Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, pedro2 napisał:

U nas ile by jej nie było to zawsze mało. 

I ze świata ciągną 

A w tym roku i nad rzeką każda rzeżucha wykoszona do karmienia, nie ścielenia. 

Ludzie w czerwcu żyta kładli w bele. 

Chłopak chciał kupić teraz, ale po 120 zamówiłem i zrezygnował. 

Pracuje na Pana z narodu wybranego od którego pożyczył? 

Opublikowano
4 godziny temu, Karol6130 napisał:

Pracuje na Pana z narodu wybranego od którego pożyczył? 

Nie. 

Właśnie mówił, że dobrze, że pospłacał bo w tym roku wszystko kupuje to by nie wyrobił na raty jeszcze. 

Ale planuje już dostawić kawałek obory 🤨 

Rolnicy to masochiści

  • Like 1
  • Thanks 1
Opublikowano
14 godzin temu, Karol6130 napisał:

Nie trzeba będzie europejskich urzędników aby hodowle pokończyć 

Wystarczą sami rolnicy

75 zł w okolicy najwięcej słoma kosztuje

Gotowa z tamtego roku 

U nas ci, którzy wiążą przyszłość z hodowlą, przerabiają na ruszty. Niedługo słoma z hektara żyta będzie więcej warta niż ziarno z tego areału, nich tylko wprowadzą kolejny podatek od węgla...

  • Like 2
Opublikowano

U nas już chcą po 100zl za bele i samemu belujesz to teraz jeszcze zbelowac zwieźć przykryć ustawić to lepiej wyjdzie dołożyć kilka zł i gotowe pod dom przywiozą bez pracy w upale...

  • Like 2
  • Haha 1
Opublikowano
41 minut temu, Bercik92 napisał:

U nas już chcą po 100zl za bele i samemu belujesz to teraz jeszcze zbelowac zwieźć przykryć ustawić to lepiej wyjdzie dołożyć kilka zł i gotowe pod dom przywiozą bez pracy w upale...

Tylko, że sam dla siebie zrobisz dobre belki ,a te handlarze to przywożą takie ,że 1 swoja bele pomieści 2 bele handlarskie

Więc i po 100 kupić z pokosa i zrobić pasówką chyba ma sens niż kupić od handlarza belkę po 120 co gdy siatkę rozciać to cała się rozpadnie w uj 

Opublikowano
23 minuty temu, Michal2399 napisał:

Tylko, że sam dla siebie zrobisz dobre belki ,a te handlarze to przywożą takie ,że 1 swoja bele pomieści 2 bele handlarskie

Więc i po 100 kupić z pokosa i zrobić pasówką chyba ma sens niż kupić od handlarza belkę po 120 co gdy siatkę rozciać to cała się rozpadnie w uj 

Żeby robić dobre belki to trzeba mieć dobrą prasę np lely 

Opublikowano

200 za siano i jeszcze pewnie belki po niecałe 150-200kg 😬🧐 to jednak trzeba zmniejszać o połowe nie mam zamiaru tyle płacić 

8 minut temu, Bercik92 napisał:

Żeby robić dobre belki to trzeba mieć dobrą prasę np lely 

I sipmą lub inną zrobisz lepszą od tych co handlaże wożą tylko najwolniejszy bieg i gazu w uj.

Opublikowano

Kiedyś ważyłem bele to po metal fachu (belowane z rosą) miały około 200kg moja vicon robiła też po  około 200 kg po sipmie pewnie jeszcze mniej wychodziły jedynie miałem kupione po prasie lely to one były naprawdę ciężkie.

Opublikowano

Znajomy podscięła kurniki suchym torfem przywożą to z Litwy muszę dopytać o cenę bo dać 100 i jeszcze samemu to rąbać po nocach to żaden rarytas

  • Like 1
Opublikowano
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

oby bo to grzech zbierać słomę z pola gdy nie wraca gnój

 grzechem to jest zbieranie żyta po 50 zł, a zostawianie drogiej słomy na polu, więc słoma na sprzedaż, a ziarno zostaje na polu.😆

  • Like 1
Opublikowano

po ok 100 zł szt to ja robię i comprimą  i dowiozę do 100 km. bele 125-130/120. 

chociaż z drugiej strony to drugi z kolei rok, kiedy słomy jest mało. Z owsa prawie nic ,pszenica słaba, jedynie  pszenżyto lepiej wygląda.

  • Like 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v