Polecane posty

same110    72

Witam
Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
Dziękuje za rady
Pozdrawiam
post-49274-0-89630300-1485449285_thumb.jpgpost-49274-0-87451700-1485449427_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

mam round packa i żeby go zapchać to naprawdę operator musi bardzo tego chcieć :) nie mówię że się nie da, ale zapychanie jej nie grozi. jedyny minus jaki zauważyłem to problem z prasowaniem bardzo krótkiej (przeważnie jęczmiennej) i struchlałej słomy która to jest zabierana przez pręty i ponownie podawana od góry na rotor jednocześnie jęsli w porę operator się nie zorientuje to zabija się wylot na podajnik siatki i nie ma możliwości owiniecia balotu. jedyna rada na taką słome to niższe obroty na wałku i szybsza jazda no i nie ma co próbować jakoś mocno zbijać bele tylko lepiej na 50% i zrobić  o kilka sztuk więcej ale bez nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Kverneland ma w standardzie opuszczana podłogę pobieracz 2.2m krzywkowy plus 14 noży
Krone nie ma podłogi opuszczanej podbieracz 2.05 m bezkrzywkowy(w roundpacku tego nie było ) i 17 noży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

wg mnie lepszy bezkrzywkowy bo na pewno jest bardziej trwały. minus dla krone to ta opuszczana podłoga, ale tak jak już pisałem te prasy naprawdę pięknie łykają wszelaki materiał czy to bardzo mokry czy suchy. swoją mam już 4 sezony i około 5 tys bali i jak do tej pory tylko olej i smar i do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Łańcuch się nie wyciąga ?
Bezkrzywkowy bardziej skomplikowany system .sianokiszonce jak mocno masz zgniot ustawiony
Jakim konikiem ja targasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1701    3

jak narazie łańcuch nie ruszany

bezkrzywkowy na pewno mniej skomplikowany = bardziej trwały.

w sianokiszonce mam na 100% i w zależności jak długa jest trawa to tne na 17 noży albo 9. ciągam ją New Hollandem TD80D - 80 km. i daje sobie spokojnie rade. prędkość jazdy zależy wiadomo od grubości pokosu. ale jeśli chce sie zrobić ładną i dobrze ubita belke to niestety nie licz na prędkości 10- 15 km/h w słomie to się da ale w kiszonce belki wyjdą jak kulki a nie walce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć, i jaka prasę wybrałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
Dnia 27.01.2017 o 14:07, marcin1701 napisał:

jak narazie łańcuch nie ruszany

bezkrzywkowy na pewno mniej skomplikowany = bardziej trwały.

w sianokiszonce mam na 100% i w zależności jak długa jest trawa to tne na 17 noży albo 9. ciągam ją New Hollandem TD80D - 80 km. i daje sobie spokojnie rade. prędkość jazdy zależy wiadomo od grubości pokosu. ale jeśli chce sie zrobić ładną i dobrze ubita belke to niestety nie licz na prędkości 10- 15 km/h w słomie to się da ale w kiszonce belki wyjdą jak kulki a nie walce

 

Dnia 27.01.2017 o 00:46, marcin1701 napisał:

wg mnie lepszy bezkrzywkowy bo na pewno jest bardziej trwały. minus dla krone to ta opuszczana podłoga, ale tak jak już pisałem te prasy naprawdę pięknie łykają wszelaki materiał czy to bardzo mokry czy suchy. swoją mam już 4 sezony i około 5 tys bali i jak do tej pory tylko olej i smar i do pracy.

I jak masz jeszcze Krone jak się dalej spisuje też aktualnie zastanawiam się Krone kverneland lub case 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Ruletka55
      Hej, 
      Spotkała mnie przykra sytuacja,  traktor zostal zalany

      Przechodząc do sedna sprawy, martwi mnie jak podejśc w ogole do uruchomienia tego traktora, co niezbędnego warto zrobić ?
      Obecnie ciagnik umyłem dokładnie myjką ciśnieniową, teraz suszy się

      Co na pewno zrobie w najbliższym czasie to: 
      - postaram się wyszuszyć elektroniczne rzeczy, odsłaniając plastiki, trudno dostepne miejsa sprobuje dosuszyc suszarką
      - wymienie olej w skrzyni bo na bagnecie majonez
      - wymienie olej w silniku (profilaktycznie)
      - wymienie paliwo

      O czym powinienem jeszcze pamietac ? Myslalem o wyciagnieciu komputera pokladowego i zaniesc do elektronika zeby poczyscil specjalnymi substancjami


      Dzięki za pomoc
       
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj