kubaw1

Agregat bierny czy brona wahadlowa

Polecane posty

kubaw1    0

Witam, 

Uprawiam sobie dla rozrywki ok 1.5 ha zboża. Mam traktor 85km. Co roku wynajmowane jakiegoś gościa żeby mi przygotował i zasial pole. Ale z racji tego że u nas wszyscy porezygnowali z rolnictwa to za bardzo nie ma kogo wynająć. I teraz moje pytanie ziemię mam ciężkie (mieszkam w Beskidzie) a chce kupić agregat. Czy lepszym rozwiązaniem będą ciężkie brony czy np brona wahliwa amazone? Dodam że nie chce wydawać majątku na ten sprzęt (1 ha upraw) a taki sprzęt byłby w moim zasięgu. A może ktoś z was ma coś takiego do sprzedania? 

rafal4610    73

ja bym wolał wahadłówke. Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do tego sprzętu, ale pooglądałem sobie jak to robi na żywo i efekt jest całkiem niezły. Wiadomo, że trzeba wolniej jechac, ale i tak lepiej niż 2 razy biernym. Już całkiem "maliną" byłby aktywny cyclotiller(czy jakoś tak), ale już koszt nieco większy. Do takiej wahadłówki dac wał Packera i już efekt jest całkiem fajny. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez adam1996s
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 

https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9

• Przez _Grzesiek_5
      Witam wszystkich, Od pewnego czasu zastanawia mnie czy skrzynie w john deerach były blokowane? Tzn wychodził ciągnik z pełnym zakresem przełożeń ale niektóre kraje miały przepisy gdzie prędkość ciągnika nie mogła przekraczać jakiejś tam wartości i z tego względu zakładano blokady, które można zdjąć i będzie pełen zakres przełożeń. Kiedyś czytałem i niby jest coś takiego, ale czy ktoś się spotkał z tym i mógłby potwierdzić, że widział na własne oczy bądź robił coś takiego u siebie? 🙂 Pozdrowionka
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam powiedzcie mi coś o Ursusie 1201 bo mam sposobność wymienić moja c385 na 1201 . jakieś zalety i wady (brak napedu to już wiem ) tego większego??
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.