Zetix

Brona wirowa czy bierny po kompaktorze

Polecane posty

Zetix    46

Cześć. 

Stoję przed trudnym wyborem, aczkolwiek potrzebuję kupić agregat pod siewnik Hassia dk300.  Ziemię trudne w uprawie, ciężkie. Po orce (kuhn obrotowy) wjeżdżam bronami w celu wstępnego rozbicia, później doprawiam już samym kompaktem unia mars z crosskilem. Ziemia jest dosyć uprawiona, ale do pełni szczęścia chciałbym uzbroić siewnik w agregat z hydropakiem. Najbardziej chylę się ku agro-tom ich agregat UPS z wałem gumowym, miałem w głowie też brone wirowa, ale ze względu że używki są w różnym stanie to trochę mnie odstrasza. Biernym pojechałbym szybciej i zwrotniej, a do tego wał gumowy byłby lepszy na moich glebach. Co sądzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
Napisano (edytowany)

nie zawracaj glowy kup wirnikowa miałem na zebach i talerzach obecnie wirnikowa i dopiero ona robi robotę

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam! Ja polecił bym ci róniez bronę wirnikową z nożami, np.kuhn , berecolt z wałem pakera! Sam taka posiadam berecolta 304 współpracuje z siewnikiem Amazon d8 3m ,zestaw kupiłem używany nic nie naprawialem ! Piękna sprawa, na ziemiach cięższych gdzie jest gruda pięknie rozbija i wyrównuje nie trzeba po orce bronować itp. bezpośredni siew, pozatym samą broną na wiosnę doprawialem glebę jeśli nie jest zbyt mokro to bez wcześniejszego kultywatorowanie, pod siew np.buraków,ziemniaków,rośliny siane w rzędach! Myślałem o zakupie agregatu talerzowego, ale 3w jednym nie zrobi tego co dedykowane narzędzie!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubaw1
      Witam, 
      Uprawiam sobie dla rozrywki ok 1.5 ha zboża. Mam traktor 85km. Co roku wynajmowane jakiegoś gościa żeby mi przygotował i zasial pole. Ale z racji tego że u nas wszyscy porezygnowali z rolnictwa to za bardzo nie ma kogo wynająć. I teraz moje pytanie ziemię mam ciężkie (mieszkam w Beskidzie) a chce kupić agregat. Czy lepszym rozwiązaniem będą ciężkie brony czy np brona wahliwa amazone? Dodam że nie chce wydawać majątku na ten sprzęt (1 ha upraw) a taki sprzęt byłby w moim zasięgu. A może ktoś z was ma coś takiego do sprzedania? 
    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie jaka jest różnica między broną wirnikową a aktywną ?
    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez franky69
      Witam, 
      Czy możecie się podzielić doświadczeniami co do kąta pracy talerzy w bronach.
      Co producent to inne ustawienia talerza, ale które robi najlepszą robote 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj