Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    2095
10 godzin temu, dawid34435 napisał:

ile taki crosskill bedze ważyc przy agrgacie 2.5 m. a oprócz crosskilla jakie jescze wały są dobre

Daszkowy ładnie robie, teownikowy czy jakoś tak tez. Musisz mieć wal na ,,kole” bo ten co pokazałeś bedzie sie orginal pod ciężarem. Mam go w talerzówce i jak oprę w świeżej orce talerzówkę na nim to pod wpływem masy sie odgina i powstaje fala na polu.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Kolega szuka do agregatu uprawowo siewnego, wiec crosskill w tandemie nie ma racji bytu, ale jako pojedynczy bedzie moim zdaniem bardzo dobry, tylko nie wiem, czy są wersje 500mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Pojedyncze są poprostu gęściej pierścienie i najwazniejsze w croskillu ze idzie w każdej ziemi bez problemow. Nawet w piachu sie kreci.

Dobrze za jeszcze tak na 3-4 cm i rozbija dobrze bryly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

crosskill fajny bo ma taki jakby protektor przez co powinien fajnie obracac sie po ziemi, a nie sunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mam trochę 6 klasy, typowego piachu i te pierścienie sie kręcą zawsze bo maja ten ,,protektor” i cały czas sie obracaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Najlepsze wały na piach to chyba oponowy. W starszych amazonkach uprawowo siewny h były takie wały Agro masz też robi takie opo owe ale tylko w agregatach polzawieszanych. Ciekawe ile waży taki oponowy wal zamiast packera byłby idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

W kompaktorze wymieniłem crosskila na prętowe ponieważ przy wilgotniejszej ziemi oblepiał się a na piasku pchał przed sobą górę. Natomiast świetnie sprawdza się na przednim tuzie przed ciągnikiem, szczególnie przy siewie zestawem po orce. Wał gumowy mam w zestawie siewnym Rogera 4m za wirówką, Świetnie sprawdza się na piasku i glinie ponieważ sam się czyści. Packera miałem przy zestawie 3m Kvenerland accord ale ni kija mi nie szło, natomiast znajomy co go odkupił jest bardzo  zadowolony, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez Wozny186
      Witam. Mam problem z moim 7211. 
      Odkręciła się nakrętka koła pasowego wału.
      Przez co koło spadło z wału i się uszkodziło.
      Rozjechałem ciągnik wyciągłem nakrętkę oraz koło pasowe ale za żadne skarby nie mogę wyciągnąć klina z wału. Jest na to jakiś patent? klin rusza się w wale jakiś 1mm ale nie jestem w stanie go wyciągnąć. Po usunięciu simmeringu widać tam jakąś blaszkę jakaś jakby osłona przeciwrozbrygowa oleju i nie da się jej wyciągnąć bez rozbierania obudowy rozrządu ściągania pompy wody alternatora i całej reszty jaka tam jest. Czy ten klin powinien wyjść normalnie czy trzeba rozbierać to wszystko? Proszę o pomoc bo ciągnik chodzi przy odśnieżaniu i jest bardzo potrzebny a jeden w zasadzie klin go unieruchomił bo części już mam a poskładać nie mogę. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    • Przez roman099
      Witam chciałbym sie poradzić co kupić mam do wyboru te modele które biore pod uwage farmtrac 675dtn . ursus c380  zetor major 80 case famaral 75a i new holland t4.75s . Dodam że najtaniej wychodzi new holland t4.75s .
    • Przez Luki1988
      Witam, czy ktoś z forumowiczów poszerzał taki zwykły kultywator bometu z podwójnym wałkiem ?  Mam 2,8 i myślę poszerzyć na 3,6 takie jak są fabryczne składane ręcznie. 
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj