Zaloguj się, aby obserwować  
jaczyk

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody

Polecane posty

jaczyk    0

Witam wszystkich.

Chciałbym poznać opinie osób które zakładały aplikatorem takie kólka

Czy spełniają swoje zadanie, czy jeśli już trzeba to lepiej wkłuć zwykły drut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

Tylko nie wiem po co?? Co słabą posadzkę masz czy co?? Po co chcesz im to zakładać?? Jeśli już chcesz koniecznie to kup tylko skobelki bo z łatwością zakolczykujesz zwykłymi kombinerkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

ello do tych co nie wiedza po co to się zakłada.. czasem jest tak ze ludzie nie maja wylanych posadzek i trzymają na bardzo grubej ściółce której nigdy nie wybierają do końca. I zakłada się to po to aby nie dokopały się do ziemi bo zrobią z pomieszczenia pobojowisko. A jeśli ma się posadzkę to zakłada się druty czy te kolczyki po to by nie pyskaty do gnojówki i jej nie piły bo mogą zachorować. Ci co maja chlewnie na rusztach nie drutują logiczne a tym bardziej jak maja karmniki...

A teraz odp dla kolegi od tematu. Powiem tak u mnie świnie się po prostu drutuje. Dziadek ma specjalistyczny "węzeł" i jak zawinie to ten drut jest i jest.. wiadowo maciorom czasem trzeba wymienić bo a to rozerwał a to wyrwa go z nosa. Co do tych kolczyków.. nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale raczej bym się nie napalał ze to będzie jakiś HIT! lepiej zostań przy drutowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Gdyby nie drutowanie to przy każdym podścielaniu fundował bym sobie równanie ściółki w klatce bo niekiedy takie barykady robiły że przejść się nie dało. Niestety mam tak zrobioną oborę że jest gruba ściółka i muszę drutować, lecz ja drutów nie kupuje tylko sam sobie robię. Mam drut stalowy, ucinam, ostrzę go z dwóch stron, i wyginam kombinerkami tak jak ma być. Do zakładania druta używam przerobionych kombinerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Lol chłopy przecież to jakieś Średniowiecze, kto w ówczesnych czasach bawił by się w takie rzeczy, ile to zdrowia kosztuję nas i świnię, w jaki celu to robicie? Nie łatwiej wylać posadzkę i po kłopocie?

Pzdr Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

I co ci posadzka jak one w gnoju grzebią. Bez druta to cały kopiec był przeorany.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

sorry ale ja naprawdę pierwszy raz o takim sposobie słyszę... nikt u mnie w okolicy ani w rodzinie nie drutuje.... pytam tak z czystej ciekawości: w jakim wieku "drutujecie" i czy nie paprze się później ten nos oraz czy to im daje swobodę dostępu do rożnych rodzaji pasz?? Ja mam np teakze na ściółce i nie stosuje takiego czegoś jak robią kopce z gnoju to znak ze trzeba wyrzucić...:) znajomy ma na głębokiej i jak ryja to nic z tym nie robi tylko dościela i się tym nie przejmuje... na głębokiej ściółce tak łatwo nie dodrapuja się do gnojówki chyba ze ktoś ma H***** odprowadzenie:D pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj