Polecane posty

tay29    184

z tym ze ma byc wprowadzony rowniez zapis ze nie ma gornej granicy w udzialach tym samym nie trzeba bedzie doplacać do niepełnych udziałów, ale udzialy bedą odprowadzane cały czas i to jest pozytywny zapis ktory planują wprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Tomsky napisał:

Moim zdaniem stanowczo się trzeba sprzeciwiać tej podwyżce potrąceń na udziały. Zwiększanie funduszu udziałowego w dłuższej perspektywie może się stać poważnym problemem. Wystarczy popatrzeć co stało się w Łowiczu   po masowym odpływie dostawców. Duży fundusz udziałowy to mega ryzyko.

No niby co się stało po tym masowym odpływie z Łowicza?🤨

Dwa lata zaraz będzie jak mnie nie ma tam i grosza nie powąchałem.

Potrącenia udziałów to jest w większości bandyckie złodziejstwo, dodatkowo tłumaczone naszym "dobrem", ponieważ dzięki tej grabieży jesteśmy "właścicielami" spółdzielni 😆.  Jacy z nas właściciele to widać właśnie w mlekpolu teraz. 

Osobiście jestem bardzo zadowolony, że mlekovita nie pobiera udziałów, tak bym je zobaczył jak te z Łowicza. Jeśli już je odzyskam za te 8 lat to przy tej inflacji będę mógł za to kupić dobrą flaszkę, a nie traktor.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Każdy kij ma dwa końce. W razie upadku też spłacasz długi do wysokości udziałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Spytajcie tych z Piątnicy ile im potrącają na udziały i jaką cenę mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietuś    4
Napisano (edytowany)

Piątnica 10 gr na udzial

Edytowano przez Pietuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

i właśnie dlatego robią z nami co chcą. gdybyśmy wszyscy nie siedzieli cicho (wszyscy a nie tylko jednostki) jak jakaś zmiana nam nie pasuje, to by się z nami liczyli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Jest zebranie,a wszystkie informacje są podane jak na tacy,czyli te o których chcą powiadomić,a o sprawach nie wygodnych w ogóle nie mówi się. Na 90 procent     na sali siedzą same barany   [ Ludzie nie puszczający pary z gęby bo przeczołgają,lub ci co nie mają zielonego pojęcia o czym  mówi się,i nie koniecznie są to przydupasy,tylko z normalnym brakiem informacji]  do zarżnięcia.      Tylko to co wk***ia,    po wyjściu z sali mają do mnie pretensję że o coś nie zapytałem,czy o coś nie upomniałem się. Ja pytam gdy coś mnie [nas] uwiera i to ja ponoszę konsekwencje swoich słów. Noż kutwa,jak jeden pyta  15 razy,łatwo go uchodzić,ale jak piętnastu zadaje niewygodne pytania,to znaczy że jest coś nie  halo  i jest problem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
12 godzin temu, kr9292 napisał:

Każdy kij ma dwa końce. W razie upadku też spłacasz długi do wysokości udziałów

W tym przypadku lepszym porownaniem jest sierp. Jakie masz korzyści z pobierania udziałów?

Prosty przykład idź z 50 zł. do sklepu teraz a 2 lata wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0

Witam . Słyszałem coś, że ma być podwyżka w Polmlek -Piotrków. Ktoś coś wie czy to prawda ma być podobno na styczeń i luty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ma być tobie dadzą a dwóm innym zabiorą tak to działa :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Dobre jaja z tym 500 plus na bydło,miasto na cię nie może patrzeć,w radio,telewizji  bębnią na okrągło,a jest tylko 50 mln   zł na krowiarzy i świniarzy razem  . A te wartości np 180 zł za wybieg,jest to wartość maxymalna,Jak się trafi więcej chętnych to ta ilość zacznie spadać . Tak samo ta ,,większa pula'' dla wolnostanowiskowych,tam z odr będzie miarką się pocił,obliczenia..... Wnioski od 15 marca ,a arimr niema pojęcia jak to będzie. Co to k.... jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Kolejna propaganda PiS żebyś poszedł 10 mają i na tego bez jaj zaglosował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Loli1357 gdyby miała być za styczeń w Piotrkowie to już by było info przed. Szczerze wątpie,ze będzie jakakolwiek pożyczka chyba tylko dla wybranych jak zauważył zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Mlekovita
15-20 tys
bialko: 3,40
tluszcz: 4,30
cena: 1,56 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Kolejna propaganda PiS żebyś poszedł 10 mają i na tego bez jaj zaglosował. 

Byli różni i o nas pamiętają  tylko przed wyborami taka jest prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
1 godzinę temu, kizak napisał:

 Dobre jaja z tym 500 plus na bydło,miasto na cię nie może patrzeć,w radio,telewizji  bębnią na okrągło,a jest tylko 50 mln   zł na krowiarzy i świniarzy razem  . A te wartości np 180 zł za wybieg,jest to wartość maxymalna,Jak się trafi więcej chętnych to ta ilość zacznie spadać . Tak samo ta ,,większa pula'' dla wolnostanowiskowych,tam z odr będzie miarką się pocił,obliczenia..... Wnioski od 15 marca ,a arimr niema pojęcia jak to będzie. Co to k.... jest

Dodałbym jeszcze tpr. Czytałem w którymś numerze ze to ma być pomoc dla najmniejszych głównie. No może i z wypasem to tak, ale w zasięgu mojego wzorku nikt nie wypasa, nikt nie ma wolnostanowiskowej obory i mamek mięsnych tez nie ma. O swiniach to się nawet nie mówi. 2-3 wioski ode mnie są obory wilnostanowiskowe i to są najwięksi w swoich wsiach. Moim zdaniem ta propaganda powinna uderzyć w pis i mam nadzieje ze kiedyś tak się stanie bo ich bardzo nie lubię. Bardziej nawet niż po, bo ze po to owczarki niemieckie to wiadomo, ale toci Narodem i Ojczyzna i Bogiem sobie gębę wycieraja. Nie wierzę w ani jedno ich słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No ja się łapię na ten dobrostan, ale wiem, że większość nie. Mam specjalnie poszerzoną oborę i zwiększone powierzchnie ponad typowe projekty, ale u mnie tak doradzał dr Gołębiewski.

Niech się oni lepiej wezmą za ten olej palmowy i zabronią stosowania w Polsce, to nam mleczarzom wyjdzie na zdrowie jak do ciast i ciastek zaczną dawać masło zamiast trujących tłuszczy trans, a oni się Unią zastawiają i czekają na ruchy odgórne Unii. Z jednej strony ci Zieloni nam szkodzą, a z drugiej chcąc ratować orangutany może się przysłużą. ;) 80% jedzenia w sklepach jest trujące i szkodzące, bo albo chemikalia, albo syrop glukozowo- fruktozowy, albo olej palmowy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Pod ścianą 3 metry na 1,2 m, a na środku 2 rzędy w sumie mają 5 metrów i też na 1,2 metra. Podaję z miejscem na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12

A jak w praktyce sprawdzają się te 3 metrowe legowiska? Bo te w podwójnym rzędzie to chyba nie sa za długie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj