Polecane posty

peewee1984    30

Ta puszka ze zdjecia to raczej do łączenia domowej instalacji a nie do podłączenia świateł w przyczepie. Ale jeśli masz dobrze wprowadzoną instalacje z gniazda traktora raczej bez problemu polaczysz. Lampy ledowe czy zwykle? Ile masz przewodów w lampie i jakie światła? 

peewee1984    30

No to zapewne masa przy lampie bedzie podlaczona pod srube mocujaca, a te trzy przewody to swiatla pozycyjne, stop i kierunkowskaz. Z gniazda bedzie wspolny stop, wspolna pozycja i dwa kierunkowskazy. Wlaczasz swiatla w ciagniku i podlaczasz kable sprawdzajac co swieci w lampie, droga eliminacji podlaczysz wszystko 

andrzej78    87

Ta puszka jest mało praktyczna, trzeba oczkować końcówki przewodów i jest wówczas problem z upchaniem przewodów wewnątrz , lepsze są kwadratowe , 85x85x40 Puszka natynkowa IP55  85 x 85 x40 mm - 1lub Puszka natynkowa Klik 43 x 80 x 40 mm IP55 - 1. . Przewody łączysz przy użyciu listwy Listwa zaciskowa Legrand 12P 6 mm2 czarna - 1.Podłączenie- jak wyżej opisane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez waldek315
      oto schemat instalacji elektrycznej do przyczepy uniwersalny robiony prze zemnie wszelkie prawa zastrzeżone by waldek315
      schemat nieróżni się niczym oprócz tego że można gdzie indziej przeciągnąć kable
      mój schemat składa sie z
      2lampy przednie okrągłe (jeżeli zastosuje sie lampy diodowe trzeba podciągnąć kabel z masą )
      2lampy tylnie takie uniwersalne mase podłączyć bezpośrednio do płytki metalowej i ewentualnie do karoserii
      można tez kupić sobie obrysów ki i podłączyć do kabla (brązowego u mnie na schemacie) puścić do obrysówek 2 żyłowy kabel (masa i prąd )ewentualnie jak jest masa na śrubie przy obrysów ce to nie trzeba

JAK będe robił instalacje przy przyczepie to wrzucę foty
      zawsze chętny do pomocy z elektryką Odwiedź moją stronę
    • Przez mlodyhef
      Witam, w zetorze jakiś czas temu padło prawe światło, zima idzie i trzeba to zrobić. Stara żarówka poszła do kosza więc kupiłem nową i nie świeci. I teraz tak czynności jakie wykonałem: 

1. Wymieniłem stronami żarówki i obie czyli i stara lewa i ta nowa działają na lewej stronie, na prawej nie działa żadna. 
      2. Sprawdziłem miernikiem wszystkie bezpieczniki a jest ich w zetorku tylko 12, żaden nie jest zepsuty, przerwany. 
      3. Kostki przeczyszczone preparatem do czyszczenia styków. 
      4. Ostatnia czynność to sprawdzenie napięcia w kostce i ku mojemu zdziwieniu te napięcie tam jest i wynosi po obu stronach praktycznie tyle samo czyli 12,30 V. 

I teraz pytanie co tu może być nie tak jeszcze? Może ktoś coś jeszcze podpowie. Skoro jest napięcie to nie powinno świecić?
    • Przez plati
      Witam.

Posiadam MF 6190 i od początku mojej przygody z nim są problemy.  Wygląda, że trafiłem na wyeksploatowany model, a moja przygoda do tej pory wiązała się z ursusam 4 i 6 cylindrow, dlatego nie miałem pojęcia jakie awarie mogą występować w tych ciagnikach. 

Ciągle jest jakiś problem z przestarzała instalacja. A to coś nie łączy, nie wyłącza napędu, ginie prąd, zapalają się kontrolki itd.

Dodam jeszcze że w moim ciągniku został wymieniony alternator, a co najważniejsze autotronik na nowy.

Włożyłem w ten ciągnik sporo gotówki i nie bardzo chce się z nim teraz rozstawać. 
      Zastanawiam się czy występuje możliwość odbudowy takiej instalacji, jaki byłby ewentualny koszt i czy znalazł by się chętny który by się tego podjął. 

Dodam jeszcze że jestem z woj. śląskiego 

• Przez c330ursus
      Malowałem maskę w C-330 i poodkręcałem lampy ale wcześnie porobiłem zdjęcia żeby wiedzieć jak to potem podłączyć i wszystko podłączyłem jak ma być i w jednej lampie nie był minusa i gorzej świeciła praktycznie wo gule ale zanim ja sie skapłem ze tylko nie mam minusa to obleciałem puł instalacji w traktorze :rolleyes: mieliście kiedyś takie coś żeby lampa świeciła na dwóch plusach mam normalne żarówki R2
    • Przez reddiablo2601
      witam.tak jak w temacie-potrzebuje zamontowac w ciągniku takie gniazdo 3 biegunowe http://www.sklep-gre...ts_id/11482.czy ktoś może wie jak podłaczyc +/- ?z góry dziękuje za pomoc.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj