Polecane posty

ASZv3    829

Uzupełniając - rolnik płaci/ł 700 zł (teraz połowę tego) za utylizację na własnym polu tony tego towaru ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tak stanialo widocznie bo luzem cos kolo 360 zł tona a w workach iles tam drozej , a te wapno akurat nie lapie sie w doplacie do wapnowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tak staniało bo sprzedaje w pewnym sensie inna firma xD długa i pokrętna historia ale morał taki z tego, że są ludzie robiący dosłownie w balona rolników za stosunkowo dużą kasę... to coś w stylu jakby zasiać i ogarniać za 500 zł a zebrać za 7000 ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Uziu92 napisał:

stosował z was ktoś taki saletrzak węgierski ? Cena 990 brutto za tone.

 

saletrzak.png

Tak, rośnie  jak po polskiej,aby wilgoć była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Swego czasu sporo walczyłem z handlowcami Orcal na grupie na FB. Trochę się zagłębiłem w temat tej firmy. Zarabianie na rolnikach to połowa sukcesu. 

Biznes wygląda tak:

1. Orcal powstaje tak: odpadki poubojowe mieszamy z wapnem tlenkowym i podgrzewamy do 110stopni.

2. Ubojnie za utylizację tych odpadków muszą płacić hajsy bakutilom itp. więc są w plecy.

3. Pewna firma opatentowała technologie/maszynę do utylizacji we własnym zakresie i mówi ubojniom tak: słuchajcie my wam ta linie sprzedamy za 1mln zl, ale na każdej tonie zaoszczędzicie kasę za utylizację (nie musicie bulić bakutilom) a my wam zapłacimy 100zl za ten produkt uboczny i spiszemy umowę tak że wy tego sprzedawać nie możecie.

3. Robimy ładne ulotki, stronę www i szukamy handlowcow do współpracy. Rzucamy cenę dla rolnika 700zl i mu bajki opowiadamy, które z otwartą buzia będzie słuchał.

4. Z handlowcami mamy taki deal: słuchajcie my wam nic nie placimy ani nie dajemy aut ale od każdej tony sprzedanej rolnikowi macie 100 dla siebie. 

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Po części chyba też. Albo teraz bardziej xD


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
26 minut temu, melon10641 napisał:

Swego czasu sporo walczyłem z handlowcami Orcal na grupie na FB. Trochę się zagłębiłem w temat tej firmy. Zarabianie na rolnikach to połowa sukcesu. 

Biznes wygląda tak:

1. Orcal powstaje tak: odpadki poubojowe mieszamy z wapnem tlenkowym i podgrzewamy do 110stopni.

2. Ubojnie za utylizację tych odpadków muszą płacić hajsy bakutilom itp. więc są w plecy.

3. Pewna firma opatentowała technologie/maszynę do utylizacji we własnym zakresie i mówi ubojniom tak: słuchajcie my wam ta linie sprzedamy za 1mln zl, ale na każdej tonie zaoszczędzicie kasę za utylizację (nie musicie bulić bakutilom) a my wam zapłacimy 100zl za ten produkt uboczny i spiszemy umowę tak że wy tego sprzedawać nie możecie.

3. Robimy ładne ulotki, stronę www i szukamy handlowcow do współpracy. Rzucamy cenę dla rolnika 700zl i mu bajki opowiadamy, które z otwartą buzia będzie słuchał.

4. Z handlowcami mamy taki deal: słuchajcie my wam nic nie placimy ani nie dajemy aut ale od każdej tony sprzedanej rolnikowi macie 100 dla siebie. 

 

Oto "wielka" tajemnica ... a teraz firma pomysłodawca bez pośrednika (zbiorowisko chamów swoją drogą) mającego chwilę prawa do tematu sprzedaje za połowę ceny + zrobiło się jeszcze kilka mniejszych "producentów". Swoją drogą to na prawdę trzeba być mega podatnym na kit (w sumie to dosłownie) kupując zwłaszcza kiedyś po 700 zł ten towar...  nawet całe auta. Żeby to się jeszcze rozsiewało swobodnie xD

PS Co do fb to obecnie pod postami sponsorowanymi nt orcalu za każde pytanie jest blokada xD

  • Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Osad to normalnie za darmo tylko za transport się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
1 minutę temu, pawelol111 napisał:

100zl z tony za szczekanie w necie xD

"Najlepsza" wśród tych handlowców jest pewna blondyna xD

1 minutę temu, pawelol111 napisał:

Koleś co im proces wytoczył był u mnie. sam sprzedawał ów specyfik po 400 za tone

To też jest długa historia i nic z tego nie wynika xD


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
9 minut temu, Ursus932 napisał:

Osad to normalnie za darmo tylko za transport się płaci

Legalnie to już nie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Agrest napisał:

Legalnie to już nie za darmo.

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Trzeba chyba badanie w stacji chemicznej zrobić za 500zł, a potem biurokracja, ochrona środowiska, weterynaria, plany nawożenia,kontrole...

Gdzieś pobieżnie czytałem, ale chyba nie pokręciłem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem o osad ze dwa lata temu w jednej oczyszczalni to gościu też mi nawymyślał badania próbki i ograniczenia w uprawianych roślinach. A do kumpla z innej oczyszczalni wożą bez niczego po 30 składów na działkę i nikt o nic nie pyta. Ale swoją drogą chleba bym z tego nie chciał próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Agrest napisał:

Trzeba chyba badanie w stacji chemicznej zrobić za 500zł, a potem biurokracja, ochrona środowiska, weterynaria, plany nawożenia,kontrole...

Gdzieś pobieżnie czytałem, ale chyba nie pokręciłem. 

 

Bo legalnie tak to wygląda 😏

17 minut temu, Zapracowany napisał:

Pytałem o osad ze dwa lata temu w jednej oczyszczalni to gościu też mi nawymyślał badania próbki i ograniczenia w uprawianych roślinach. A do kumpla z innej oczyszczalni wożą bez niczego po 30 składów na działkę i nikt o nic nie pyta. Ale swoją drogą chleba bym z tego nie chciał próbować.

Dokładnie na tym można tylko rośliny paszowe i energetyczne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Paszowe  chyba też nie bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, ASZv3 napisał:

Swoją drogą to na prawdę trzeba być mega podatnym na kit (w sumie to dosłownie) kupując zwłaszcza kiedyś po 700 zł ten towar...  nawet całe auta. Żeby to się jeszcze rozsiewało swobodnie xD

PS Co do fb to obecnie pod postami sponsorowanymi nt orcalu za każde pytanie jest blokada xD

Najbardziej mnie wkurzali jak tłumaczyli ludziom dasz 0.5-1t na ha i z pH 4.5 robi Ci się 6 i na kilka lat spokój. 

Ale dzięki nim podszkolłem się z chemii i wapna bo coś tam sobie poczytałem :D u mnie pH pow. 7 to wapnowanie to temat kompletnie mi obcy :P

co do osadu to np. w Zamościu dowożą gratis do 40km. Z papierologii to składasz wniosek w oczyszczalni a oni sami próby robią bo tych badań nie robią zwykle oschr, bo sprawdzają metale ciężkie. Badanie jest bezpłatne. Trzeba jeszcze pozwolenie zrobić w pow. Zarządzie dróg jak jest ograniczenie tonażowe. 

No i mankament taki, że jak Ci przywiozą na pole i jest 30 stopni to obornik przy tym to perfuma ;)

 

1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

A to nie jest czasami z osadów z oczyszczalni??

https://evergreensolutions.pl/skrocony-opis-procesu-w-technologii-fuelcal-sluzacej-do-wytwarzania-nawozu-mineralno-organicznego-orcal-lub-srodka-poprawiajacego-wlasciwosci-gleby-orcal-phregulator/

O skubańce i za osad się wzięli. Wcześniej były tylko odpady poubojowe. 

PS. Osad z oczyszczalni zawsze będzie zawierał wapń bo oczyszczalnie w procesie technologicznym dodają tlenku wapna do zabicia bakterii. (Tu się nie znam na tym, tak mi pracownik tłumaczył) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
10 godzin temu, Agrest napisał:

Trzeba chyba badanie w stacji chemicznej zrobić za 500zł, a potem biurokracja, ochrona środowiska, weterynaria, plany nawożenia,kontrole...

Gdzieś pobieżnie czytałem, ale chyba nie pokręciłem. 

 

Oczyszczalnia robi badania na własny koszt i się cieszy że ktoś to u siebie na działce rozrzuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Robia to 1.5 km odemnie w prostej lini i codzien kursuja pod domem z osadami z oczyszczalni odpadów poubojowych pewnie bym nierozpoznał ale pewnie byłoby czuc, kusi mnie zeby tego sprubowac bo mam pod nosem :D ale tez nie wierze w takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj