farmer_89

Krowa 600 plus

Polecane posty

farmer_89    10

Krowa 600 plus, co sadzicie na ten temat? hit czy mit? latwa kasa czy totalna sciema  rządu?

samtech84    47

Zamiast plusów niech ludzie uczciwie zarabiają ze swojej pracy, a nie dają idiotyczne socjale wymyślając coraz to nowsze podatki itp. bo inaczej tego nazwać nie mogę

• Like 8
  • Haha 1

aderus    14

proponowana doplata do krowy to nie socjal  , ciekawe czy ta doplata nie bedzie kolidowac z dotychczasowymi doplatami do krow i bydla

Wiadomość z agroFakt.pl

rejvas    218

ja to widze że inflacja sie rozpedza bo niedawno było 500 plus a teraz już 600 plus :D

• Like 1
  • Haha 1

rejvas - dawniej ozzborn

peewee1984    36

Po wprowadzeniu tej dotacji cenę mleka obniza do jednej złotówki, zeby sie rolnikom w glowach nie poprzewracalo od tego dobrobytu.. 

• Like 1

farmer_89    10

na razie  w rozporządzeniu pisze ze tylko wchodzą  w gre obory wolnostanowiskowe wiec dostana nieliczni

• Like 1

aderus    14

jest juz rozporzadzenie  kiedy puscili w obieg , ja  znam tylko projekt 15 stycznia byl jeszcze w opiniowaniu

aderus    14

jezeli jest  z 4 listopada  to po co proceduja nad projektem  rozporzadzenia  u ardanowskiego na gov jest opiniowanie z data 15.01.2020

Grzesiek10314    119

ale tego nie będzie tak prosto dostać, bo trzeba przecież zwiększyć powierzchnię na sztukę o 20% czy to stanowisko, legowisko czy bezlegowiskowa obora. tak czy siak dużo gospodarzy nie będzie mogło na to sobie pozwolić bo przecież nie będą przebudowywać nowych obór

• Like 1

aderus    14

z tego co plus minus zrozumialem to mozna zrobc kumulacje  powierzchnia  plus wypas chyba ze zle rozumuje

Sean    1975
Napisano (edytowany)

Chyba można pakiety połączyć.

Edytowano przez Sean

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

farmer_89    10

mnie tylko interesuje czy mogą być krowy na uwiezi a reszte da się zrobić, a w moim przypadku przystosowac stodole na obore wolnostanowiskowa i to na kilkanaście sztuk mija się z celem

Grzesiek10314    119

to by było za prosto i za łatwo, a w tym kraju nic nie jest proste i łatwe. ale to i tak nie zmienia faktu że gospodarz mający 100, 200 czy 300 krów nie będzie ich wypasał. pożyjemy zobaczymy

farmer_89    10

i jeżeli ktoś jest w jakims programie  np Mlody Rolnik nie może pomniejszyc stada jeśli ma w biznesplan wpisane krowy mleczne.

Patryk1222    91

Znów idiotyczna zapomoga agencja jest zayeb... Susza nie radzą sobie z niczym a tu szykują nowe papierki i kontrolę się posypią a z nimi znając życie kary potrącenia z dotacji także myślę że niejednemu wyjdzie to bokiem. 

• Thanks 1

farmer_89    10

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/krowa-plus-i-swinia-plus-ustawa-przeszla-przez-sejm/

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/krowa-plus-i-swinia-plus-ustawa-przeszla-przez-sejm/

szymon360    10

jeżeli mam oborę uwiązową to jeśli zrobie za stodołą Pół hektara z pola łąki na wypas to kasę się dostanie czy trzeba jednak te 20% zwiększać stanowiska

aderus    14

z projektu wychodzi na to ze powierzchnia stanowiska  to osobne pieniadze  a wypas przez 120 dni to osobne pieniadze,jezeli zrobisz wypas to bedzie  kasa za wypas , jak nie zwiekszysz powierzchni stanowiska  o 20%  to nie bedzie kasy  za powierzchnie  tylko za wypas

PRIMO    2108

Z tej krowy + to raczej skorzystają bardziej kombinatorzy niż rolnicy zajmujący się hodowlą. 

Stanowiska muszą mieć minimum 130cm szerokości i 200cm długości. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez Marcelinka
      Zapraszam do dyskusji. jakie jest wasze zdanie na taki temat: https://projektagrar.pl/dlugowiecznosc-krow-wazna-cecha-funkcjonalna/
    • Przez MałaMi
      Witam. Miał ktoś przypadek z krową. Od ostatniego zapłodnienia minęło 6miesiecy. Dziś sie wycieliła, ale ciele waga ok 4-5kg rozwiniety ale mały. Krowa w ogóle nie schudła. Dodam że była 4razy zapladniana bo powtarzala ruje. Od pierwszego zaplodnienia termin wychodzi na ten miesiąc.
    • Przez PatrykBaszczyk
      Witam.. 
      Mam takie pytanie. Posiadam ogólnie 23 krowy w lato chodzą na lace za domem i sa dożywianie na pasnikach .. myślę o zakupie wozu paszowego tylko e nie wiem czy ma sens bo w oborze rozdaje ręcznie jedzenie jak stoją w zimę. Wiadomo że w zimę ma sens a w lato jak ? Trzymać cały czas na oborze bydlo i dawać tmr ? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj