Polecane posty

kotek85    0
Napisano (edytowany)

Witam, 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.

Edytowano przez kotek85

Paulina1985    277
Napisano (edytowany)

Tu nie mozna mieć "opinii" :) to  fakt.

Krwawienie oznacza tylko tyle, że doszło do owulacji, czyli ruja była i nic więcej. Nie wszystkie krowy czy jałówki po rui krwawią. 

Edytowano przez Paulina1985
  • Like 1

PiotrZ1992    0
Napisano (edytowany)

Zasady nie ma. W piątek wet badał sztukę która krwawiła dwa dni po rui i jest cielna. Miałem taką, że jak krwawiła to dopiero łapała

Edytowano przez PiotrZ1992
Literówka

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian_K_90    374

Normalna sprawa, tak samo jak u ludzi. Kobieta dostaje okres, nie jest w ciąży, nie dostaje to prawdopodobnie jest. Oczywiście są odchylenia od tego, ale mało istotne. 

• Haha 2

Paulina1985    277

@Adrian_K_90 bzdura. Nie mieszaj chłopakowi w głowie. Pogadaj ze swoim lekarzem wet. , bo niestety jestes w błedzie. 

To, że akurat ktoś ram zauważył, że krowa krwawi nic nie znaczy. A porownywanie do zeńskiego układu rozrodczego znaczy o ignorancji i braku wiedzy o kobietach i krowach, nie wiem co gorsze 🤪🤪🤪Ale jesteśmy tu po to żeby się uczyć od siebie, odsyłam do książek lub artykułów na temat rozrodu bydła. 

• Thanks 1

martin0000    26

to można po dwóch dniach od zapłodnienia sprawdzić czy jest zacielona krowa?

lem1991    165

Buahahahah, normalnie się posikałem. . Adrian, dzięki , jesteś debeściak xD... jeszcze przy kobiecie hahaha. Chodźcie tu wszyscy, ale jaja hahaha.

• Haha 1

leszek1000    154

Mi w 2 miesiącu ciąży krew się pokazała. Myślałem że poroniła ale po ponownym badaniu jest cielna. Ciekawe co się stało. 

Azor07    284

Ja mam taką jedną że jak załapie to zawsze krwawi ,a jeśli jej nie inseminuję to niema żadnego krwawienia , dwie ruje odłożyłem dopiero inseminacja  .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez node3mer
      witam.
      Pilnie potrzebuję porady.
      Krowa nadepnęła na strzyk, wygląda to bardzo źle, przewód mleczny przerwany, końcówka strzyku wisi na włosku.
      Jeden wet przyjechał to rozłożył tylko ręce, dał jej środek o nazwie wetaxil i coś jeszcze po którym krowa prawie się przewróciła, co też mnie martwi bo właśnie ma się cielić
      można coś z tym zrobić, jakoś zaszyć? Może ktoś przerabiał podobne przypadki i wie jak najlepiej można jej pomóc
    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.