yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Broody    106

No to grubo😳 zmień sprzedawcę, bo tribe nie ma najmniejszego znaczenia dla miotły. Tribenuron zwalcza niektóre dwuliścienne  chwasty żadnych jedno. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18
Dnia 4.10.2020 o 10:25, rolnikos25 napisał:

sprawdzało się u was odchwaszczenie boxerem+dff?

ja tak dawałem jeszcze z dodatkiem gleanu i wychodziło na czysto jesienią. bez gleanu może tutaj przepuścić chabra i samosiewy rzepaku jak masz i moze wyjsc mała poprawka na wiosne ale miotła i większosc innych chwastów powinna byc zalatwiona. ja w tym roku zamiast gleanu planuje dodać Coride i z taka mieszanka jechac jak pogoda pozwoli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

Mówimy o herbicydach stosowanych w rzepaku jesienią 2019 a pszenżycie sianym jesienią 2020?

Pszenżyta juz dawno nie uprawiam, ale nigdy takiej sytuacji nie mieliśmy.
W pszenicy czy jęczmieniu nie miałem takiej sytuacji. A przypadkiem nie jest tak ze po zasiewach woda stanęła na polu i to głównie ona odpowiada za gnicie nasionek?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie- sąsiednie pola obie uprawy 2020,  u mnie pszenżyto siane 2 tygodnie temu , za miedzą rzepak siany jakoś w sierpniu. W samym narożniku pola pszenżyto puscilo kiełki i normalnie zgniło, rozciera się w palcach, reszta zasiewu normalnie, bez strat. Nie zamierzam robić afery o 10 kg ziarna, dosieje to sobie, ale chciałbym wiedzieć czy to wina oprysku zza między czy poprostu gdzie indziej rzucać przyczyny. 

U mnie piachy, każdy opad idzie wgłąb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

ja sąsiadowi przypaliłem pszenice, mi sąsiad rzepak, ale to najczęściej było przez całą długość pola i takie ząbki wchodziły - raz na 20cm raz na 1.5m, ale finalnie wszystko odbiło, było marne, ale dociągnęło do żniw.

W sam narożnik to ciężko uwierzyć chyba ze ktoś jakieś dziwne pozy robi mając uczepiony opryskiwacz. No chyba ze skończył pryskać i spuścił resztki ze zbiornika ale w takie cuda nie chce mi się wierzyć

Przed chwilą, zycietoniejebajka1 napisał:

Tym się aktualnie rzepaki pryska, to jakiś herbicyd? 

to herbicyd na chwasty jednoliścienne - czyli np samosiewy zbóż

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po mojemu to np. tribenuron  dodaję się głównie jako substancje działającą nalistnie do środków działających doglebowo na skiełkowane chwasty dwuliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
13 godzin temu, mraukot napisał:

 

Sprawdz siłę kiełkowania w przyszłym roku 😋 Kwalifikat też musi przejść ponowną ocenę, jeśli jest zeszłoroczny..

 

Mój problem jest taki, że już kupiłem pszenicę która miała być siana pod koniec września ale z powodu awarii nie zdążyłem zasiać przed deszczami. A teraz pole zamieniło się w bagno i trzeba kilku dni bez deszczu aby dało się tam wjechać. A jako że prognozy nie nastrajają optymistycznie pod tym względem to zaczynam wątpić czy w ogóle uda mi sie zasiać w sensownym terminie. A już na pewno muszę dokupić materiału bo trzeba będzie siać w zwiekszonej normie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, yacenty napisał:

sam narożnik to ciężko uwierzyć chyba

Bo to nie do końca sam narożnik, ciężko to opisać, ale jakby to narysować to całkiem możliwe, że przy skręcie mógł zahaczyć o ten właśnie "naroznik". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

a pszenżyto było już na wierzchu?

11 minut temu, KlimekPL napisał:

Mój problem jest taki, że już kupiłem pszenicę która miała być siana pod koniec września ale z powodu awarii nie zdążyłem zasiać przed deszczami. A teraz pole zamieniło się w bagno i trzeba kilku dni bez deszczu aby dało się tam wjechać. A jako że prognozy nie nastrajają optymistycznie pod tym względem to zaczynam wątpić czy w ogóle uda mi sie zasiać w sensownym terminie. A już na pewno muszę dokupić materiału bo trzeba będzie siać w zwiekszonej normie.

 

spokojnie, dasz rade, u nas w okolicy tylko jedno gospodarstwo posiało troszkę, reszta ma nie ruszone


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

dla mnie dziwne

zapytaj sąsiada czym pryskał z ciekawości, a później można by się zastanowić czy to jego pryskanie czy nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

Ja mam za sąsiadów i takich co mają 14ha i takich co maja 2700 ha, z każdym się gada, bo nigdy nie wiesz od kogo będziesz potrzebował pomocy, choćby takiej ze będziesz potrzebował przejechać po jego polu, albo on rozłożyć kombajn na moim. Trzeba sobie pomagac.

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Jacku nie z każdym się tak da, to typ, który za kawałek ziemi, albo za wjazd na jego ziemie z widlami by gonił. I to nie jest tylko moja opinia, żeby nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25863

W ubiegłym roku sąsiad pryskał rzepak, u mnie zasiana pszenica. Jako że pole z klina rozłożył belkę i połową opryskał mi trójkat pszenicy świeżo zasianej.

Skiełkowała całą, ale zatrzymała się w fazie szpilki 1cm i zdechła. 

Prawdopodobnie opryskał kerbem bo na miedzy i perz wypaliło.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275
adamn999 napisał:

Bo jest zawiesiną. A co myślicie o quelex, czy dodawać do tego jeszcze tribe?, czy może lepsze będzie bacara trio + tribe

jeszcze jedno pytanie który z nich lepiej zwalczy stokłosę!?czy lepiej na Stokłosę wziąć coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, Agrest napisał:

W ubiegłym roku sąsiad pryskał rzepak, u mnie zasiana pszenica. Jako że pole z klina rozłożył belkę i połową opryskał mi trójkat pszenicy świeżo zasianej.

Skiełkowała całą, ale zatrzymała się w fazie szpilki 1cm i zdechła. 

Prawdopodobnie opryskał kerbem bo na miedzy i perz wypaliło.

Mnie ciągle rozoruje miedzę i w dodatku zawraca na poprzeczniaku. Nieważny rodzaj uprawy. W tym roku robię bruzdę 50cm. Dodam, że cham... Nie pomoże, to kawałek brony już czeka. 

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Co myślicię o pakiecie herbicydowym jesiennym z nufarmu - Saracen Delta Complex ( Flufenacet, DFF, florasulam ). Przedstawiciel z nufarmu bardzo zachwalał. Troche mała dawka DFF ale za to jest florasulam kosa na przytulie i chabry. Tak myśle co zrobić? Czy nie zostan przy chlorotoluronie i DFF w dawce 2l CTU +0,3l DFF + jakiś tribenuron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Ktos tego wariata z hektara wiedzy traktuje jesscze powaznie? Wczesniej polecal soligor 1 l na t1 w pszenicy. Teraz poleca 1l pontos+ 5_10 g glean+ 0,1 l legato. Koszt okolo 250 zl hektar. Gratuluje nasladowcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na co jest wrażliwa Tomka oścista oprócz chlorotoluronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ty masz jakąś psychozę na jego punkcie? Za twoje nie nagrywa, ani inni za twoje nie pryskają, to skończ z tym bólem tyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

nie lubie glupoty ktora jest powielana

ludzie gospodarza po 10 lat, obejrza dwa filmiki i dostaja malpiego rozumu

a glupote trzeba pietnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj