Polecane posty

przezuwaczka    446

Ja tu na stronie ARiMR widzę  poniżej 0,3 DJP. Ślepa jestem czy głupia? Jaka to hodowla 3ha na krowę? Chyba ekologiczna😓

Screenshot_2019-09-26-10-19-55.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389

Z tego wywnioskować można że dostaną Ci co nie mają zwierząt lub jedną kozę.

Zresztą jak ma zwierzęta to na hvj pomoc jak ma kasę za nie. 

Ten co niema a wyschło to nie ma za co żyć i pomoc potrzebna.

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Pasze objętościowe kupić musisz albo zwierzęta sprzedać!

A wczoraj w Agrobiznesie mówili, że rząd popiera zwiększenie wydajności produkcji rodzinnej, żeby się młodym opłacało rolnictwem zajmować. Na małym areale bydło należy hodować. Żart jakiś😡

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mówi się to , co miłe dla ucha i to co rolnicy by chcieli usłyszeć . To co się robi , to już zupełnie inna historia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Z tego wywnioskować można że dostaną Ci co nie mają zwierząt lub jedną kozę.

Zresztą jak ma zwierzęta to na hvj pomoc jak ma kasę za nie. 

Ten co niema a wyschło to nie ma za co żyć i pomoc potrzebna.

Czy ktoś Cię dawno nie jebnął w łeb?

Bardziej się należy tym co nic nie robią i tylko rękę po kasę wyciągają?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Podejrzewam, że nie jeden gej poparłby roszczenia rolnika, gdyby zobaczył, za kogo go urzędnicy mają. Czasem mam ochotę urzyć pały, bo przecież tylko na to mnie stać prostaczkę od krów😂

Czyli wracając do tematu suszy, jak mam 1,2 DJP na ha ogółem, to na TUZy nie dostanę suszowego? W moim powiecie średnia to prawie 3 DJP na ha, więc i tak jestem eco😂

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
5 minut temu, przezuwaczka napisał:

Podejrzewam, że nie jeden gej poparłby roszczenia rolnika, gdyby zobaczył, za kogo go urzędnicy mają. Czasem mam ochotę urzyć pały, bo przecież tylko na to mnie stać prostaczkę od krów😂

Czyli wracając do tematu suszy, jak mam 1,2 DJP na ha ogółem, to na TUZy nie dostanę suszowego?

jak ktoś ma poniżej 0,3 na ha na  tuz  wezmie jak ma ubezpieczone 250 h/zł  a jak ktoś ma powyżej 0, 3 djp / na ha wezmie 500 zł / ha , to tak na teraz a jak dalej bedzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
19 minut temu, soltys48 napisał:

Czy ktoś Cię dawno nie jebnął w łeb?

Bardziej się należy tym co nic nie robią i tylko rękę po kasę wyciągają?

–  Spotted: Giżycko9 min • 0Czy ktoś wie, czy w związku z obniżkąpodatku dochodowego na 17%,osobom niepracującym przysługuje teżcoś? Niektórzy przecież mają dzieci inie pracują. To niesprawiedliwe, że totylko dla pracujących jest...

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 minut temu, jarecki napisał:

jak ktoś ma poniżej 0,3 na ha na  tuz  wezmie jak ma ubezpieczone 250 h/zł  a jak ktoś ma powyżej 0, 3 djp / na ha wezmie 500 zł / ha , to tak na teraz a jak dalej bedzie ? 

Ja to rozumiem odwrotnie. Jak mam za dużo zwierząt na ha, to wcale nie dostanę na TUZ. W Poradniku Rolniczym też tak piszą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389

Bo jak masz za dużo zwierząt na ha to pazerny jest to poco ma być jeszcze bardziej pazerny.

Tym właśnie sposobem niszczy się ceny.

Bo im więcej czegos tym tańsze w skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Na moim areale i klasie ziemi produkcja roślinna byłaby głupotą. Prodykcja mleka to jedyne rozsądne rozwiązanie. Przy cenie 100 tys za ha piachu skupiasz się na produkcji trawy i kukurydzy dla bydła, a resztę dokupujesz. Prosta filozofia i kalkulacja. Niestety susza daje w kość nie tylko obszarowcom.

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niezła bieda w państwie musi być, skoro nie ma 2,5 mld zł dla tak oddanych wyborców PiS jak rolnicy. Skoro nie ma przed wyborami, to co będzie po. Nawet @Rolnik1973 ruszy na szczaw i mirabelki zamiast do Lydla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15389

 

4 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Na moim areale i klasie ziemi produkcja roślinna byłaby głupotą. Prodykcja mleka to jedyne rozsądne rozwiązanie. Przy cenie 100 tys za ha piachu skupiasz się na produkcji trawy i kukurydzy. Prosta filozofia i kalkulacja. Niestety susza daje w kość nie tylko obszarowcom.

Przy cenie 100 tys za hektar bym sprzedał wszystko, ustawił rodzinę, zostawił na życie i bujał bym w obłokach anie doił krowy.

Edytowano przez Rolnik1973
Litera
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łooototo . Ja to samo !

3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

 

Przy cenie 100 tys za hektar bym sprzedał wszystko, ustawił rodzinę, zostawił na życie i bujał bym w obłokach anie doił krowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Panowie bo wy dwaj jak Flip i Flap czy Bolek i Lolek lub może ktos ma inne porównanie hehe oczywiście bez urazy :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

konto szybko by się uszczuplało ,narazie mleko jest tanie ale daje zysk , też musze kupić ze 80 kulek nawet 40 już kupiłem zawsze miałem zapasy i to spore ale 2 lata suszy robią swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

 @przezuwaczka wyższa stawka do TUZ dla posiadaczy powyżej 0,3 djp https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/arimr-podaje-uaktualnione-stawki-pomocy-po-suszy,88698.html 

Edytowano przez EppS

NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj