rolnikus21

Wybór i kupno nowego beczkowozu- pytania

Polecane posty

rolnikus21    1

Witam.

Stoję prze wyborem kupna beczkowozu. Mam kilka ofert i chciałbym się was poradzić. Mam kilka pytań.

1.Jakie firmy polecacie i co uważacie na temat beczkowozów z Agromaxu?

2.Czy ciągnik 135KM da sobie rade z 14000l czy będzie miał ciężko ?

3.Jakie są wasze opinie na temat turbonapełniacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

1. Meprozet PN 14  w  dobrym wyposażeniu i będzie pan zadowolony. Nie wiem skąd jesteś  ale jak coś mam namiar na  dilera z  dobrymi  cenami :)

2. Zależy w jakim  terenie jeśli nie ma   za  duzo  górek  to powinien dać radę . Dużo pomoże  mu skrętna oś  - będą mniejsze opory szczególnie przy skręcaniu

3. Nie mam doświadczenia  więc  się nie wypowiem :)

  • Thanks 1

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1507    0

Posiadam beczkę Meprozetu PN-14/1A ze skrętną osią, mieszadłem hydraulicznym i aplikatorem doglebowym podwójnym talerzowym 3m i ciągnę NH T6080 i radzi sobie. Jeżeli nie będziesz miał aplikatora to 135 KM wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A jaka cena jeśli można wiedzieć, mam zamiar do swojego NH t7.175 zakupić coś o pojemności 12-16 m3 tylko nie mam absolutnie pojęcia co kupić, nie biorę pod uwagę używek z zachodu.

myślałem o agromaxie 14m3 najtaniej wychodzi stosunek ceny do pojemności, ale nie do końca mam przekonanie co do tej firmy.

aktualnie użytkuje od nowości pomot 4m3 18 lat, a ostatnio pożyczam też od brata meprozet 5m3 to meprozet dużo bardziej mi się podoba.

 

Proszę o poradę i jeśli można to też ceny modeli 12-16m3 

Do wywozu mam docelowo około 1000m3 rocznie 2-7,5km od domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rex15
      Witam, posiadam agregar uprawowo siewny agromasz sn300 z wałem packera. Posiadam sporo kawałków z lekką ziemią/piachem i ten wał nie nadaje sie do tego zupelnie. Do wyboru przy kupnie mialem jeszcze wał gumowy, ale jest jeszcze ciezszy od pacera oraz dopłata byla spora, a i tak wydaje mi sie, że nie bylby to wał idealny na piach. Zastanawiam sie nad kupnem wału teownikowego lub ceownikowego i nie wiem ktory z nich bedzie miale lepsze parametry toczenia w piachu, z drugiej strony cala masa agregatu spoczywa na wale i nie wiem czy oba z wyzej wymienionych nie topiłyby sie w lekkiej glebie. Myśle, ze ceownikowy z dodatkowym ,,bieżnikiem"(takie jak ma mandam w wale daszkowym) byłby najlepszy, ale czekam na Wasze opinie na ten temat.
       
    • Przez Rybnikrol
      Witam zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika. Miał by to być ciągnik pomocniczy głównie do transportu, opryskow oraz rozsiewacza. Mam trzy oferty case farmall 75a New Holland t4s oraz deutz 4080e. Który z tych ciągników jest najbardziej godny polecenia? Dodam że bardzo cenię sobie prostotę konstrukcji. 
    • Przez lukbold
      Wiem, że to z kategorii debilnych problemów ale potrzebny traktor tylko do zamiatania drogi i aby interes był opłacalny to sprzęt musi tylko wąchać paliwo. Teoretycznie C330 daje rade no ale to nie te czasy aby uprawiać sado maso po 12h dziennie. Z tego powodu ma to być MF serii 3000 bo po prostu nic mnie tam nie zaskoczy. Wiadomo że teoretycznie model 3050 powinien palić najmniej ale jest okazja na ładnego 3075 a więc silnik turbo. Zastanawia mnie jedno: czy pyrkając na 1000-1200obr silnika ten silnik spali tyle co w 3050? Ta dawka paliwa w silniku z turbo zawsze jest jednakowa czy dopiero jak turbina da odpowiednie ciśnienie to wzrasta? Pytam bo w końcu w pompie jest ten korektor dawki połączony wężykiem z turbiną i dlatego łudze się że to ma wpływ na faktycznie spalanie.... Fakt faktem nawet 3080 pracował z tą zamiatarka i zużywał śmieszne ilości paliwa podczas pyrkania ale czy silnik z turbo też tak zrobi?
    • Przez wojtal657
      Witam 
      Jaki polecacie rozrzutnik 10 tonowy do obornika ? 
      Myślałem nad metal-tech albo ursusem jakie macie zdanie o tych rozrzutnikach?
    • Przez rolnikus21
      Witam. Jakie są wasze opinie na temat pomp rotacyjnych w beczkowozach. Jak u nich z ciągnięciem i zasysaniem gnojowicy oraz podatnością na uszkodzenia. Pytam ponieważ chce kupić beczke z taka pompa, ale najbardziej boje się o tą pompe czy nie jest ona problemowa. Może ktoś wie z kim mógłbym porozmawiać na temat tych pomp. Wiem że takie pompy zakładają w Bauer lub zunhammer.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj