DjFarmerr

Płyta obornikowa-robić samemu czy na dofinansowanie?

Polecane posty

Gość   
Gość
3 minuty temu, suzuki18l napisał:

czyli na 35m2    10DJP   to za dużo byków nie podhoduje się , na większą to projekt drogi nie będzie ale z geodetą to już kilka tyś, i budowa, i nie wiadomo dalej czy warto , dobrze by było by ktoś kto przerabiał to opisał czy rzeczywiście jest meksyk z papirologią terminami itp, by to przebrnąć

Możesz zrobić 2 płyty po 35 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jeden rok zrobisz jedną następny drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

No tez mi się zdaje ze na ten nabór bez załatwionych już papierów nie ma szans by się wyrobić. Chyba że do wniosku potrzebny jest tylko kosztorys a reszte można załatwiać po pozytywnym rozpaczeniu wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

ktoś podrzuci linka gdzie obliczę ile potrzebuję m2 na płytę do 20 sztuk bydła z małymi cielakami?, bo jeśli wyjdzie że jeszcze d otakiego interesu będę musiał dopłacić około 2tys zł to chyba wyjdzie taniej samemu zrobić bez żadnych faktur itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170
MariuszKlim napisał:

ktoś podrzuci linka gdzie obliczę ile potrzebuję m2 na płytę do 20 sztuk bydła z małymi cielakami?, bo jeśli wyjdzie że jeszcze d otakiego interesu będę musiał dopłacić około 2tys zł to chyba wyjdzie taniej samemu zrobić bez żadnych faktur itd.

musisz najpierw DJP przeliczyć z tego co wiem. No jakby wyszlo Ci tylko z 2 tys wiecej to chyba lepiej nie robic przez dofinansowanie. Spokojna glowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Tylko pamiętaj ,że z dofinansowaniem czy bez musisz mieć projekt , wszystkie dokumenty , atesty itd. Póki co nikt tych płyt nie kontroluje ale w razie gdy zaczną to mogą się doczepić ,że masz zrobioną płytę ale bez papierków więc się nie nadaje to przechowywania obornika..


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

No ale jeśli robić to będzie firma to powinna jakiś atest wystawić? czy nie kazda firma ma do tego uprawnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko1970    21

do nie dawna na płytę było tylko zgłoszenie ..i co wszystkie płyty które zostały zrobione do tej pory nie nadają się do przechowywania obornika  a zostały zrobione z godnie z prawem ? ....nikt tego nie sprawdzał do tej pory i nikt żadnych atestów nie wydał i to stanie się beee bo na nowe teraz dają ? ... no bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

pierwszy raz słyszę że robienie samemu bez dofinansowania trzeba atesty robić, znam wielu co do tej pory płyty czy wiaty na przechowywanie sprzętu czy plonów robią bez atestów. aby nie przekroczyć wymiarów które należą już do robienia projektu.

a płytę i zbiornik przy płycie sam wolę zrobić niż przez kogoś, nie stać mnie na dodatkowe koszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

No tak ale jak dostaniesz 60% zwrotu w przypadku mlodego rolnika to nie oplaca sie samemu bawic.. firma przyjdzie i od a do z Ci zrobi i wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

młody rolnik to ja?, nie robiłem szkoły rolniczej ale mam niecałe 30 lat :D nie doczytałem jakie wymagania muszę mieć by spełnić 60% i tylko kwoty netto a kto mi brutto odda :D

 

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
Dnia 4.01.2019 o 23:34, wojtuscsw1991 napisał:

 

Z tym młodym rolnikiem to też ciekawe bo by zaliczyć się w tym naborze jako młody to trzeba zakończyć inwestycje do 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności rolniczej więc kto to zdąży się wyrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
Dnia 4.01.2019 o 23:34, wojtuscsw1991 napisał:

 

Na płytę kiszonkarska zapomni na obornikowa już nie jako młody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594
marko1970 napisał:

do nie dawna na płytę było tylko zgłoszenie ..i co wszystkie płyty które zostały zrobione do tej pory nie nadają się do przechowywania obornika  a zostały zrobione z godnie z prawem ? ....nikt tego nie sprawdzał do tej pory i nikt żadnych atestów nie wydał i to stanie się beee bo na nowe teraz dają ? ... no bez przesady ;)

Budowę płyty zaczynaliśmy robić w 2006 roku , trzeba było plan , podkład geodezyjny ,pozwolenie na budowę , materiały izolacyjne musiały posiadać jakiś tam atest spełniający normy , tak samo zbiorniki na gnojowice. Samo zgłoszenie było tylko na takie mini płyty , przy bardzo małej hodowli.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Witam. Dla mnie 70 m2 na 20 djp to za malo bo przed samymi drzwiami musze wylac conajmniej tyle na wyjazd ciagnikiem bo mam na glebokiej sciulce. A gdzie miejsce na zbiornik i pod gnoj? Mozna samemu wylac pod drzwi a ta na zwrot zrobic z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomharnas    0

Podłączam się pod kolegę wyżej składa ktoś w tym roku na te płyty jakie są formalności jak ona musi wyglądać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peja25    0

A poleci ktoś może jakąś firmę co wykona płytę obornikową z woj. Pomorskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie mam pytanko czy orientuje sie ktoś ile kosztuje wylanie betonu na 10m3 grubość 20cm nie licząc gruzu i przygotowania ponieważ przygotuje sobie sam do wylewki a gruzu mam w uj ? prosze o odpowiedz
    • Przez aga19892010
      witam,potrzebuje pomocy.chce kupić prase  claas variant 180 lub nowszą do ok. 25 000 w polsce by coś od handlarzy znalazł a jak ich ominąć ?i samemu znaleźć i sobie przywieźć ,gdzie szukać ?na wszystkich stronach co sa dostępne to ceny zbyt wysokie drożej jak u nas-to w takim razie skąd biorą handlarze?
    • Przez brog
      Witam wszystkich kolegów Rolników. Mam pewien problem w związku z płytą gnojową oraz starostwem.,, Otóż w 2017 r budowałem szambo przy oborze oraz na powierzchni płytę obornikową z murkami. Dokumenty były złożone do geodety który miał opisać wszystko na papierkach i złożyć jako zgłoszenie. Dokumenty były wszystkie dostarczone i niby miała być sielanka, niby... mamy już 2018 r. W dokumentach starostwa nie istanieje ani płyta gnojowa ani szambo. Teraz ich nowym (urzędników) wymogiem jest PROJEKT BUDOWY PŁYTY GNOJOWEJ Z OPISEM. robiłem to wszystko sam. Nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Nie mam pojęcia skąd to mam wziąć. Bardzo proszę o pomoc, bo w innym przypadku będę zmuszony do rozbiórki mojej "harówki" . Bardzo bym prosił o podesłanie choć by przykładowego projektu budowy płyty obornikowej. (wymiary mojej budowy to 5x10. oraz wysokość murków 1m z trzech stron)
    • Przez Bartek047
      Witam mam pytanie jaka postawić płytę na obornik i zbiornik na gnojowicę 
      Kiedy zamierzam doprowadzić do 50 szt krów na oborze 
    • Przez Kamil323232
      Witam. Pisze ponieważ mam plany zbudowac plyte obornikowa wraz ze zbiornikiem znacie jakies firmy zajmujace sie tym ? Dodam ze jestem z woj lodzkiego.Z gory dziekuje .Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj