Polecane posty

mano    257

Powiem tyle w ubiegłym roku chcąc zasiać fasole pod koniec  kwietnia, musiałem wypompować dołek z wody, teraz w tym samym miejscu chodzę bez problemu nawet but nie jest w błocie. Więc już z końcem zimy jest problem z wodą a co mówić jakie będą plony za parę miesięcy. Mało tego w programie agrościema mówili że w Lubelskim najwięcej jest wody po zimie. Ja widzę już problem u siebie a co mówiąc w innych województwach gdzie śniegu w takiej ilości nie było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Mnie Stasio mówił sprzedawaj chlopie bo będzie taniej i sprzedałem, teraz trza mu fraszkę postawić. Paszowka poszła po 800 netto, teraz 750. 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Stasiek jak te wszystkie flaszki od tych co posłuchali twych rad do ciebie wpłyną to czuję że swinki nie bedą nakarmione a pole nieobsiane przez kilkanascie lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Cholera jak by to miało skutkowac brakiem wpisow stasia w tym temacie to i ja moge podesłac 

  • Like 1
  • Haha 1

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
7 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

FRASZKĘ się pisze a nie stawia :D

Ja pisał flaszke a ze wyszła fraszka nic nie poradzę. Taka mechanizacja nastała, ze komputer lepiej wi co chcesz napisać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26

normalna sprawa ze cena w marcu spada bylo tak rok i dwa lata temu. cena odbije w maju

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jak będą dobre aspiracje na nowy sezon to się nie odbije.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

sypią i sypią nawozy a z tego powodu zanosi się na nadprodukcję i tylko rownomierne opady i krach cenowy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

NO i co na to poradzisz @AleksanderX? Absolutnie nic.

JAk wszyscy sypią, to i ty musisz sypac, coby sensowne plony uzyskać.

BO jak nie, to inni zbiorą po 7-8-9 ton, a Ty 4-5 i bedziesz w jeszcze bardziej czarnej d*pie, bo krach przy sprzyjających warunkach pogodowych bedzie tak czy tak, jako, ze Twoje jednostkowe zachowanie niczego nie zmieni na rynku.

Edytowano przez nunu85
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tylko tyle ze sie susza w tym roku zapowiada wiosna juz sucha jest a zima taka była ze sniegu prawie wcale to i wody w glebie nie bedzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, nunu85 napisał:

NO i co na to poradzisz @AleksanderX? Absolutnie nic.

JAk wszyscy sypią, to i ty musisz sypac, coby sensowne plony uzyskać.

BO jak nie, to inni zbiorą po 7-8-9 ton, a Ty 4-5 i bedziesz w jeszcze bardziej czarnej d*pie, bo krach przy sprzyjających warunkach pogodowych bedzie tak czy tak, jako, ze Twoje jednostkowe zachowanie niczego nie zmieni na rynku.

No hopy dla jednych pocieszające dla innych nie..... ampol -merol ładnie obniżył cenę skupu psiożytka, o 120 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jaką cenę mają teraz?

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
22 godziny temu, nunu85 napisał:

 

BO jak nie, to inni zbiorą po 7-8-9 ton, a Ty 4-5 i bedziesz w jeszcze bardziej czarnej d*pie, bo krach przy sprzyjających warunkach pogodowych bedzie tak czy tak, jako, ze Twoje jednostkowe zachowanie niczego nie zmieni na rynku.

Właśnie piszesz że przy sprzyjajacych warunkach pogodowych będzie krach  a przy niesprzyjających też bedzie krach dla tych co intensywnie/kosztownie uprawiają/niskie plony z powodu suszy a plony identyczne przy jak przy uprawie mniej intensywnej Chyba że stasiek rostrzygnie tą kwestię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Piszą czy nie ale ale głoszą w telewizji , że pszenicy w kraju jest bardzo dużo , a telewizja nie kłamie , tylko informuje , sprzedający nie akceptują takich cen tylko niema komu kupić i tak w kółko  cena musi lecieć , tak się robi biznes .

Dopisze bo pora już pomału myśleć  dla dużych obszarników , kasiorki może nie być w nowym rozdaniu .

https://www.mojarola.pl/ardanowski-platnosci-bezposrednie-powinny-byc-skierowane-zwlaszcza-dla-mniejszych-gospodarstw/?fbclid=IwAR2i79cu0lXj9VxzQOvZf0cFCjkERqPbJcigIKzaKQw49OaaEeXaLIE5j78

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, staszek131415 napisał:
No hopy dla jednych pocieszające dla innych nie..... ampol -merol ładnie obniżył cenę skupu psiożytka, o 120 zeta.

Golpasz skupuje po 760 zł netto bez łaski, także chyba niektórym te paszowe zboża są wciąż potrzebne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Dnia 2.03.2019 o 21:35, mano napisał:

Powiem tyle w ubiegłym roku chcąc zasiać fasole pod koniec  kwietnia, musiałem wypompować dołek z wody, teraz w tym samym miejscu chodzę bez problemu nawet but nie jest w błocie. Więc już z końcem zimy jest problem z wodą a co mówić jakie będą plony za parę miesięcy. Mało tego w programie agrościema mówili że w Lubelskim najwięcej jest wody po zimie. Ja widzę już problem u siebie a co mówiąc w innych województwach gdzie śniegu w takiej ilości nie było.

Dzisiak gadałem o tym z kolegą z wioski. U nas jeszcze się nie da wjechać bo tak mokro. Śnieg nawet leży w zacienonych miejscach.  Ja już bym najchętniej kolein narobił  ;) ale na razie się cieszymy że mamy wodę a na azot też przyjdzie czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
galan99 napisał:

Piszą czy nie ale ale głoszą w telewizji , że pszenicy w kraju jest bardzo dużo , a telewizja nie kłamie , tylko informuje , sprzedający nie akceptują takich cen tylko niema komu kupić i tak w kółko  cena musi lecieć , tak się robi biznes .

Dopisze bo pora już pomału myśleć  dla dużych obszarników , kasiorki może nie być w nowym rozdaniu .

https://www.mojarola.pl/ardanowski-platnosci-bezposrednie-powinny-byc-skierowane-zwlaszcza-dla-mniejszych-gospodarstw/?fbclid=IwAR2i79cu0lXj9VxzQOvZf0cFCjkERqPbJcigIKzaKQw49OaaEeXaLIE5j78

żeby te pieniądze jeszcze trafiły do tych mniejszych, a w rzeczywistości pewnie popłyną gdzieś w inną dziurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Kurna śmiejecie się , ale kasy będzie brak i to dużo w nowym rozdaniu , a UN dba o Polskiego rolnika  tyle lat się modernizowali to już teraz duzi  sami mają się utrzymać , coś dadzą małym ale w , starej 15 dalej dopłacą .

Ale będzie kurna szał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

dobra zmiana VAT  uszczelni to z państwowej kasy pod stołem pomoże mniejszym aby Bruksela się nie dowiedziała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4055
7 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Powinni dawać tym co mają poniżej 5 t z ha . ci co mają po 8 to i tak bogaci :D a jeszcze 500 +

Ja mam 4 T , już staję w kolejkę ale może mi nie dadzą bo biorę 3 x 500 +, no ale jestem poszkodowany bo to trzy córki, muszę się jeszcze postarać o syna .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakby co to ja mam dwóch synów chętnie Twoje hektary przejmą po co masz się męczyć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj