eMJot87

Rotacyjna 1,85 Talex czy Kuźnia

Polecane posty

eMJot87    31

Jutro muszę jechać po rotacyjną. 

Jakie są wasze opinie o tych dwóch markach?

Jakie mają zęby w przekładni (proste/skośne)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2810    31

robiłem rotacyjną z kuźni to ogólnie rzecz biorąc trzymała się kupy dopóki nie odkręciła się podpora wałka, tego który daje napęd na talerze, wtedy wszystkie tryby się posypały. Naprawa tania, wszystko bez problemu do kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

już wczoraj kuźnia została zamówiona. dziś ma dotrzeć. 6000 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

koledzy mam do kupienia talexa 1.65 z 2013 roku za 3.5tys


Co sądzicie jakieś podpowiedzi czy warta tych pieniędzy stan w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Siedmio letni Talex 1,65m za 3,5 to dobry interes ale dla sprzedającego, żeby zapłacić takie pieniądze za kosiarkę używaną 1,65m to raczej za Famarol (unia), Samasz lub Mesko. Z racji pory roku zakup raczej nie jest pilny, także może lepiej się rozglądnąć za czymś lepszym, chociaż trudno coś dobrego znaleźć, gdyż te maszyny od renomowanego producenta cieszą się wzięciem i jak jest coś w dobrym stanie to szybko znika z ogłoszeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
agrofix224 napisał:

Siedmio letni Talex 1,65m za 3,5 to dobry interes ale dla sprzedającego, żeby zapłacić takie pieniądze za kosiarkę używaną 1,65m to raczej za Famarol (unia), Samasz lub Mesko. Z racji pory roku zakup raczej nie jest pilny, także może lepiej się rozglądnąć za czymś lepszym, chociaż trudno coś dobrego znaleźć, gdyż te maszyny od renomowanego producenta cieszą się wzięciem i jak jest coś w dobrym stanie to szybko znika z ogłoszeń. 

kolego bo zastanawiam się nad kuźnia twardy nad zakupem nowej 1.65 na dotację. co sądzis-z o tej maszynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafal0
      Jaką polecacie kosiarke do ursusa c-330m
    • Przez UrsusCzesio
      witam problem z kosiarką mamy od nowości ale ja byłem za mały a ojciec nie dał jej na gwarancje. Więc kosiarka na środku zostawia grzbiet. Bardzo to nie wygodne przy koszeniu po 1 przyczepie zielonki gdzie cięzko się grabi. Przerabiał ktoś taki problem? Zakładane są już x lat od ZTR noożyki troche lepiej ale jeszcze badziewnie to wygląda
    • Przez razor275
      Witam
      Może trochę głupie pytanie ale jestem w temacie naprawy kosiarek zupełnie zielony , no ale cóż przejdźmy do sedna sprawy.
      Otóż jak ściągnąć w tej kosiarce ślizg ? odkręciłem od spodu tą śrubę na imbus (jedna była ) , wysuną się trochę no ale dalej nie pójdzie coś go tam trzyma .
      Proszę o wyjaśnienie jak to zrobić .
      Z góry dziękuję za odpowiedzi .
    • Przez erni
      czy u4514 to dobry wybor do tur-a?awaryjny jest przy nim?prosilbym o napisanie wad i zalet i czy warto w to sie pakowac..
      pozdrawiam erni
    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj