News
wojas4862

Amazone cayros XM - jaka konfiguracja?

Polecane posty

wojas4862    0

Witam.

Stoję przed zakupem pługa i mam zamiar kupić Amazone cayros XM 1050 . Będzie współpracował z john deere 6620. Teraz pytania do was, jako że to był kiedyś vogel&noot wiec pewnie sporo osób ma podobny.

1. Jaki rozstaw miedzy korpusami wybrać? 95 czy 105 cm? mam teraz pług na rozstawie 95 i jest ok (nic się nie zapycha), jednak on orze na szerokość 180cm, a amazone chciałbym na 194(max). 

2.Jakie odkładnie wybrać na ciężkie ziemie? Myślę nad WY400, bo są one uniwersalne, chociaż mam sporo ciężkich ziemi.

3 Brać jakieś szersze koło podporowe?

4. Zamiast kroju talerzowego (1k euro) kuszą mnie te "noże" przed każdą skibą. Sprawdza się to w jakimś stopniu?

5. Wziąć go na wyższych słupicach ? Wybór to 78/82 cm.

Będzie na zabezpieczeniach kołkowych, bez liniowania/vario z łamaczami skib.

Za pług w takiej "ubogiej" konfiguracji powiedzieli 10500 euro. Byłem pytać o lemkena ale cena mnie odrzuciła. 

Z góry dziękuję za pomoc.

yacenty    1312

mam xm950, ale wersję wyższą, chodzi to całkiem spoko

ale dziś jednak wziałbym na zabezpieczeniu non stop. Czasem 30ha zorzę na 2 bezpiecznikach a czasem na 10ha potrzeba 20 srub.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

AndrzejRo    10
Napisano (edytowany)

kup kverlanda i nie zawracaj d...y tym voglem mam na odkladniach WY 400  i nie jestem tak do końca zadowalony 

Edytowano przez AndrzejRo

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    1312

a ja mam 8 lat i bardzo dobry pług, nie ma do czego się przyczepić a był 30% tańszy od KV

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów

wojas4862    0
13 godzin temu, yacenty napisał:

mam xm950, ale wersję wyższą, chodzi to całkiem spoko

ale dziś jednak wziałbym na zabezpieczeniu non stop. Czasem 30ha zorzę na 2 bezpiecznikach a czasem na 10ha potrzeba 20 srub.

W okolicy znajomy ma vogla  m950. Obrabia tym ze 150 hektarów i jest bardzo zadowolony. U mnie nie ma kamieni, jeżeli miałoby się zerwać to na korzeniach przy krzakach. najbardziej zależy mi na tym aby w miarę lekko szedł i dobrze krył, bo teraz mam eberhardt-a i ciąga się strasznie ciężko i jest duży problem z częściami.  

Z tą ceną to prawda. Za podobnego kvernelanda i lemkena  powiedzieli prawie 70 tysięcy, a te dodatkowe 20 tysięcy mogę zainwestować w lepszy siewnik/agregat talerzowy...

12 godzin temu, AndrzejRo napisał:

kup kverlanda i nie zawracaj d...y tym voglem mam na odkladniach WY 400  i nie jestem tak do końca zadowalony 

Co jest nie tak z tymi odkładniami?

yacenty    1312

może ten filmik coś podpowie

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów

arofarmer    11

Nie wiem czy jest sens brać amazone bo masz akpila na tych samych elementach w lepszych pieniądzach. z tego co się orientowałem to krótsza odkładnia przy cięższej ziemi nie dokłada skiby i postanowiłem zamienić elementy na kvernelanda. Akpil też ma odkładnie bavaria i ona sa dłuższe o 10cm od standardowej i pewnie o te chodzi 

Andrz_    93
Napisano (edytowany)

Słyszałem że Jaśki  dużo palą ale wożenie beczki z paliwem to już lekka przesada .😀😀

Edytowano przez Andrz_

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barteq21
      Siemka sprzeczam się z kolega czy jego zetor 5211 o mocy 45 koni on mówi ze uciągnie mój pług brening 3 skinowy obrotowy o wadze 550 kg on go ledwie podniósł myślicie ze da rade do ciągnąć ? Ziemia średni nie za ciężka 
    • Przez Rolnik810
      Czy ma ktoś podobny pług i wybijał ten sworzeń?

• Przez Barteq21
      Siema kupiłem pług brening 3 skibowy obrotowy o wadze 550 kg do fendt 105 ls jak myślicie fendt da rade z tym pługiem czy pług da mu popalić ? 
    • Przez Barteq21
      Siemka kupiłem pług 3 skibowy bronimy obrotowy o wadze 560 kg do ciągnika o mocy 70 km chłopa mi mówił ze ciągnął go c360 jakie macie opinie o tym pługu ? 
    • Przez Barteq21
      Siemka doradzacie jaki kupić pług do fendt 105 ls jak coś u mnie ziemie to prawie sam piach i nie na gór itp płasko fendt 70 km 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj