Polecane posty

michalcium    1368
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Po nowym roku zaczniecie liczyć ile zostaje z mleka na plus jak podniosą cenę energii + paliwo + woda . W tedy zobaczy się ile uciekło zysku znowu  bo jak było paliwo po 3,90 to teraz będzie po 5,5 po nowym roku . Opłacalność wzrośnie .

Jest i spec od wszystkiego 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
radekz200 napisał:

Serio bedziesz likwidował czy bedziesz kolejny który likwiduje, ostatni rok już doje krowy i tak przez 20 lat 😂 gospodarstwo masz przeciez rozwinięte pod produkcje mleka 

Żeby moje gospodarstwo było rozwinięte to tak jak pisałem, potrzebuję 1,5-2mln zł jeżeli chodzi o rozwój mleka, to uwierz mi że mam tego już dość, a drugim argumentem są rodzice którzy już swoje lata mają za sobą a samemu zostać przy krowach to zabójstwo. Już bym wolał iść do roboty i jeździć po Europie na tirach. Od razu z dnia na dzień nie rzucę krów. W jakiś sposób trzba to rozłożyć w czasie. Już przerabiam silos/wiatę na ponad 40sztuk opasów. Zostało mi ją zabudować, podłączyć wodę ( linia jest rozprowadzona, zostało tylko się wpiąć pod instalację i zamontować poidła) i wyspawać zagrody no i skończyć stół paszowy(murki 15cm wysokości i dolać brakujące 2m stołu paszowego po podpięciu wody). Wczesną wiosną wejdą pierwsze sztuki. W tym roku kupiłem 18 byczków kolejne 20+ w następnym roku wiosną i jesienią. Mam oborę uwieziową na 28 krów. Na spokojnie zmieszczę w niej kolejne 50 sztuk. Ta wiata jest dostawiona do stodoły. Gdybym to wszystko(wiatę z stodołą) chciał od razu zrobić łącznie ze stołem paszowym to tylko tutaj wejdzie 100sztuk dużych albo i więcej. Ale w pierwszej kolejności będę musiał rozwalić stary chlew i postawić wiatę na maszyny. Później przerobię całą stodołę na opasy lub postawie halę łukową dla bydła. Także ja już zacząłem robić coś w tym kierunku. A Ty? 😂


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12934
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

humor nie dopisuje bo problemy w stadzie. Mam nadzieję że się zbliżę do 1.5 brutto z udziałami.

Nic już  nie mów o problemach  w ciągu  dwóch  tygodni 2 szt na ubojnie a trzecia już w kolejce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

No to widzę ze nie tylko u mnie problemy. Ostatnio zawiozłem na ubój krowę po skręcie trawieńca. Oczywiście cielna, tj jakieś 4-5dni przed terminem. Weszła sama na przyczepkę do przewozu bydła ale już sama nie zeszła= kontrola PIW


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12934

Ja cały czas się  pocieszam tym ze nadejdzie kiedyś ten dzień ze to wszystko pierdolne i zostaną same jałówki na rozród i opas .Bo czasem to się  nie  chce drzwi do obory otwierać 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202

,,Bo jest taki dzień i każdy tak ma, że czasem jest żle..........  Lady Pank, posłuchajcie całości. Macie krówki ,to choć kląć umiecie 😐,zacznijcie żrebaki to......🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Łolek napisał:

2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

humor nie dopisuje bo problemy w stadzie. Mam nadzieję że się zbliżę do 1.5 brutto z udziałami.

Nic już  nie mów o problemach  w ciągu  dwóch  tygodni 2 szt na ubojnie a trzecia już w kolejce 

dobrze że na ubojnie nie na bakutil myślę że u każdego może wystąpić czarna seria tylko nie każdy się tym chwali u mnie we wrześniu zachodzę raz rano u jednej pod pyskiem kałuża krwi rozcięła prawdopodobnie o zawór od poidła za dwa dni zdrowa cielna leży martwa w kanale nie chorowała z 700kg miesa albo i 750 ....


wcześniej w maju jedna martwa na wątrobę druga do ubojni z oberwanym wymieniem za 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

We wrześniu w odstępie 16 dni dwie piękne jałówki po najlepszych krowach po wycieleniu padły. Pierwsza prawdopodobnie krwawiła do środka, a drugiej po 12h serce nie wytrzymało. Plus sztuki które nie były planowane do sprzedaży a wyjechały... 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12934

Niestety nie zawsze jest tak jak by się chciało 

16 minut temu, kizak napisał:

,,Bo jest taki dzień i każdy tak ma, że czasem jest żle..........  Lady Pank, posłuchajcie całości. Macie krówki ,to choć kląć umiecie 😐,zacznijcie żrebaki to......🙆‍♂️

Te muzykant ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
58 minut temu, karol091193 napisał:

Żeby moje gospodarstwo było rozwinięte to tak jak pisałem, potrzebuję 1,5-2mln zł jeżeli chodzi o rozwój mleka, to uwierz mi że mam tego już dość, a drugim argumentem są rodzice którzy już swoje lata mają za sobą a samemu zostać przy krowach to zabójstwo. Już bym wolał iść do roboty i jeździć po Europie na tirach. Od razu z dnia na dzień nie rzucę krów. W jakiś sposób trzba to rozłożyć w czasie. Już przerabiam silos/wiatę na ponad 40sztuk opasów. Zostało mi ją zabudować, podłączyć wodę ( linia jest rozprowadzona, zostało tylko się wpiąć pod instalację i zamontować poidła) i wyspawać zagrody no i skończyć stół paszowy(murki 15cm wysokości i dolać brakujące 2m stołu paszowego po podpięciu wody). Wczesną wiosną wejdą pierwsze sztuki. W tym roku kupiłem 18 byczków kolejne 20+ w następnym roku wiosną i jesienią. Mam oborę uwieziową na 28 krów. Na spokojnie zmieszczę w niej kolejne 50 sztuk. Ta wiata jest dostawiona do stodoły. Gdybym to wszystko(wiatę z stodołą) chciał od razu zrobić łącznie ze stołem paszowym to tylko tutaj wejdzie 100sztuk dużych albo i więcej. Ale w pierwszej kolejności będę musiał rozwalić stary chlew i postawić wiatę na maszyny. Później przerobię całą stodołę na opasy lub postawie halę łukową dla bydła. Także ja już zacząłem robić coś w tym kierunku. A Ty? 😂

Ja narazie zostaje przy krowach 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2202

 W tym roku noga w biodrze i wet powiatowy na ubój nie dał papierów ,druga pod przednimi nogami zarwały się deski i brakło z 5 cm do dna, ,udusiła się,trzecia złapala pyskiem mocznik i po godzinie papa,nie tylko muzykant ;) ,i to kutwa zawsze najlepsze sztuki,olać to aby zdrowie👍 i w rodzinie ok.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Jak wszystko idzie jak trzeba to i chęci są większe i człowiek się cieszy. A jak robisz i ciągle piach w oczy to już wesoło nie jest. 

  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

U mnie na 25 dojnych weszło od początku do dziś 11 jałówek a 12- a na wycieleniu. Liczyłem że może wreszcie coś uda mi się sprzedać. Stan jest dodatkowego zysku brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

a co skup bydła prowadzisz ? wiesz jak rozwiązać problem zeby każda krowa dawała 1 ciele w roku ?

Chyba tak, od czerwca 1.7 słomki na szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

bardziej chodziło mi o to że 2-3 msce po wycieleniu jest znów cielna. Najgorzej jak się zacieli, sprawdzi, wszystko ok a za jakiś czas krew pod ogonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
3 godziny temu, karol091193 napisał:

Może ty możesz sobie pozwolić na takie tony do borasia jak jesteście kolegami. Ja za taką gadkę miałbym kontrolę z weterynarii zatrzymane mleko i *uj wie co jeszcze. Nie pojechałem do nich się kłócić że to niemożliwe czy też próbują mi wmówić że zrobiłem coś czego nie było. Prawda jest taka, że mleko od tej krowy trafiło do mleczarni a nie powinno. Konsekwencje brałem na własną klatę i z pokorą podeszłem do wszystkiego. Nie kłóciłem się, nikogo nie wyzywałem. Zachowałem się jak człowiek przyznając się do winy a nie jak świnia tak jak ona. Dla tego zapadła decyzja o likwidacji krów i wzięcie przykładu z pedro2. Za krótkie jest życie aby się z kimś użerać i lizać czyjąś d*pę. Również nie stać mnie aby wydać 1,5-2mln zł na oborę na 80 sztuk i tym bardziej nie mam zamiaru budować sam sobie obozu pracy. Oczywiście powoli bo jeszcze mam zobowiązania z arimr, ale decyzja podjęta.

Ktora tam tak cię zwyzywała? Bo chyba nie taka mloda blondynka - Madzia C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Nie, jakaś starsza


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
DanielFarmer napisał:

Cena mleka jakiej dawno nie było a tu nastroje najgorsze od x czasu....Chyba pora roku taka depresyjna...

a żebyś wiedział że brak słonica 😀 w słoneczne dni nastroje lepsze i robota lżej idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12934
33 minuty temu, Troker1979 napisał:

U mnie na 25 dojnych weszło od początku do dziś 11 jałówek a 12- a na wycieleniu. Liczyłem że może wreszcie coś uda mi się sprzedać. Stan jest dodatkowego zysku brak.

U mnie podobnie choć 4 sprzedałem 11 weszło w stado i2 zrzucily ale karawana jedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
9 minut temu, karol091193 napisał:

Nie, jakaś starsza

Ta co teraz jest kierownikiem skupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Takie spostrzeżenie. Od alkoholików najczęściej wyzywają właśnie alkoholicy którzy nie mogą się nażreć w robocie i z utęsknieniem czekają powrotu do kielicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

a co skup bydła prowadzisz ? wiesz jak rozwiązać problem zeby każda krowa dawała 1 ciele w roku ?

Trza kryć, cielaki z powietrza się nie biorą 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
vat napisał:

9 minut temu, karol091193 napisał:

Nie, jakaś starsza

Ta co teraz jest kierownikiem skupu?

Niewiem kto teraz jest kierownikiem skupu, z resztą nie chce na forum określać konkretnie kto. Było minęło i oby więcej takich przypadków nie było. Może jak ktoś z mleczarni przeczyta to trochę w końcu zaczną trzymać język za zębami


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj