Polecane posty

maniek0987    13

Robię sianokiszonkę na 180 bar i wydaję mi się, że bele są słabo zbite. Chodzi mi o to, że w górną cześć balota można włożyć palca, a w środek już nie. Jest możliwe presowanie na większym ciśnieniu? Jakiego ciśnienia używacie do słomy, a jakiego do sianokiszonki? Fortima jest z tamtego roku i zrobiła dopiero lekko ponad 2 tysiące bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z czym współpracuje?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez proximaplus
      Witam chciałbym się dowiedzieć co lepiej kupić.prasa ma być wzięta na modernizację i nie mam pojęcia na którą maszynę się zdecydować czy stary dobry round pack czy lepiej wersję z nową obudowa,nowym komputerem,mocniejszym łańcuchem i szerszym bezkrzywkowym podbieraczem?Proszę o jak najwięcej komentarzy
    • Przez mariusz040
      Witam!
      Przymierzam się do zakupu prasy tylko i wyłącznie do belowania słomy. Będę robić około 500 ton rocznie, bele 150x120 i waga około 300kg. Ciągnik jakim będę dysponował ma moc 80-90 KM. Brałem pod uwagę tylko prasy pasowe. Koniecznie musi być odrzutnik balotów i mile widziana siatka, bo zależy mi na czasie. Co do modeli to myślałem nad John Deerem 550 lub czymś z Vicona. Niestety ciężko znaleźć te prasy z siatką, a jeżeli już są to ich cena jest znacznie wyższa od tych bez siatki. Mój budżet wynosi około 20tyś (można go naciągnąć delikatnie). Sądzicie, że warto szukać coś w tych markach czy je zmienić lub odpuścić sobie siatke? Prosiłbym o radę. Pozdrawiam
    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez aga19892010
      kupiłem prasę claas variant 180 z rotorem.problem polega na tym,że przy robieniu belek  sa one  słabo ściśnięte kapciowate i zegar pokazuje niskie ciśnienie (1-2 kreski)/pytanie czy moduł lub zawór z cewka odpowiedzialny za sile zgniotu można jakoś zamienić na manualny ?zawór ten znajduje sie z prawej strony od strony zębatek i łańcuchów  czy występowały te prasy z manualnym zaworem zgniotu ?prasa rok 1997
    • Przez Sunf
      Cześć czy ktos praktykowal ciagnik 80 km do rozsiewacza nawozow MDS o pojemnosci 1500 kg ? czyt. Major 80 New Holland TD 5.85 ? czy będa to za lekkie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj