rolnikus21

Beczkowóz 12000 tandem czy jedna oś ?

Polecane posty

rolnikus21    1

Witam. Chce kupić beczkowóz około 12000 litrów i zastanawiam się czy lepszy będzie na tandemie czy na jednej osi ? Z którym będzie lepiej się jeździło ? Co radzicie ? Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

tego akurat Ci nie powiem bo nie mam beczki tylko rozrzutnik, ale moim zdaniem to zależy od budowy zbiornika bo są takie z przegrodami które utrzymują nacisk na dyszel i też powinny eliminować przechyły beczko, napewno taką lekko się ciągnie ale jak się zachowuje na wybojach dołach to ciężko powiedzieć

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1
4 minuty temu, xXPioter99Xx napisał:

Bierz na jednej osi , po ulicy prawie to samo a na polu różnica gigantyczna na plus dla jednej osi

I bardzo duży nacisk jest takiej beczki na zaczep u ciągnika ? i czy lepsza na górny czy dolny zaczep czy to jest bez różnicy.

29 minut temu, ZELKOW napisał:

tego akurat Ci nie powiem bo nie mam beczki tylko rozrzutnik, ale moim zdaniem to zależy od budowy zbiornika bo są takie z przegrodami które utrzymują nacisk na dyszel i też powinny eliminować przechyły beczko, napewno taką lekko się ciągnie ale jak się zachowuje na wybojach dołach to ciężko powiedzieć

Zelkow a jaki masz duży ten rozrzutnik ? Jakie masz w nim ogumienie ? i masz na dolny czy górny zaczep ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie mam rozrzutnik 13t ładowności tak max 14t się ładuje a sam waży 6t to około 20t, zaczep mam dolny na pitona, ale jakbyś miał brać to pomyśł o dokupieniu wsuwanej kuli w ramkę i zaczepu kulowego fajniej się to ciąga bo nie ma szarpań ani luzów a na pitonie jest luz i to nie bardzo mi się podoba, ogumienie mam 650szerokości ale średnnica nie pamiętam albo r38 jak w ciągnikach albo ta większa r42 ale juz dokładnie nie pamiętam, nacisk na zaczep czy tam oś zawsze muszą tak wyregulować żeby przeszedł homologację, w beczkach regulują chyba umiejscowieniem osi w zależności od ciężaru jaki będzie nosiła

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPioter99Xx    20

górny to nawet nie wiem czy może być że względu na sporą pojemność , jakiej firmy planujesz zakup? Ja mam joskina 10 i fakt że trochę buja po dziurach , ale to raczej nie że względu na jedną oś tylko brak amortyzowanego dyszla niestety. Nacisk jest , ale np na moje tereny (równiny dość suche) to plus. Ja zaczepiam go na kulę więc jest blisko osi ciągnika. Też polecam Ci coś takiego. Z czym będzie współpracować? PS. o widze że kolega wyżej myśli podobnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1
7 minut temu, xXPioter99Xx napisał:

górny to nawet nie wiem czy może być że względu na sporą pojemność , jakiej firmy planujesz zakup? Ja mam joskina 10 i fakt że trochę buja po dziurach , ale to raczej nie że względu na jedną oś tylko brak amortyzowanego dyszla niestety. Nacisk jest , ale np na moje tereny (równiny dość suche) to plus. Ja zaczepiam go na kulę więc jest blisko osi ciągnika. Też polecam Ci coś takiego. Z czym będzie współpracować? PS. o widze że kolega wyżej myśli podobnie.

Właśnie sporo beczek zagranicznych jest na górny zaczep do kupienia. A masz u siebie a amortyzowaną oś w tej beczce ? U mnie chodziło by to z zetorem forterra.

13 minut temu, ZELKOW napisał:

u mnie mam rozrzutnik 13t ładowności tak max 14t się ładuje a sam waży 6t to około 20t, zaczep mam dolny na pitona, ale jakbyś miał brać to pomyśł o dokupieniu wsuwanej kuli w ramkę i zaczepu kulowego fajniej się to ciąga bo nie ma szarpań ani luzów a na pitonie jest luz i to nie bardzo mi się podoba, ogumienie mam 650szerokości ale średnnica nie pamiętam albo r38 jak w ciągnikach albo ta większa r42 ale juz dokładnie nie pamiętam, nacisk na zaczep czy tam oś zawsze muszą tak wyregulować żeby przeszedł homologację, w beczkach regulują chyba umiejscowieniem osi w zależności od ciężaru jaki będzie nosiła

Czyli polecasz żeby zaczepiac to na kuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dokładnie kula najlepsza, te na górny zaczep jeśli są ze zwykłym na bolec to muszą mieć takie wyważenie że nie wiele na ciągnik idzie obciążenia a to trochę wtedy lipa bo masa nie jest rozłożona dobrze bo większość ciężaru idze na oś beczki i wtedy ciągnik nie dociążony będzie miał ciężej ciągnąć, chyba że jest na zaczep kulowy tylko poprostu górny to w sumie bez różnicy czy dolny czy górny, kolejna sprawa jak kolega wyżej pisze amortyzowany dyszel bardzo dużo daje bo nie przenosi drgań na ciągnik na oś i tak przód nie podskakuje na sztywny to tak sobie myślę przy obciążeniu 20ton raczej bym nie polecał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
2 godziny temu, rolnikus21 napisał:

Witam. Chce kupić beczkowóz około 12000 litrów i zastanawiam się czy lepszy będzie na tandemie czy na jednej osi ? Z którym będzie lepiej się jeździło ? Co radzicie ? Proszę o pomoc :)

Jaki beczkowóz bierzesz pod uwagę? Mam podobny dylemat i oferte na Joskina Modulo 12 tyś l na tandemie z ramieniem Jumbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jak się ma suche pola to tandem się sprawdza ale gdzieś jakieś błota to już się nie sprawdza u nas spółdzielnia mam tytana 12ton na tandemie to ile oni go się nie oszarpią na mokrych kawałkach chwila moment ciągnik siedzi koła w tandemie się klinują i żadko kiedy bez odczepienia tandemu i odkopania go wyciągneli, u mnie na jednej osi 13t ładunku i prędzej ciągnik siądzie jak rozrzutnik, a jak dobrze się rozpędzić to po żygawcach da się przelecieć do tej pory tylko dwa razy siadłem z rozrzutnikiem 120koni ciągnik i tylko 100koni szarpnął i wyszedłem teraz podczepiam na te mokre kawałki 240koni ciągnik to rowy po kolana i idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1
51 minut temu, martin0000 napisał:

Jaki beczkowóz bierzesz pod uwagę? Mam podobny dylemat i oferte na Joskina Modulo 12 tyś l na tandemie z ramieniem Jumbo.

Wiesz co mieliśmy kupować coś nowego ale jak zaczęliśmy jeździć i pytać się o ceny to były kolosalne. Więc rozglądamy się za jakąś używana. Ale wybór nie jest łatwy bo właśnie zastanawiamy się czy na jednej osi czy na tademie. Czy z pompą przepływowa czy z próżniowa. Ale też tak samo chcielibyśmy kupić z ramieniem bo to fajne udogodnienie. Napewno jak chcesz na tandemie to bierz koła przynajmniej 26.5 bo im wyższe tym lepiej. I jak można wiedzieć to na ile Ci wyliczyli takiego joskina ?

56 minut temu, Bartek933 napisał:

Masz w forterra pitona?

Nie mam ale zawsze można dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
34 minuty temu, rolnikus21 napisał:

Wiesz co mieliśmy kupować coś nowego ale jak zaczęliśmy jeździć i pytać się o ceny to były kolosalne. Więc rozglądamy się za jakąś używana. Ale wybór nie jest łatwy bo właśnie zastanawiamy się czy na jednej osi czy na tademie. Czy z pompą przepływowa czy z próżniowa. Ale też tak samo chcielibyśmy kupić z ramieniem bo to fajne udogodnienie. Napewno jak chcesz na tandemie to bierz koła przynajmniej 26.5 bo im wyższe tym lepiej. I jak można wiedzieć to na ile Ci wyliczyli takiego joskina ?

Nie mam ale zawsze można dokupić.

Ja złożyłem na ten program OSN to zawsze połowę taniej wychodzi, dobrze wiedzieć napewno wezmę to pod uwagę ten rozmiar kół bo jakoś ciężko mi wyobrazić sobie taką beczkę na 1 osi, oferta na tego joskina to 126 tys zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

sprawdzałem ofertę joskina to cobra do 12,5tys litrów na jednej osi, a tetrax2 bardzo ciekawe rozwiązenie na jednej osi 4koła i do 16,5tys litrów, bardzo zgrabne beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1
4 minuty temu, martin0000 napisał:

Ja złożyłem na ten program OSN to zawsze połowę taniej wychodzi, dobrze wiedzieć napewno wezmę to pod uwagę ten rozmiar kół bo jakoś ciężko mi wyobrazić sobie taką beczkę na 1 osi, oferta na tego joskina to 126 tys zł. 

To jest brutto czy netto ? Ale i tak Ci ją tanio wyliczyli. To już jest cena z tym ramieniem jumbo ? turbonapełniacz też brałeś ale chyba jak dobrze pamietam to chyba już  jumbo razem jest z turbonapełniaczem. Choć ja bym Ci radził dobrać sobie zasuwe reczną z tyłu bo nie zawsze da się bokiem podjechać a zdejmować wylewke za każdym razem to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1
Przed chwilą, ZELKOW napisał:

sprawdzałem ofertę joskina to cobra do 12,5tys litrów na jednej osi, a tetrax2 bardzo ciekawe rozwiązenie na jednej osi 4koła i do 16,5tys litrów, bardzo zgrabne beczki

No wiem widziałem właśnie te tetrax2 to napewno jest super te 4 koła na jednej osi to napewno w polu idzie bardzo lekko i się nie topi. Choć w tej cobrze też można dobrać szerokie i wysokie ogumienie wiec też powinna lekko iść.  Najważniejsze żeby koło było wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

dokładnie bo nie za wiele da szeroka nie wiadomo jak, jeśli będzie niska i na ramie szybko siądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Szczerze to nie wiem o co chodzi z tym turbonapełniaczem😉cena netto bez negocjacji żadnych,tak Jumbo już wliczone, zasuwa ręczna też jest, zastanawiam się czy jeszcze większej nie wziąść i ze skrętną osią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@martin0000 Jeszcze nie wiadomo jak wyjdzie z tymi OSNami bo mało pieniędzy jest. Też złożyłem na beczkę ale jak narazie na spokojnie podchodzę do sprawy bo nie wiadomo czy przyznają. Choć słyszałem, że bardzo mało wniosków wpłynęło więc jest nadzieja. Gdzieś miałem kilka ofert na meprozeta, joskina, pichona i marco polo na jednej i dwóch osiach. Jak znajdę do podam ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Wiem też się nie podniecam tym zbytnio  ale wydaje mi się że szansa jest spora bo tak jak mówisz złożyło mniej osób niż jest kasy prawdopodobnie, jak znajdziesz oferty to podaj ceny szczególnie pichona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pamiętam czy 10600 czy 11600 pichona na dużym kole (800 r 32) wbudowanym w beczkę, resorowany dyszel, turbonapełniacz, aplikator to najzwyklejsze węże wleczone i ramię napełniające to coś około 120 -130 netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus21    1

No tak też myślałem złożyć na te osn ale odszedłem od tego bo nie byłem pewien jak to szybko rozpatrzą i w ogóle czy przyznają. Pewnie rozpatrywanie wniosków będzie się ciągnęło do końca tego roku. 

A turbonapełniacz pomaga podobno najbardziej gdy jest gęsta gnojowica to tak się nie pieni i lepiej ciagnie.

Fajne beczki i za rozsądną cene mają w Agromaxie. Za 14 na  tandemie na duzym kole z turbonapełniaczem i ramieniem oraz sterowaniem około 140 brutto ale podobno takie kolejki są ze nawet rok na beczkę trzeba czekać.

Edytowano przez rolnikus21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy doradca odradzał składanie bo nikłe szanse miały być itd a jak będzie to się okaże. Mówię to co słyszałem teraz po złożeniu wniosków od niektórych doradców, że jest mało wniosków i kasę niby ma dostać większość jak nie wszyscy ale dopóki nie będzie list to każdy może mówić co mu się podoba. Listy podobno mają być jakoś w połowie kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj