Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witajcie. Przymierzam się do zakupu pierwszej prasy rolującej i mam na oku Claas rollant 250 (bez rotora i noży). Jakie są wasze opinie o niej? Jak z częściami/awaryjnością?

Niestety mój traktor (Zetor 80KM) ma tylko 2 wyjścia hydrauliczne, a prasa posiada 3 węże. Ponadto nie mam odpowiedniego gniazda do sterownika. Więc, czy da się ją obsłużyć tym traktorem bez jakichś większych przeróbek (przynajmniej na razie)?

Pozdrawiam!

Edytowano przez ArkadiuszMajewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozumiem ze jak rozgladasz sie za rollant 250 (bez nozy) to bedziesz glownie prasował słomę? To była też moja pierwsza prasa i szczerze jeżeli nie robisz sianokiszonki to lepiej poszukać czegoś na pasy lub krone łańcuch. Jeżeli prasa nie ma noży to potrzebne sa Ci 2 PARY wyjść hydraulicznych(2 weze klapa i jeden waż podbieracz). Przy nożach występuje 4 wąż, który wysuwa tylko noże w jedną stronę, ponieważ spowrotem jeżeli dasz na wolny spływ to pod wpływem nacisku materiału przemieszczającego się po podłodze one sie chowają.

Prasa raczej bezawaryjna jedynie łańcuchy sprawdzić czy  nie wyciągnięte oraz koła zębate czy już nie podjechane(ostre zęby). u mnie chodziła przy ursusie 5314 na poczatku to w upalne dni miał co robić. Myślę ze 80koni to minimum. gorzej jak tereny pagórkowate może mieć problem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prasa miałaby robić słomę/siano i sianokiszonkę też. Czyli bez przerabiania hydrauliki jej nie obsłużę? Mam tylko 2 wyjścia hydrauliczne. Nie da się pracować tak, że zajadę na pole - opuszczam podbieracz i zamieniam przewody na te od klapy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się oczywiście. Podbieracz ma kołka podporowe? Ustawisz sobie wtedy wysokość opuszczenia podbieracz na kółkach i heja. Ale może to być uciążliwe na dłuższą metę. Dodatkowo klapa w tej prasie nie ma haków i może być tak, że co jakiś czas trzeba będzie dociągać tą klapę hydrauliką(możliwość zatrzymywania się suchej słomy w komorze.

Elektryka to nie problem, tam pewnie masz wtyczke 2 pin a w ciagniku masz zwykła 7 bolców? tam wystarczy Podać +i- także z tej 7pin można wyjść sobie np z pozycyjnych świateł. Ja tak miałem zrobiona taka przejściówke. Z jednej strony 7pin wtyczka a z drugiej 2 pin gniazdo :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbieracz ma kółka podporowe. Czyli mogę tak zrobić i będzie ok? Po opuszczeniu i odłączeniu przewodu będzie opierał się na kółkach i z ich pomocą kopiował nierówności terenu czy będzie "sztywny" w ustawionej pozycji? (Mój kolega tak twierdzi) Takie rozwiązanie z przekładaniem węży miałoby być tymczasowe, chodzi o to czy tak można pracować.

Co do zasilania sterownika to takie coś myślę prosto z akumulatora z bezpiecznikiem (jakim?): https://eltraktor.pl/kabel-zasilajacy-z-gniazdem-3-pin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Będzie sztywny podbieracz, ponieważ zamkniesz cisnienie/ obieg odłączając przewód. Ale można by tak zbierać chociaż ten jeden sezon, bo przed odłączeniem węża spuscisz olej na tyle, że nie będzie ciśnienia wgl na podbieraczu także zawsze te siłowniku coś się tam poddadzą. Nie będzie tak że ani drgną. 

Zakup taki kabel co możesz wpinać zwykle bezpieczniki i mozesz wpiąć  sobie 5a 10a 15a i wyzej. Nie wiem jaki będzie Ci tam potrzebne ale zacznij od mniejszych jak się będzie palić to daj większy. 

 

Edytowano przez EdmundKopara
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyb    4

Podbieracz się będzie podnosił, 250 ma chyba jak dobrze pamiętam takie jajowate otwory przy cięgnach od podbieracza (255 ma na pewno). Sam ciągam 255 z nożami i owijarką 100KM ciągnikiem i jest znośnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogyb    4

Tak dokładnie te, podbieracz dopasowuje się do terenu na tych fasolkach.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj