dronningborg6

LIDAGROPROMMASH 4,0m

Polecane posty

tomek73    580

Ja mam taki siewnik.Kupiłem 3 latka do remontu bo się nie zmieścili nim w bramę i go trochę pogięli,to zrobiłem ramę i zmieniłem.

Nie ma w nich ścieżek elektrycznych.Ja kupiłem aparaty i komputer z Accorda używane za jakieś 1000 zł.

Talerze są słabe i lubią się zacinać,małe kamyki wpadają między talerz a redlice i się blokują.Ja pospawałem pręta 10 i blaszki.po uszczelniałem i jest dobrze.Tylko za kołami i redlicami spulchniającymi.

Znowuż jak jest mokro to się strasznie redlice zabijają ziemią nie idzie sobie poradzić.

Węże w moim były tragiczne bardzo pękały [przy remoncie założyłem nowe]

ale w nowych są chyba inne.

Wszystkie tulejki założyłem nowe a rzędy nie trzymają odległości.

Zboża wysiewa mniej jak pisze,jak ustawie 200kg to wysieje 155-165.Rzepak ładnie wysiał nawet 1,8kg.

Mam go trzy lata i bym go sprzedał za 15 tyś ale najpierw muszę coś innego kupić.Myślę o Accordzie talerzowym teściu ma takiego z dwoma talerzami żelaznymi plastykowym z wentylatorem napędzany olejem [super sprawa niech się wałek schowa]i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    319

Kupilem go z PROWu w MIDEX-Brzeźno.

Na razie obsial moze z 5ha wiec nie mam nic do powiedzenia poza tym ze za te pieniadze jest tani ;) tańszy niż nowy siewnik 3 metrowy z unii grudziądz.

Trawę wysial co do kilograma na 3 hektarach.

Mam wersję na redlicach stopkowych


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    580

do tego siewnika to jakieś 80km.U mnie to MTZ82 jakieś 13km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    319

My go sprawdzaliśmy z MTZ952.3 i to za duży ciągnik ale mniejszego nie mam który ma hydraulikę i łatwo przestawiane obroty 540/1000.

Co do samego siewnika to można go kupić w kilku firmach. Ja brałem w MIDEXie i mogę z czystym sumieniem polecić sprzedawcę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam dość dawno ten temat był poruszany. Mam pytanie czy po takim czasie użytkowania mógłby się podzielić swoją opinią dotyczącą tego siewnika? I firma Midex chyba juz nie ma w ofercie tego siewnika, bynajmniej ja nie znalazłem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    319

miedex nie ma go na swojej stronie ale w ofercie jest.

Ja tam nie narzekam, za te pieniądze nic lepszego bym nie znalazł (zależało mi na 4metrowym).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gazpacho
      Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 
      Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez outstanding
      Witam.
      Koledzy moglibyście napisać ile zębów ma zębatka ta mniejsza od drobnego wysiewu w siewniku Fiona?
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Od jakiegos czasu nie dziala sygnal dzwiekowy gdy jakas sekcja nie sieje  siewnik Maschi Gaspardo Mte mtr 300.Moze ktos wie jak odblokowac funkcje, czy wogole jest taka mozliwosc? Sterownik Muller Maschio

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj