Młody_rolnik123

Problem z hydrauliką-Zetor 7011

Polecane posty

Mam problem z hydrauliką w Zetorze 7011. Gdy mam podłączoną prasę do ciągnika i podniosę klapę z tyłu prasy, podniesie się ale już nie chce się opuścić (olej nie chce zejść z powrotem). I nie wiem co może być przyczyną, czy rozdzielacz czy wyjścia hydrauliki lub może coś innego to powoduje

Edytowano przez Młody_rolnik123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Napisz może jaka prasa , pod ile wyjść podłączona . Wtedy może ktoś szybciej diagnozę postawi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinany jest pod prasę Cararro na 1 wyjście. Przy przyczepie dzieje się to samo, że olej nie wraca spowrotem. Prasa wcześniej jeździła z Ursusem c-360 3p i nie było takiego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

moze pod zle wyjscie podpinasz ??  bo nie podejrzewam ze mogles sie zamotac i zapomniec ze sterowanie w ursusie jest odwrotnie niz w zetorze-podobnie jak zmiana biegow😛 sam czasami sie zastanawiam😉


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063

A czy sterowanie hydrauliki 7011 jest inne jak w 7211 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacus napisał:

moze pod zle wyjscie podpinasz ??  bo nie podejrzewam ze mogles sie zamotac i zapomniec ze sterowanie w ursusie jest odwrotnie niz w zetorze-podobnie jak zmiana biegow😛 sam czasami sie zastanawiam😉

Próbowałem pod obydwa wejścia podpinać ale to nic nie dało 

 

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

A czy sterowanie hydrauliki 7011 jest inne jak w 7211 ?

Podejrzewam że jest takie samo bo to bardzo podobne modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

a probowales poruszac wajcha od podnosnika. cos w sterowaniu musialo sie przestawic bo raczej rozdzielacz w tej funkcji rzadko sie psuje.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jacus napisał:

a probowales poruszac wajcha od podnosnika.

Próbowałem ale nic z tego nie wyszło. Jedynie jak chce zamknąć klapę przy prasie to się kilka cm opuści i tyle, dalej już nie chce się zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

a taka drobnostka-dobrze dokrecasz weza ??? kulki w gniazdach chodza lekko ?? jak go zgasisz to spada, jak dziala podnosnik ???


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze poskręcane. Ale przez to że olej nie chce schodzić dorobiliśmy taki jakby trójnik przykręcany do wyjścia hydraulicznego. I ten trójnik jest przykręcony jedną końcówką do wyjścia hydraulicznego przy ciągniku, do drugiego końca przykręcany jest wąż od prasy, a do trzeciego końca przykręcony jest wąż (przy nim jest jeszcze zawór który się rozkręca żeby olej wrócił) którym schodzi olej prosto do skrzyni wlewem w środku kabiny. Gaszenie ciągnika nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

to jedynie zostaje wymontowanie i sprawdzenie rozdzielacza.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jacus napisał:

to jedynie zostaje wymontowanie i sprawdzenie rozdzielacza.

Planuje to zrobić ale wcześniej chciałem się dowiedzieć co może być przyczyną, bo nie jestem do końca pewny czy to właśnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1458

Zanim zaczniesz kopać w skrzyni, wymień złącza na Euro, bo kulowe mogą się przycinać. Nie masz jakiegoś filtra oleju na przewodzie prasy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063
11 godzin temu, Młody_rolnik123 napisał:

Próbowałem pod obydwa wejścia podpinać ale to nic nie dało 

 

Podejrzewam że jest takie samo bo to bardzo podobne modele

Tylko to podobne może inaczej działać. 

Przyczyną może być rozdzielacz i nie zaszkodziłoby wymienić złączki na euro jak kolega wyżej pisze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj