125 to przy pasowce zgniotu to nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo94xd    0
4 godziny temu, Hyosu napisał:

Ja bym brał jednak dobra pasowke, u nas jeden prasuje kr125 to przy pasowce zgniotu to nie ma.

Mam Hesstona prasówkę i już nie chce pasowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 minuty temu, Przemo94xd napisał:

Mam Hesstona prasówkę i już nie chce pasowej 

Mam pasówkę i innej już nie chcę. Robota idzie aż miło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 5.08.2020 o 21:34, Przemo94xd napisał:

Mam Hesstona prasówkę i już nie chce pasowej 

Hesstony to już zabytki spróbuj nowszej pasowej. Sąsiad ma kr125 to dużo jej brakuje do mojej feraboli pod względem zbicia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Koledzy chwalicie się pasówkami to pochwalcie się ile na rok robicie, czy mają rotor, noże i jakiej mocy i ile cyl. macie traktory pod nie, jakimi prędkościami robicie w sianokiszonce i słomie pszennej, żytniej po dużym kombajnie, jak naprawdę macie zagęszczone baloty i jak ustawione zagęszczenie na prasie i co na to wasze traktory po zrolowaniu na dzień 12ha np?. Bo jestem w temacie i wiem, że jak pasowa to tylko rotor i noże + siatka + traktor 6cyl. od 125km (bez użycia noży) i w tedy to jest praca i balot wygląda prawidłowo. Welger RP200 jak zdrowa w full opcji to bierz a jak się trafi KR130 to też ujdzie bo fajnie robi, ale niema rotora i jak dobra to chcą 40-45tyś. czy warto za Krone?. To lepiej dołożyć 10 tys.  i Case RB344 lub NH odpowiednik kupić łańcuchowe są i pięknie zagęszczają a na pewno lepiej niż Krone. A do tego trzeba prasę dobrać do ilości balotów na rok by potem ją stać utrzymać, serwisować.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam rotora ale przy 80km ciągniku pod górki nie da się w pełni wykorzystać potencjału, wczoraj w pszenżycie po bizonie 25 balotów 130cm na godzinę przy wiązaniu sznurkiem. Ale ładnie ubite. Dało by radę więcej, ale górki, i 2x sznurek mi zerwało.

Ps. Sąsiada w 80tka przy sipmie ma dużo ciężej. Kopci jak parowoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo94xd    0
Dnia 8.08.2020 o 08:16, Risto napisał:

Koledzy chwalicie się pasówkami to pochwalcie się ile na rok robicie, czy mają rotor, noże i jakiej mocy i ile cyl. macie traktory pod nie, jakimi prędkościami robicie w sianokiszonce i słomie pszennej, żytniej po dużym kombajnie, jak naprawdę macie zagęszczone baloty i jak ustawione zagęszczenie na prasie i co na to wasze traktory po zrolowaniu na dzień 12ha np?. Bo jestem w temacie i wiem, że jak pasowa to tylko rotor i noże + siatka + traktor 6cyl. od 125km (bez użycia noży) i w tedy to jest praca i balot wygląda prawidłowo. Welger RP200 jak zdrowa w full opcji to bierz a jak się trafi KR130 to też ujdzie bo fajnie robi, ale niema rotora i jak dobra to chcą 40-45tyś. czy warto za Krone?. To lepiej dołożyć 10 tys.  i Case RB344 lub NH odpowiednik kupić łańcuchowe są i pięknie zagęszczają a na pewno lepiej niż Krone. A do tego trzeba prasę dobrać do ilości balotów na rok by potem ją stać utrzymać, serwisować.

Myśle tez nad unia famarol 120 1,8d 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Przestań myśleć o Unii zdrowia nie da ci więcej niż inne praso podobne wynalazki z kraju, chyba, że po 2015r. bo są ponoć bardziej dopracowane. Te starsze każdy się szybciej ich wyzbył niż Sipm tak się psuły. Na pewno był byś bardziej szczęśliwy jak by ci się trafiła Welger Lely RP 200 czy 220 zadbana pod traktor od 100km 6cyl. w oryginale lub Krone KR130B na mniejszy traktor od 75km. Krone można dostać, ale chcą 45tyś. z pierwszych rąk. Powiem jedno rotor rozprasza materiał w komorze i zagęszcza a tym samym możesz jechać np. w słomie 7-10km/h a nie jak Sipmie 4,5-5km/h a sianie 3km/h by balot był po ludzku zagęszczony w rdzeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj