farmer_89

Krowa 600 plus

Polecane posty

Grzesiek10314    196

może nie nazywaj wszystkich "kombinatorami" bo nie każdy taki jest. ja np mam możliwość przerobienia obory z uwięziowej na wolnostanowiskową tanim kosztem i w dodatku bez zmniejszania ilości sztuk bo metraż pasuje i tak zrobię. w TPR pisało że stanowisko w uwięzionej musi mieć 132x192, legowisko w wolnostanowiskowej ma mieć 132x252, a bez legowisk 5,4 m2 na sztukę. ile w tym prawdy?? zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widze że już niektórzy podłapali temat i mają coraz wiekszą ochote na darmowy prawie 1000 zł do kazdej krowy łażącej luzem po stodole, żywionej ekologicznie czyli jak najtaniej oczywiście :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ciekawe jak bedziemy finansowac te wszystkie plusy... Paliwo po 6 zl? Vat 24%,  czy podatek od oddychania wprowadza... 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

proponuje vat 25% taka okragła staweczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

jeszcze nie dają a niektórych już dupa boli że nie dostaną albo że krowiarzom dadzą a obszarnikowi nie. oj ludzie ludzie👎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
26 minut temu, rejvas napisał:

widze że już niektórzy podłapali temat i mają coraz wiekszą ochote na darmowy prawie 1000 zł do kazdej krowy łażącej luzem po stodole, żywionej ekologicznie czyli jak najtaniej oczywiście :D 

A żebyś wiedział. 

Znajomy już przebudowuje obecny garaż na oborę wolnostanowiskową. 

1 minutę temu, Grzesiek10314 napisał:

jeszcze nie dają a niektórych już d*pa boli że nie dostaną albo że krowiarzom dadzą a obszarnikowi nie. oj ludzie ludzie👎

Nie jestem obszarnikiem ale takie rozdawnictwo prowadzi do patologii. 

Osobiści nie zamierzam dostosowywać budynków po to aby dostać takiego "plusa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Grzesiek10314 dam se kochones ogolić że jakby nie było tej jałmuży do krów to na bank obory byś nie przebudowywał 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, PRIMO napisał:

dam se kochones ogolić

Nie fantazjuj . Pisz fistaszki . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mysle że jakby zabrali wszystkie dopłaty to od razu wszelkie bydło by sprzedał a nie mowa o przebudowywaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Nie fantazjuj . Pisz fistaszki . :ph34r:

Chyba że u ciebie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
4 minuty temu, PRIMO napisał:

dam se kochones ogolić że jakby nie było tej jałmuży do krów to na bank obory byś nie przebudowywał 😎

niektórzy i bez tego golą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

no to @PRIMO możesz już zaczynać golić, tylko uważaj żebyś się nie pociął😄 ja tam przebudowywać nic nie muszę tylko trochę złomu że środka wywalić i po robocie. a ta jakto Ty nazywasz "przebudowa" był są planowana już rok temu ale jakoś w czasie nie wyszło. @rejvas toż pewnie sprzedałbym krowy i żyłbym powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

racja z ta przebudowa stodoly tez mam podobne plany bo na ta chwile mam w oborze i wszystko rekami robie 10 taczek dziennie po blocie z obornikiem żeby czysto było do udoju a warunków do wyciagow nie ma, a w stodole 3 razy mniej roboty by było bliżej pasza itd. a przy okazji by skasowal pieniazki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

no to wiadomo przecież jest że nigdzie nie ma nic prosto i łatwo, zawsze jest jakiś haczyk. ja tam się na to nie napalam za bardzo, jak będzie się dało to wezmę jak nie to nie, ale oborę i tak przerobię na wolnostanowiskową ze względu na własną i krów wygodę oraz brak rąk do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

a mądrze to znaczy tanio czy o coś innego chodzi?? gdybym zobaczył na żywo to pewnie jakiś pomysł by się znalazł, ale gdybym miał sam budynek to pewnie bym zrobił tak jak ma kolega @poliniak (jeśli źle napisałem nick to sorki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jakos nie mogę sobie wyobrazić  moich krow luzem, chyba się zaboda na smierc, i jak je doic ganiac je po stodole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎01‎-‎24 o 16:09, farmer_89 napisał:

Krowa 600 plus, co sadzicie na ten temat? hit czy mit? latwa kasa czy totalna sciema  rządu?

 

56527814_2475124709388209_3936071852991971328_o[1].jpg

Ciekawe co z opasami powyżej roku - czy to już krowy - czy dopiero po wycieleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj