piotr89

Ciągnik 250 km

Polecane posty

Mikruss    536

To jak jest do 14 cm to logicznie biorąc może mieć błąd prowadzenia do 14 cm co np. w ququ bedzie zayebiste, jedne rzedy co 75 cm a inne co 60 albo 90 cm zalezy jak nam sie poszczęści ze sygnałem . Jeżeli sie mylę to mnie poprawcie. Wiem że troche skrajne wartości podałem ale wiecie sami dobrze jaką treba brać dzisiaj poprawkę na wszystko  i co każdy nam próbuje wcisnąć a później to się chłopie bujaj sam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@Andrzej23 masz jakieś opinie o tym 7R? W poznaniu na premierze nowych jd to 7250R okolo 800 tys netto( Ale model na 2020 rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Ceny mogły skoczyć, ale żeby aż tak? Ja sieje na tej nawigacji i to w górach i jest rewelacja. Za 800 tys. Miałem ofertę na 8400r. Jeszcze we wrześniu.


7250r a 7290r to dwie różne maszyny. Całkiem inny silnik. Zadzwonię do dealera i się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

jd poszły 12% w górę od nowego roku... ale skrzynia most i podnośnik tylny są takie same w 7250 jak i 7290... stare 7930 na 6.8 litra silniku też robili 250 km i bardzo dobrze to chodzi. Pytanie tylko jak te nowe się sprawują? @Vhalior2 jakiego 8R miałeś za te 740 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Do johniy861. Przy tej mocy naprawdę lepiej pokusić się o 9l silnik. Opinie to bardzo wygodny, dużo silniejszy od new Holland, bo miałem na testach oba, przy tej samej maszynie. Trochę mały zbiornik paliwa jak na tą moc. Skrzynia bez zarzutu. No i ta nawigacja do 14cm działa super.


A skąd Ty jesteś? Johniy861

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@Andrzej23 ja z opolskiego. Szukam coś do głębosza 3m 7 łap, pług 5/6 skib , talerzówka 4m ... gleby mam ciężkie, średnie, lekkie ( od 6 do 3 klasy) gliny, rędziny i piachy a w grę wchodzi praktycznie tylko john deere ( mam już ciągniki tej marki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

To 290 km będzie z zapasem na płaskie tereny. U mnie pług dlutowy maschio też 7 łap 3m to ciąga new Holland 230km (t7. 270) ale pytanie czy planujesz powiększać gospodarstwo, bo jeśli tak to traktor musisz brać z zapasem. Talerzówka 4m to delikatna będzie do 250km. Spróbuj dowiedzieć się o jakąś pokazówkę tej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

Gospodarstwo zamierzam powiększyć i to mocno ( ale to temat narazie odległy i mocno niepewny) . 290 km napewno byłoby lepszym rozwiązaniem ale w cenie takiej wypasionej 7R 290 mogę mieć 8245R albo 8270R ( stoi na placu od ręki-710 tyś netto) co jest jeszcze lepszym rozwiązaniem ( minus taki, że 8R to gabaryt). Talerzówka spokojnie wytrzyma ( 4m, 4 tony wagi, bednar). W tym tygodniu mam zamiar podjechać do kilku dilerów i sprawdzić czy można wziąść coś na testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

To jak powiększać to nie ma sensu brać mniejszych, bo jest u dealera 7210r w starej cenie, bo przed chwilą mi napisał. Ja trochę żałuję, że nie wziąłem serii 8r a był 8270r za 725 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@Andrzej23 duże masz gospodarstwo? Tak orientacyjnie... Na targach w Poznaniu chłopak z agro efektu ( oddzial częstocice) mówił mi, że ma 8270R za 710 tyś netto ale to cena za egzemplarz z placu. Nowe 7/8R wchodzą w kwoty ponad 800 tys... Sorry dla autora bo zrobił się trochę offtopic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

To mi ją wtedy wycenił za 725, właśnie w częstocicach. To ona jeszcze stoi. Tylko, że już rocznikowa to zeszli z ceny pewnie. Powierzchnia mojego gosp. oficjalna to 300 ha😀 chciał mi gościu wydzierżawić 220 ha po 1500zł/ha ale spękałem i trochę żałuję. Ale powiedział że po zniwach może się to znowu okazać aktualne. Bo nikomu nie wydzierżawił i sam znowu obsiał.


I to w 6 kawałkach w klasie od 2 do 4a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

kurde 220 ha to juz można się konkretnie zastanowić a i bonitacja całkiem dobra- można uprawiać praktycznie każdą rośline... Myślę że w tym roku coś w kierunku nowego ciągnika będę musiał pomyśleć bo od jesieni moze sie okazać ze też ponad 300 haków będzie pod pług 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Tym bardziej, że tej 4a jest może z 15 ha. Ale pożyjemy zobaczymy, też chcę mieć trochę życia rodzinnego, dzieci i tak żadko widuje, bo jak nie w polu to w lesie, albo usługi. A wracając, to zależy w ilu kawałkach te ponad 300, czy daleko od gospodarstwa. Ja najdalej jadę 33km na 35 ha w dwóch kawałkach. W sumie pola mam w sześciu gminach. A te 220ha, tylko 8km od gospodarstwa.


A do Namysłowa masz daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

najdalej byłoby ponad 50 km w jedną stronę ... kawał drogi ale bliżej nic nie ma... kawałki różne od 0.2 ha do ponad 30... ja mam 5 gmin w objazdach.. Do namysłowa mam prawie równe 60 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Czy ciągnik 250 km 10 ton wagi poradzi sobie z zawieszanym agregatem bezorkowym o szerokości 4 metry typu Horsch terrano fx, Kockerling trio itp.  ?
Byłem dzisiaj u dealera ceny 6250 r jak serii 7 o tej mocy są ponad 700 netto. 

Edytowano przez piotr89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

To też porozrzucane. Bo w namyslowie, jest coś około 22 do kupienia, myślałem, że tam masz bliżej. Sprzedaje znajomy pośrednik od nieruchomości po 35 tys/ha. Tylko nie pamiętam bonitacji. Pamiętam, że była 3,ale i 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@piotr89 to zależy jaka gleba, jaki ciągnik... np. w moim rejonie case mx 190 ma problem z horschem terrano 3fx @Andrzej23 ja mam ziemie bardziej w okolicach opola, Namysłów jako tako mnie nie interesuje choć jeździ w tamte strony jeden gościu odemnie na 60 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Mi nic nie mówi szerokość w agregacie bezorkowym. Kwestia ile tam jest łap. Ale 6r, napewno będzie miało co robić. Chyba, że pola masz lotniska to będzie szedł.


U mnie 7290r ma co robić z 3m, 12 łap na górkach, a bliżej domu to i 5m by pociągnął.


A co do wcześniej Twojej wypowiedzi, to case optum i magnum tej samej mocy to ta sama cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Pola równe, czasem lekkie pagórki ale na pewno nie góry i ziemia lekka, maszyna 4 metry czyli 13 łap w rozstawie 30 cm, 
jaki agregat ma 12 łap w 3 metrach?

Edytowano przez piotr89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Średnio chyba każdy, pisałeś o horsch a on ma 11 albo 13 łap na 3m. To 13 łap to sobie będzie radzić, tylko znów pytanie czy nie będziesz chciał powiększyć gospodarstwa, wtedy lepiej coś z 7r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Jeżeli Optum 250 i Magnum 250 będzie miał ta sama cenę to jest to do przemyślenia. 
Na 7r Mnie nie stać . A gospodarstwo może sie powiększy ale nieznacznie, więc bez szaleństw :) 
Mam katalog Horscha przed sobą i 3 metrowe Terrano FX ma 10 łap, a 4 metrowe ma 13
A Ty mówisz o Horsch Tiger czyli ciąganym agregacie :) a on ma 13 zębów  na 3 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Nie wiem z skąd jesteś, ale l Legnicy u Cebulskiego mają naprawdę dobre ceny i tych traktorów sprzedają tam w hu. Dla przykładu kolega jest z pod Kędzierzyna Koźle a tam kupuje, chociaż to inne województwo. Tylko on już tam tych case ów kupił około 40 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Ja tez tam robiłem wycenę Optuma i jest to chyba jedyny dealer Case na dolnym śląsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj