Polecane posty

matisz    121

A co powiecie o Constance z Agrico? Szukam czegoś w typie AB w zamian za starego Lorda,  polecacie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Irga to irga a niektórzy zastępują catanią ze niby irgę sprzedają a żółte rodzą się dobrze więc niema co je zastępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

oj będzie kibel w tym roku z pyrą. Był u mnie terenowy przedstawiciel jednej z firm u której kupuję środki i nawozy i mówił mi o 2 dużych rolnikach z mojego terenu  pokroju 50-60 ha którzy w tym roku  pierwszy raz uderzają na całego w pyre i cebule ale to takie większe ilości nie liczę tych małych którzy zaczynają w tym roku uprawę ziemniaka bo takich to tylko we wsi mam dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Niech zaczynają, nikt nikomu nie broni. Jak usłyszą cenę za kwalifikat ziemniaka na powiedzmy 20 ha, ceny dobrych nasion cebuli to szybko ochłona 😄😁  

Na dodatek nie spodziewamy się w przyszłym roku dobrej  ceny,niech popełnia kilka błędów agrotechnicznych bo nikt od razu wszystkiego nie wie, brak nawadniania i ich zapał tak szybko jak przyszedł tak i odejdzie. 

Można im tylko życzyć wytrwałości i dobrego zabezpieczenia finansowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
Dnia 21.12.2019 o 07:02, pawelol111 napisał:

Adora 420 za tone 😮

Za metr kwintal czyli 100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Bez zmian 22 za irgę i 17 za żółtego oczywiscie z domu bez targowania.Sadzeniak po 1zł za kg ale tez go nie ma.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

połowa tego forum na ekspertów by się nadawała.

co na dzień dzisiejszy można prognozować? Jeszcze nie posadzone i nie wiadomo jaki będzie przebieg pogody. Może po dwóch latach suszy będzie akurat potop. A to akurat dla ziemniaków gorsze niż brak opadów

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Masz saszetka rację, nakręcają się tym że będzie cena bo pogoda wyreguluje.. tak samo skoczki pietruszkowo marchewkowo mówili i robią teraz żeby tylko koszta odbić marchew sprzedają na gotowo oo 0,30 pietruszkę 0,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

nie nakręcam się niczym poprostu prognozuję że po tym jaki jest popyt na sadzeniaka można stwierdzić ze będzie kicha a co można było prognozować na wiosnę jak wszystkie nasiona pietruszki były wyprzedane że będzie super cena ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Ja sadzeniaka nie będę miał za dużo tylko dla siebie a zawsze sprzedawałem, może być sytuacja ze nie będzie czym posadzić i nawet jak kto zechce to nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Zawsze jest opcja sadzenia jadalnym w dobrej klasie. Sadzonka 2,5-3k jadalny polowe tego doliczyc koszty krojenia i tak wyjdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
Dnia 26.12.2019 o 09:04, thefarmer napisał:

nie nakręcam się niczym poprostu prognozuję że po tym jaki jest popyt na sadzeniaka można stwierdzić ze będzie kicha a co można było prognozować na wiosnę jak wszystkie nasiona pietruszki były wyprzedane że będzie super cena ?

na wiosne tego roku sadzeniak szedł jak świeże bułeczki po 1 zł w hurcie i też mieliśmy obawy o cene.

a wyszło wiemy jak - czyli ceny historyczne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ceną steruje pogoda tak samo. Pietruszka z dwóch sezonów była droga, bo warunki nie sprzyjały dobrym wschodom nasion i nie było takich plonów jak należy i wysoka cena utrzymała się drugi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Dnia 23.12.2019 o 16:32, Laope napisał:

ceny za sadzeniaka_kosmos. Po ile sprzedajecie jadalnego?

ja sadzeniaka sprzedaje Soraye po 1.4 po A klasie i zainteresowanie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Od czego zależy czy Irga  jest w środku jakaś porażona? Kupiłem na targu woreczek i z 15 kg żona ugotowała 2 obiady a reszta do wyrzucenia. Mam żółte ale każdy w domu woli białe i chcę wsadzić Irgę na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
32 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

ja sadzeniaka sprzedaje Soraye po 1.4 po A klasie i zainteresowanie jest.

Co możesz powiedzieć o tej odmianie ? Dziś gościu co o de mnie kupuje ziemniaki chwalił smak tej odmiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
thor1984 napisał:

Od czego zależy czy Irga  jest w środku jakaś porażona? Kupiłem na targu woreczek i z 15 kg żona ugotowała 2 obiady a reszta do wyrzucenia. Mam żółte ale każdy w domu woli białe i chcę wsadzić Irgę na wiosnę. 

Nie wiadomo od czego konkretnie. Im młodszy sadzeniak tym gorzej porazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

W warzywniaku znajoma mówiła, że wycofują się z Irgi a w to miejsce Catania. Szkoda bo ta Irga była dobra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
14 godzin temu, KULAWA_KOZA napisał:

ja sadzeniaka sprzedaje Soraye po 1.4 po A klasie i zainteresowanie jest.

Jaki region kraju? Masz jeszcze jakieś odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik276
      Czy stosowanie 3 oprysków naraz mogło spowodować uszkodzenie naci ziemniaczanej? Opryski stosowane razem: Amertil, Econom oraz Kristalon zielony. Ziemniaki trochę przyżółkły. Czy to zaszkodziło, i czy się odbudują? Prosze o szybką odpowiedź .
    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez memek26
      kupię kombajn do ziemniaków za rozsądną cenę Karlik na 0,70 Ha 
       
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj