JD-5090R

NH TL100a-Jak wyłączyć hamowanie 4x4 ?

Polecane posty

JD-5090R    5
Witam mam takie pytanie czy jest możliwość rozłaczenia przedniego napedu by nim nie hamowac ciagnik to Tl 100a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

jest kilka sposobów, można zdemontować wał napędowy lub wyjąć bezpiecznik od przedniego napędu, tylko pytanie PO CO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Albo rozpiąć przewód z czujnika stopu 😏    Wyjęcie bezpiecznika raczej nic nie da bo to działa w drugą stronę , brak prądu załącza napęd 

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
40 minut temu, JD-5090R napisał:

a możesz mi powiedzieć który to przewód

Musisz  zlokalizować czujnik ,powinien być przy pompce hamulcowej  tylko musisz wiedzieć że w ten sposób pozbędziesz sie też swiatła stop .!!!
Idąc dalej tym tokiem rozumowania możesz szukać cewki od przedniego napędu  i tam rozpiąć kabel ale stracisz wtedy nie tylko hamowanie ale równiez przedni napęd
Nie rozumiem zasadności twojego postępowania 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD-5090R    5

powiem tak wymieniłem opony z przodu i przy hamowowaniu słuchac uderzenie dlatego chcę żeby sie przód nie załaczał podczas hamowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Wyeliminujesz jeden problem ale zostanie Ci kolejny  ,mam na myśli jazdę i zawracanie na włączonym napędzie .  Jak tylne opony masz poddarte  przód nowy  to będzie się tak działo  . Dlatego zalecają zmieniać komplet . Był u mnie kiedyś przedstawiciel z Michelina i wspominał że jest jakiś przelicznik % zużycia i   można obliczyć kiedy trzeba zmieniać komplet a kiedy można zostawić jedną parę  ale niestety nie pamiętam jak to było
Pozdrawiam

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj