kuguar

Co lepsze Zetor, New Holland czy Farmtrac

Polecane posty

kuguar    0

mam dylemat niewiem co wybrać zetora proxime 85 new hollanda td5050 czy farmtraca 690DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Ten NH jest 100 konny? Ja bym Ci polecał Zetora bo są to bardzo dobre ciągniki ale jeśli ten NH ma być 100 konny no to bym brał NH te 20km zawsze się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Moim Zdaniem Lepsza i Ładniejsza jest Proxima :) to że jest ciut słabszo to pikuś, Pan Pikuś ;PP

No wiesz w uciągu siła może być niewielka ale za to np. w prasie bardziej się to czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko zwrócicie jeszcze uwagę na normy w jakich podawana jest moc w Zetorze i NH, bo proxa 85 ma 88KM a TD5050 95 czyli tylko niecała 10 koni różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ja bym polecł td5050-zwrotny mało pali i jak trzeba to pociagnie to co trzeba wiec to naprawde ciagnik godny uwagi a najwiekszym plusem jest spalanie-w lekkich pracach spala 4 l wiec jak na 95 km to naprawde dobry wynik-dla porównania proxa 85 która ma w tej samej normie 88 km ma ciązko sie zmieścić w 5,5 wiec to sporo choć zetorek to tez fajny ciągniczek choć to już nie ta jakość co przed laty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Bierz farmtracka, bo zetor jaki jest każdy wie za wszytko trzeba dopłacać (szybka skrzynia za dopłatą) i silnik do najekonomiczniejszych i najnowocześniejszych nie należy, nh fajny ciągnik ale ceny części masakra a awarie się zdarzają, a w farmtracku masz zachodni silnik zachodnie napędy i to w polskim opakowaniu, czy głupia szyba, bak, kompresor, lampa, cięgno czy inny duperel będzie w rozsądnej cenie a ciągnik jest nieźle wyposażony i ma dobry silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ja bym pomyślał nad Farmtrakiem.W tej cenie będziesz miał klime,skrzynie 24x24 i 40km/h, podobno elektrohydrauliczny rewers koła do wyboru i tanie przeglądy.Silnik Perkins chyba 89 km skrzynia i most ;Cararo

Ciągnik robiony w Polsce czyli z serwisem nie powinno być problemu.

Proksime i NH tak doposażyć to dużo drożej wyjdzie a farmtrak mimo wszystko składany z porządnych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Farmtrac - rewers mechaniczy zapamiętajcie sobie

Również polecam FT mało pali, zwrotny i tani serwis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Farmtrac- napewno tani ponieważ za najmocniejszą wersję należy zapłacić około 100 tys złotych brutto. Niestety ciągnik bez żadnych bajerów jak elektro mechaniczne załączany wom, ehr czy bez sprzęgłowy rewers.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A z 3 tygodnie temu dzwoniłem do Mrągowa to powiedzieli że w 685 i 690 jest możliwość rewersu elektrohydraulicznego.Niestety nikt z AF nie potwierdził to.

W piątek pojadę na Opolagre to się dowiem.

Ja też myślę o czymś podobnym ale na drugi ciągnik to szczerze napisawszy po obejrzeniu Zetora i NH i opini o nich to sobie odpuściłem.Farmtraka też bo te tylne koła 30"i lichę wyposażenie [to było w styczniu]a teraz dzwoniłem to mi założą koła 480x70x38.

Myślałem o czymś droższym ale nie najdroższym bo za 115 netto to się kupi Claasa 85km w podstawie albo DF Agrofarma 410 za 158 brutto a chociaż Mccormick C100MAX 92,5 [albo C105MAX 98,6km teraz nie jestem pewny który]z biegami 36x16 za 120 netto[oferta z dzisiaj].

Ale jak jest teraz FT w takiej wersji i w takich pieniądzach to kto wie.Zwłaszcza że ten diler powiedział się nim zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

480/70/38 zamiast tych standardowych 18,4/30? przecież te standardowe ledwie mieszczą się pod błotnik, chyba coś pokręciłeś jak już to 34 w opcji ')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Właśnie dzwoniłem do fabryki i nie ma elektrohydraulicznego rewersu a koła 38 są montowane w serii 7000 98km i ma 2 biegi pod obciążeniem.Trzy tygodnie temu co dzwoniłem to gość chyba się trochę rozpędził z technologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Widocznie się pomylił :) Z tych wszytkich to najmiej będzie palił FT - silnik perkinsa, i nie jest aż taki drogi w utrzymaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja bym wybrał Zetora :) Myśle, że to dobry traktor, mało pali i jest zwrotny :)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Bierz farmtracka, bo zetor jaki jest każdy wie za wszytko trzeba dopłacać (szybka skrzynia za dopłatą) i silnik do najekonomiczniejszych i najnowocześniejszych nie należy, nh fajny ciągnik ale ceny części masakra a awarie się zdarzają, a w farmtracku masz zachodni silnik zachodnie napędy i to w polskim opakowaniu, czy głupia szyba, bak, kompresor, lampa, cięgno czy inny duperel będzie w rozsądnej cenie a ciągnik jest nieźle wyposażony i ma dobry silnik

To prawda silnik Zetora nie jest najekonomiczniejszy ale smokiem w śród silników też nie jest. Co z tego że nie jest najnowocześniejszy? Niczego w nim nie brakuje te silniki są bardzo mocne i na pewno silnik Zetora jest mocniejszy od NH i FT. :)

Ja bym się bardziej zastanawiał nad Zetorem i NH :) Zetor ma bardzo dużą kabinę i to jest duży plus :)

 

Edit.

Chociaż oglądam teraz nowego FT to wnętrze jest bardzo ciekawe :) Nie wiedziałem że FT tak się zmienił :) Teraz nie dziwię się czemu zastanawiasz się też nad tym ciągnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Czy silnik zetora jest wytrzymalszy od perkinsa ?? oj nie wiem, w galerii było parenaście nowych zetorów zepsutych :) Zetor nie ma aż takiej dużej kabiny jak kiedyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

Czy silnik zetora jest wytrzymalszy od perkinsa ?? oj nie wiem, w galerii było parenaście nowych zetorów zepsutych :) Zetor nie ma aż takiej dużej kabiny jak kiedyś :)

No takiej jak kiedyś kabiny nie ma ale dużo większą od NH :) Kiedyś w topagrar było porównanie Zetora Proximy NH TD80D MF'a Lamborghini R3 i FT. Tam najmocniejszy silnik wybrano że ma Zetor :rolleyes:Ale nie twierdzę że silniki Perkinsa są słabe bo to też bardzo dobre silniki... Żeby to sprawdzić jak dobre są te silniki to trzeba poczekać ok 10-20lat :) Były zepsute... ale czy to były awarie silnika? Kolega ma praktyki w Techpomie i opowiadał mi o Forterce która nakręciła już 20000mth i silnik chodził... Co prawda mówił mi że rozpoławiali ją kilka razy bo jak złożyli ją to miała np. wycieki oleju... ale to zapewne serwis źle go zrobił, bo serwis w techpomie jest kiepski jak i cały dealer :)

 

A wiecie może ile kosztuje nowy Farmtrac? Najlepiej by było jakby ktoś podał cały cennik, byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj