maniek299

Prasa sipma z 590/1. Jak to działa?

Polecane posty

maniek299    0

Witam. Proszę was o wytłumaczenie mi jak powinien działać sterownik w prasie sipma z590/1 z 2010r. Jak włącze sterownik i jest ustawione na siatkę to siłownik elektryczny od noża się cofa a gdy włączę na sznurek i wtedy włącze i wyłącze sterownik to siłownik się wysuwa i zrzuca nóż. Wydaje mi się że coś jet nie tak, chyba że w trakcie robienia beli i ustawieniu na sznurek siłownik się w którymś momencie cofnie.Ryglowanie noża następuje po uniesienu klapy. Dodam że mam do tej prasy również nowy sterownik tylko z 2005r i gdy go podłącze to jest to samo. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek299    0

Kupiłem prasę i nie wiedziałem czy to tak ma byc, bo jak zrzuci noz na poczatku to potem sznurka nie poda. I sie zastanawiam czy w trakcie belowania ten siłownik się cofnie zeby odciac na koncu sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
josiek100    7

nie wroci po przestawieniu tego trzeba podnieść komorę żeby zabezpieczyć ten mechanizm pamiętając o tym że te tloczysko powinno wystawiać około 5mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek299    0

Wziąłem magnes i symulowalem owijanie przy ustawieniu na sznurek wszystko ok w trakcie owijania silownik sie cofa a jak skonczy to noz opada, gorzej przy siatce bo silownik dziala odwrotnie i na poczatku owijania zrzuca noz a potem silownik sie cofa, a powinno byc odwrotnie. Czy to moga byc uwalone 2 sterowniki czy do siatki trzeba zamieniac kable te co ida do silownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek299    0

Tak, mam przezucone na net, sterownik nie wyswietla fail i sens tylko komunikat ze bela owinieta cos takiego c==c. Stan czijnikow i przetwornikow wszystko aktywne. Problem jest taki ze przy ustawieniu na sznurek silownik od noza chodzi odwrotnie niz przy ustawieniu na siatke. Zmiana kabli to chwila a i tak bede owijac w wiekszosci siatka. Pewnie ten nowy sterownik ma taka sama wade jak stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj