PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

Ursusc385    1565

1. Kto w deszcz kosi ??

2. jak jest kabina uszczelniona to duzo pomorze

3. kabiny nie kupuje sie dla wyglądu tylko dla komfortu

 

P.S pisze się "z kabiną" a nie "z kabinom" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Może chodziło mu oto że jak kosisz i zacznie padać to podczas powrotu do domu nie zmokniesz.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Ja koszę w deszcz, ale nie u siebie...

przyszedł raz sąsiad, bo chciał, abyśmy skończyli kosić, bo dzień wcześniej brakło dnia.

Dzień był pochmurny mocno. Wyjechaliśmy na pole i zaczęliśmy kosić, po 5 minutach zaczęło mocno rosić (albo średnio padać) a my kosiliśmy dalej...

Kosiliśmy cały czas, ok pół godziny jeszcze, momentami śmiesznie było, bo z sieczkarni szła para wodna, ale wykosiliśmy wszystko, i odjazd do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

JA kupilbym sobie ale mamy za niska wiate (wjezdza na styk bez kabiny) a pozatym jak jezdzimy na uslugi to trzeba przejezdzac przez niski most kolejowy i moglby byc klopot :P Kiedys mielismy daszek w Bizonie ale jak go przywozilismy (z Markowic) to koles który jechal tym Bizonem caly daszek pokrzywil :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Rolnik ale @Wacek napisał ''kupiłbym'' a nie kupiłem.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
Ja koszę w deszcz, ale nie u siebie...

przyszedł raz sąsiad, bo chciał, abyśmy skończyli kosić, bo dzień wcześniej brakło dnia.

Dzień był pochmurny mocno. Wyjechaliśmy na pole i zaczęliśmy kosić, po 5 minutach zaczęło mocno rosić (albo średnio padać) a my kosiliśmy dalej...

Kosiliśmy cały czas, ok pół godziny jeszcze, momentami śmiesznie było, bo z sieczkarni szła para wodna, ale wykosiliśmy wszystko, i odjazd do domu

I jak się sita czyściło ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

sita nie były zaklejone (nie używam rzepakowych)

na polu była malutka górka gdy wjeżdżaliśmy pod górę wyrzucało do tyłu wszystko to co zaległo na sitach, ale z górki...

 

Poza tym facet chciał, ojciec kosił, a młocarni nie zabiło w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.Gdy wieczorem opadnie rosa i słoma stanie się wilgotna koszenie jest niemożliwe gdyż słoma owija się na slimak.Prędzej uwierzę w garbate aniołki niż w to że po półgodzinnym deszczu możliwe jest koszenie, a para idzie z sieczkarni.Takie rzeczy to tylko w Erze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zależy co rozumiemy pod pojęciem deszcz ale i tak co by to nie było to ta historia jest dziwna bo przecież nawet jak rosa opadnie to się kończy koszenie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Najważniejsza sprawa: Kosiliśmy RZEPAK

 

mamy demokrację, i każdy ma prawo nie wierzyć w co chce, ale gdybym miał kamerę to nagrałbym całą akcję.

 

Powiem tyle: chodziłem koło kombajnu, i patrzyłem, czy słoma leci z sieczkarni, (dzień wcześniej było sucho, i nam wytrząsacze zabiło)

 

Chodziłem koło kombajnu, nogawki mokre, ale deszcz nie był na tyle mocny, abym przemókł, jednakże padał, tata kosił, a ani ślimak, ani młocarnia nie sprzeciwiała się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

u nas też raz kosiliśmy rzepak w deszcz taki że trzeba było jechać na wycieraczce ale to tylko z 15 minut żeby dojechać do końca i dopiero na koniec zabiło ślimak. a z kolegą Tomek&G jestem się w stanie zgodzić bo zależy jaki był rzepak czy desykowany czy nie? bo po rundupie słoma jest bardziej krucha. a z tym że w rosę nie można kosić to się nie zgodzę bo bo u nas to bizon pracował czasami do rana nawet jak była rosa i to spora, tylko trzeba mieć porządne bagnety żeby wszystko ładnie i sprawnie cieło to się tak ślimak nie zabija a reszta daje rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer250    0

Czy Ktos wie gdzie moge kupic tanią używaną kabine :D Bo nowej mi sie nie opłaca bo niedługo kupuje claasa :D

 

Posta piszemy tylko w oknie "białym"

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Używaną kabinę do Bizona jest strasznie ciężko znaleść,bo jak ktoś ma to raczej nie zdejmuje. Mucenie mez kabiny to po prostu mordenka..więc nie wiem czy Ci się nie opłaca kupić nowej, bo jeśli coś już znajdziesz to i tak wołają coś koło 2 tyś. a nowa 3400 zł.

 

http://allegro.pl/item678673353_nowa_kabin...zon_3400zl.html

 

Trzy sezony to jeszcze nie tak mało.......

 

A jak masz trochę talentu,checi to możesz zrobić sam to Cie wyjdzie ze wszystkim coś koło 1600zł


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer250    0
nawet nieźle wygląda :D

masz talent

 

Używaną kabinę do Bizona jest strasznie ciężko znaleść,bo jak ktoś ma to raczej nie zdejmuje. Mucenie mez kabiny to po prostu mordenka..więc nie wiem czy Ci się nie opłaca kupić nowej, bo jeśli coś już znajdziesz to i tak wołają coś koło 2 tyś. a nowa 3400 zł.

 

http://allegro.pl/item678673353_nowa_kabin...zon_3400zl.html

 

Trzy sezony to jeszcze nie tak mało.......

 

A jak masz trochę talentu,checi to możesz zrobić sam to Cie wyjdzie ze wszystkim coś koło 1600zł

 

Brak treści posta = %

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer250    0
nawet nieźle wygląda :D

masz talent

 

Post bez sensu

+10%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Chyba ma wyłączona klawiaturę bo poprzednio tez nic nie napisał. Sorrry za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek693    0

napewno nabija posty. Ale wróćmy do tematu. Bardzo fajna ta kabinka co kolega wyżej przedstawił. Jeszcze możliwość montażu wiatraka, rolety itd. Ale jednak to troszkę za duży koszt. Lepiej kupić od fortschrita i udoskonalać. Dużo taniej wyjdzie


Nic nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szostiwf88    0

ja już nie używam orginalnie wmontowanego wentylatora bo jak się włączy to taki syf leci... (tak wiem czyszczenie filtra to by to zmieniło) ale ojciec mówi że mu nie trzeba wentylatora.. jak nie trzeba to po co kupił taki mały wiatraczek z silniczkiem i przykręcił koło kierownicy?

 

wiadomo że kabina + klima to już sranie po gaciach z radości dla kogoś kto się przesiadł z wistuli, ale ja klimy nie mam więc się nie posram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał tylko zbroił bizonka w kabinę!!!Same zalety 0 wad .Koszt jest nieduży,a komford o niebo lepszy...Jak dużo kosisz to sobie wpiszesz w koszta.. :(:) A zresztą zdrowie jest droższe....POLECAM


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

wedlug mojego ojca to jest jedna wada, mowi ze z kabiny jest zla widocznosc :( ja osobiscie jezdzilem bizonem z kabina i nie ma roznicy tylko wiekszy komfort, ale nawet juz moj tata mysli o kabinie no ale budzet nie pozwala nic kupic bo tak to juz dawno by mial kabine a na podworku stal by nowy agregat uprawowo siewny i maszyny zielonkarskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Wiadomo na kasie nikt niestety nie śpi.. :(:) A z tą widocznością to nie prawda!!! Nigdy bym nie chciał młucić kombajnem bez kabiny:

-kurz ,

-słońce,

-i jeszcze czasami deszcz....


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj