Mateusz2908

Silniki Farmotion stosowane w grupie SDF- Opinie użytkowników

Polecane posty

mateusz21    0

swojego dopinałem do prasy rolującej metal fach z562 rn i prasowanie słomy to tragedia, podczas dobijania beli prasa potrafi ciągnik zadusić  i nie ważne czy wom był ustawiony na 540 czy 750 obr/min. Moim zdaniem mocnym punktem ciągnika jest hydraulika na tuzie podnosiłem agregat  uprawowo-siewny grano z wałem pakera i siewnikiem amazone d7  talerzowym waga zestawu 1750 kg  


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2908    1

Ja mogę w swoim sadowniku dźwigać z tyłu 2,6 tony. Jak swojego dotrę to nawet zejdę z obrotami przy pryskaniu agrola optimum z 1320 na 1200 chyba. A mylisz że inne silniki Mk fpt będą bardziej oszczędne czy też swoje spala poruwnjac z df 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Deutz-Fahr 5120 i go sobie chwali mówi że mało pali tylko że ma te 118 km ale ma 4 cylindry i tak porównywaliśmy je w orce z moim deutzem dx 6.05 który ma 100 km i 6 cylindrów i na prostym tamten dawał sobię lepiej radę ale jak było pod górke to 6 cylindrów dało o sobie znać

Edytowano przez BartoszWitusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2908    1

Mysle że nie będą źle silniki w końcu idą do wielu maszyn i będę przez najbliższe 15-20 lat2 ciągnikach tylko modernizowane do norm spalin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz21    0
Dnia 1.01.2020 o 16:57, Mateusz2908 napisał:

Ja mogę w swoim sadowniku dźwigać z tyłu 2,6 tony. Jak swojego dotrę to nawet zejdę z obrotami przy pryskaniu agrola optimum z 1320 na 1200 chyba. A mylisz że inne silniki Mk fpt będą bardziej oszczędne czy też swoje spala poruwnjac z df 

silnik z małą pojemnością będzie palił więcej ponieważ do wygenerowania mocy potrzebuje większego wysiłku nie ważne czy jest on w samochodzie czy w ciągniku. 

 


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2908    1

Tu się z Tobą zgodzę mam w dostawczym 2,5 tdi 5 cyl i pali od 8 na pusto do 10 z dużym i 14 z bardzo dużym obciążeniem czyli bardzo mało a znajomy ma craftera 2.0 camon Rail chyba nawet super nowoczesny silnik i jest muł i pali 16 cały czas

 

Ten motor farmotion 2,9 powinien być montowany tylko w sadownikach i co najwyżej ciągnikach wielkości lamborghini lampo 50 - 60 a nie w bardo dużych ciągnikach jka Twój bo Ty masz już spory gabarytowo. Wogole dziwię się że sdf i te makaroniarze nie zrobili jednego silnika ok 3,5 pojemność 4 cyl a zrobili dwa jeden nieco za mały drugi dla niektórych za duży do ciągnika pomocniczego 

Edytowano przez Mateusz2908
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj