Polecane posty

karol210589    10

Czy ktoś użytkuje bronę chwastownik? Jak się sprawdza w uprawie pozniwnej? Chodzi mi o zbudowanie maszyny to płytkiej uprawy pozniwnej oraz do mechanicznej walki z chwstami. Proszę o fachowe komentarze użytkowników 

Również będę wdzięczny za zdjęcia 

Zdjęcie-główne_fmt.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro198080    0

Jakich materiałów użyłeś do zrobienia ramy i pola ponieważ też zastanawiam się zrobić coś takiego. Czy na pola profil 35*35*2 będzie wystarczający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Rama główna kształtownik 10x10 to to jest nad polami kształtownik 8x8 a tu gdzie są pazurki to chyba była 3x3 nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kepa416
      Witam serdecznie mam brone talerzowa nieznanej mi marki. Brona ciągana z osią na środku ramy. Dwa rzędy talerzy ustawione w przeciwnym kierunku. Nie mam wału dogniatajacego. Problem polega na tworzeniu dużej bruzdy w polu po ostatnim talerzu. Próbowałem zmieniać głębokość ale wtedy słabo wygląda sciernisko. Prędkość poniżej 6km/h podobnie ale to za wolno sciernisko też nieciekawe. Czy próbować zmieniać kąt ułożenia talerzy czy może założyć mniejsze talerze tak żeby nie wyrzucało gleby tak daleko
    • Przez kubaw1
      Witam, 
      Uprawiam sobie dla rozrywki ok 1.5 ha zboża. Mam traktor 85km. Co roku wynajmowane jakiegoś gościa żeby mi przygotował i zasial pole. Ale z racji tego że u nas wszyscy porezygnowali z rolnictwa to za bardzo nie ma kogo wynająć. I teraz moje pytanie ziemię mam ciężkie (mieszkam w Beskidzie) a chce kupić agregat. Czy lepszym rozwiązaniem będą ciężkie brony czy np brona wahliwa amazone? Dodam że nie chce wydawać majątku na ten sprzęt (1 ha upraw) a taki sprzęt byłby w moim zasięgu. A może ktoś z was ma coś takiego do sprzedania? 
    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie jaka jest różnica między broną wirnikową a aktywną ?
    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj