Kondzio342

Co myslicie o takich firmach jak Talex, Kowalski Kuźnia, Unia, Samasz, Wirax, Lisicki Kosiarka rotacyjna

Polecane posty

Wojtek026    76

@tomek-j miałem wiraxa 2,1m dlatego pisałem o dużej rotacyjnej a na "warunki" tym bardziej polecam dyskową, bo jest lepsza na te "warunki" bo to masywniejsza i lepsza konstrukcja i nawet na zawieszeniu bocznym taka kosiarka jest odciążona przez sprężyny i siłownik i sobie poradzi ze słupkiem pniakiem czy porytym, rotacyjną tak się nie da, no ale jak na kilka ha to wiadomo koszt zakupu rotacyjnej a dyskowej jest różnica, zależy kto ile na to chce przeznaczyć i jak często kosić, dla mnie wydanych pieniędzy na dyskową nie szkoda bo warto

Dnia 28.03.2021 o 19:54, Wojtek026 napisał:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Wojtku, ale ja nie pytałem, czy wybrać bębnowa, czy dyskową. Ja pytałem, jaką wybrać bębnową, więc Twoja wypowiedź jest nie odpowiedzią na zadane pytanie. Co do warunków, to powtórzę, nie znasz. Natomiast masz 100% racji co do kosztów zakupu: w przypadku dyskowej są trzykrotnie wyższe i dlatego nie ma żadnego sensu taki drogi zakup na potrzeby małego gospodarstwa, w dodatku nie nastawionego na zarabianie. Cóż, bardzo łatwo i miło jest doradzać komuś, na co powinien wydać pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Oczywiście zrobisz jak uważasz, Twoje pieniądze Twoja sprawa, to tylko moja opinia i od tego chyba jest forum, żeby się wypowiadać.

Dnia 28.03.2021 o 19:54, Wojtek026 napisał:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Tak tylko dla informacji: zgodnie z sugestią handlowca z firmy Lisicki skontaktowałem się z ich miejscowym dealerem i zamówiłem kosiarkę. Niestety do chwili obecnej maszyny jak nie ma, tak nie ma - mimo, że przypominałem dealerowi o swoim zamówieniu telefonicznie. Od ponad tygodnia w temacie zakupu cisza. Rezygnuję zatem zamówienia, skorzystam z oferty konkurencji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458

Nie to żebym się czepiał, ale na już potrzebujesz kosiarki? Coś jutro będziesz kosić? Chyba że chodzi o podejście, że robią Ci łaskę za Twoje pieniądze, w takim wypadku w pełni rozumiem tak nagłą decyzję. Jaką teraz zamawiasz? Pytałeś o kosiarki z Modrzejewa, Miotk?

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Oczywiście, oczekuję, że jeśli ktoś mi obiecuje towar za kwotę X w terminie Y, to te dwa uzgodnione parametry nie powinny się zmieniać. A zupełnie nie rozumiem , że pan handlowiec od Lisickiego poinformowany o odstąpieniu od umowy z dealerem teraz mi odpisał tyle: "Nie dowiozłem jeszcze maszyn do dealera. Dostawa przewidziana jest na przyszły tydzień."

W każdym razie: widać, że firmie niespecjalnie zależało na kliencie i na sprzedaży. Dostarczenie towaru do punktu sprzedaży trwa miesiąc. Klient musi sam dopytywać się, kiedy towar przywiozą. Obsługa jest totalnie niezainteresowana klientem. Nikt go nie raczy poinformować o sytuacji ani przeprosić za opóźnienie. Zamiast tego na sam koniec dostaje odpowiedź: towaru nie ma, bo nie dowieźli. To jest normalne ? Mnie to przypomina sklep mięsny za komuny we wczesnych latach 80-tych....

Dodane: Zamówiłem kosiarkę Gatra. Wrażenia z użytkowania zapewne opiszę dopiero po sianokosach, natomiast już muszę powiedzieć, że od zamówienia do dostawy minęło 5 dni zgodnie z ustaleniami. Maszyna przyszła kompletna i nie poobdzierana (jak to było kilka miesięcy temu z turem WOL-MET). Wyszła przy tym odrobinę taniej, niż Lisicki.

Edytowano przez tomek_j
uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Przepraszam, głupie pytanie: na obrazku jest przykładowa osłona metalowa kosiarki. Do czego służy ten długi, wąski kątownik z 3 otworami widoczny na samej górze zdjęcia ?

spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458
Napisano (edytowany)

Wzmocnienie blach przykręcane od spodu. Z tego co widzę powinny być dwa takie kątowniki, przynajmniej inni producenci tak mają

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458
Napisano (edytowany)

Obrócone o 90 stopni względem głównych uchwytów osłony, równolegle do ramy głównej kosiarki. Będziesz mieć blachy w ręku, policzysz w niej otwory to się domyślisz, z resztą na Twoim zdjęciu widać trzy nadprogramowe otwory, niewykorzystywane do mocowania głównych poprzeczek

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3
6 godzin temu, MF675ursus napisał:

na Twoim zdjęciu widać trzy nadprogramowe otwory, niewykorzystywane do mocowania głównych poprzeczek

Masz rację, widzę, dzięki za podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

będzie idealna, jak masz dużo koszenia i środki pozwalają można nawet na 7 dysków 2,8m, lepiej wolniej ostrożniej a szerzej brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamek1942
      Witam mam oto takie pytanie która będzie lepsza z tych kosiarek?? w grę wchodzi dysk i bęben.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj