DjFarmerr

Płyta obornikowa-robić samemu czy na dofinansowanie?

Polecane posty

DjFarmerr    170
składa ktoś teraz wniosek na budowe płyt, zbiorników czy silosów do kiszonek? myślicie czy warto? czy małe gospodarstwa nie mają szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ja bym olał to dofinansowanie i zrobił we własnym zakresie jak i gdzie się chce oczywiście zgodnie z przepisami a takto narzucanie wymiarów lokalizacji i wykonawcy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5592
Robiliśmy płytę na dofinansowanie jeszcze z pierwszego programu na to. Wniosek był pisany wiosną 2006 roku a budowa ruszyła jesienią 2007. Wszystkie materiały musiały posiadać atesty , no wcześniej to wiadomo , podkład geodezyjny , projekt , pozwolenie na budowę itd. Teraz napewno się to zmieniło ale wtedy był duży problem ze znalezieniem firmy która to wykona.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek24    35
jest bardzo dużo formalności myślę, że lepiej zrobić na własną rękę
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie ponadto kto zdąży załatwić pozwolenie w 2 miesiące przy obecnych przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

u mnie budowali w 2006 też było na dofinansowanie,ale firma odwaliła fuszere,i potem były jaja łącznie z groźbami sądem itp. ale sprawa się przedawniła po 5 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5592
Podkład geodezyjny , projekt ,pozwolenie na budowę , z ochrony środowiska też może coś. Najlepiej dopytaj u jakiegoś doradcy z ODR-u.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
15 minut temu, wojtuscsw1991 napisał:

sama płyta gnojowa na zgłoszenie jest nie potrzeba zezwolenia na budowę.

Ale tylko do 35 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Ja mam kosztorys na plyte 10x15 murek z 2 stron 1m wysoki + 55m3 zbiornik pod spodem za 80 netto i wydaje mi sie strasznie drogo.. fakt ze jak odliczyc 60% zwrotu to zostanie 32 tys netto a za tyle watpie zebym sam wybudowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Papiery wszystkie mam i wniosek tez zlozony . Same papiery ok 3 tys ale razem z silosami zbozowymi. Ale podciagniete pod modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

konio1011 napisał:

Papiery wszystkie mam i wniosek tez zlozony . Same papiery ok 3 tys ale razem z silosami zbozowymi. Ale podciagniete pod modernizacje

Wielkość płyty sam wyliczałeś? na ile djp ta płyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Cykl zamkniety czyli wszystko no i podciagniete wszystko na maksa zeby jak najwieksza powierzchnia wyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

a gdzie można znaleźć przelicznik ile DJP bydła na M2 płyty? , chciałem też skorzystać z programu ale po przeczytaniu tu postów zniechęciłem się, może mi starczy te 35m2 na ok 15 DJP bydła  i na zgłoszenie bym zrobił ze znajomym budowniczym , on dużo nie weźmie, i razem byśmy zrobili

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Długo papiery załatwiałęś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
No w sumie ok 6 msc ale nie spieszylem sie jakos bardzo.. jakby komus sie spieszylo to moze w 3msc by ogarnal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak lipa bo wnioski tylko do lutego przyjmują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

czyli na 35m2    10DJP   to za dużo byków nie podhoduje się , na większą to projekt drogi nie będzie ale z geodetą to już kilka tyś, i budowa, i nie wiadomo dalej czy warto , dobrze by było by ktoś kto przerabiał to opisał czy rzeczywiście jest meksyk z papirologią terminami itp, by to przebrnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie mam pytanko czy orientuje sie ktoś ile kosztuje wylanie betonu na 10m3 grubość 20cm nie licząc gruzu i przygotowania ponieważ przygotuje sobie sam do wylewki a gruzu mam w uj ? prosze o odpowiedz
    • Przez aga19892010
      witam,potrzebuje pomocy.chce kupić prase  claas variant 180 lub nowszą do ok. 25 000 w polsce by coś od handlarzy znalazł a jak ich ominąć ?i samemu znaleźć i sobie przywieźć ,gdzie szukać ?na wszystkich stronach co sa dostępne to ceny zbyt wysokie drożej jak u nas-to w takim razie skąd biorą handlarze?
    • Przez brog
      Witam wszystkich kolegów Rolników. Mam pewien problem w związku z płytą gnojową oraz starostwem.,, Otóż w 2017 r budowałem szambo przy oborze oraz na powierzchni płytę obornikową z murkami. Dokumenty były złożone do geodety który miał opisać wszystko na papierkach i złożyć jako zgłoszenie. Dokumenty były wszystkie dostarczone i niby miała być sielanka, niby... mamy już 2018 r. W dokumentach starostwa nie istanieje ani płyta gnojowa ani szambo. Teraz ich nowym (urzędników) wymogiem jest PROJEKT BUDOWY PŁYTY GNOJOWEJ Z OPISEM. robiłem to wszystko sam. Nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Nie mam pojęcia skąd to mam wziąć. Bardzo proszę o pomoc, bo w innym przypadku będę zmuszony do rozbiórki mojej "harówki" . Bardzo bym prosił o podesłanie choć by przykładowego projektu budowy płyty obornikowej. (wymiary mojej budowy to 5x10. oraz wysokość murków 1m z trzech stron)
    • Przez Bartek047
      Witam mam pytanie jaka postawić płytę na obornik i zbiornik na gnojowicę 
      Kiedy zamierzam doprowadzić do 50 szt krów na oborze 
    • Przez Kamil323232
      Witam. Pisze ponieważ mam plany zbudowac plyte obornikowa wraz ze zbiornikiem znacie jakies firmy zajmujace sie tym ? Dodam ze jestem z woj lodzkiego.Z gory dziekuje .Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj