Polecane posty

robercikj100    1016

Wiadomo, z tym że jak mówię jak ktoś dobrze ma ogarnięty skup i zbyt to zarabia czy jest po 500 czy po 900 co nie znaczy że jest to łatwy kawałek chleba tym bardziej jak by się chciało zacząć od zera 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

I to są największe uroki naszego rolnictwa. 22 lata minęło a ceny prawie takie same . Ale nas kroją . A wszystko wokoło ile podrożało , ile wzrosła płaca minimalna od tego czasu. A my dalej na tym poziomie co 20 lat temu, ehh 😕


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
11 godzin temu, pawel885 napisał:

Przy tych cenach świń nie pozwolił by sobie na przestój, puste chlewy i leżenie na wakacjach.... Chyba że to zwykły etatowy troll jakiegoś dużego potentata zbożowego i widocznie planowany urlop wziął bo skup wstrzymany, magazyny zamiecione 

Stasio kontrakty negocjuje pod sklepem. Ceny cenami nie dać sie zwariować i sypać gdzie sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890
2 godziny temu, robercikj100 napisał:

I to są największe uroki naszego rolnictwa. 22 lata minęło a ceny prawie takie same . Ale nas kroją . A wszystko wokoło ile podrożało , ile wzrosła płaca minimalna od tego czasu. A my dalej na tym poziomie co 20 lat temu, ehh 😕

Skoro 20 lat temu było tak super to dlaczego rolnictwo w Polsce wyglądało tak jak wyglądało ? Skad sie wziął Lepper ??? W ilu gospodarstwach był porządny sprzęt ?  kokosy niby byly a pola odlogiem czesto staly i ludzie prosili się żeby wziąć w dzierżawę albo sprzedawali za bezcen żeby przejść na rentę/emeryturę ?  U mnie na wsi jeszczecz 5 lat temu ok 25% ziemi stało odlogiem. Teraz może ze 3%. 

 

4 godziny temu, robercikj100 napisał:

@Taurus83 lepiej bus wyszedł niż na rolnictwie . Przynajmniej zarabiasz zawsze czy jest po 500 czy po 900 . Aby tylko dobrze się zakręcić i mieć zawsze zbyt .

Za duża konkurencja na busy w moim rejonie  ;)

Mi już powoli nudzi się praca w której nie mam wpływu na cenę swojego towaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

@marek1977 Różnica jest taka, że 22 lata temu za 5000 zł w moich stronach można było kupić 10 ha cholernego iłu który męczyło się C-330 jedną skibą, a teraz za te 5 kafli to kupisz areał na grzędy dla 4 osobowej rodziny i opłacisz notariusza, a to samo pole możesz kupić po 35000/ha :D
Jak ktoś chce założyć skup to trzeba było w tym roku zacząć w lutym - kupić pszenicę po 800-830 netto, a teraz sprzedać po 650.. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i każdy mądry po szkodzie to nasze ulubione przysłowia ;) 
A co do jęczmienia ozimego to kolega kosił wczoraj i dzisiaj.. Wyglądał na początku czerwca na 7 ton - dał 5. Pszenica przez 2 dni upałów zbielała aż przykro patrzeć nawet na lepszych ziemiach a co dopiero mówić o górkach i gorszych stanowiskach. Do tego sporo legło po wiatrach i ulewach i w tych plackach będzie kiszka..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1305

to i tak nie masz źle w okolicach Lublina rolna 3kl chodzi po około 80 tys najdrożej poszła 98tys ale chyba poszło pod jakąś fabryke, szkoda że w moich stronach tego iłu jak na lekarstwo w te susze to najlepsza ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Skoro 20 lat temu było tak super to dlaczego rolnictwo w Polsce wyglądało tak jak wyglądało ? Skad sie wziął Lepper ??? W ilu gospodarstwach był porządny sprzęt ?  kokosy niby byly a pola odlogiem czesto staly i ludzie prosili się żeby wziąć w dzierżawę albo sprzedawali za bezcen żeby przejść na rentę/emeryturę ?  U mnie na wsi jeszczecz 5 lat temu ok 25% ziemi stało odlogiem. Teraz może ze 3%. 

 

Za duża konkurencja na busy w moim rejonie  ;)

Mi już powoli nudzi się praca w której nie mam wpływu na cenę swojego towaru 

Wyglądało tak jak cała gospodarka 20 lat temu, czyli źle ale zobacz jak poszły pensje do góry przez te 20 lat i koszta produkcji . Jak masz trochę lepiej niż 20 lat temu to tylko pewnie dlatego że masz więcej ha, trochę może do tych nowych maszyn unia dołożyła i to tyle. Cena płodów stoi praktyczne w miejscu od cwiercwiecza.

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemniaki to też płody rolne A cena  zaje fajna.  Gdy w tym roku zasadzilem 15 ha ziemniaka sąsiedzi to wiosną śmiali się  przed kosciolem to nawet usłyszałem idiotą z niego ziemniaki będą za grosze  A on tyle pyry zasadził  .  A teraz to usłyszałem że podlewanie powinno się zabronić.  Zawieść sąsiedzka jest zajefajna   😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
46 minut temu, piotreku1 napisał:

Ziemniaki to też płody rolne A cena  zaje fajna.  Gdy w tym roku zasadzilem 15 ha ziemniaka sąsiedzi to wiosną śmiali się  przed kosciolem to nawet usłyszałem idiotą z niego ziemniaki będą za grosze  A on tyle pyry zasadził  .  A teraz to usłyszałem że podlewanie powinno się zabronić.  Zawieść sąsiedzka jest zajefajna   😄

Pioter i co z tego że zasadzone jak nie będzie padac to wszystko pousycha. Teraz w lipcu ma byc zerowy opad to okopowe, kukurydza polegną. Rzepak jest ale drobniutki. Myślę, że jedyne co będzie to jęczmień na lepszych stanowiskach, bo on jeszcze napił się wody wcześniej i wykształcił jako takie ziarno. Ale jak masz mozliwość podlewania, to zarobisz tyle że w okolicach drugiego Piotra moglbyś kupic w tamtych czasach ze 350 ha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1281
14 godzin temu, marek1977 napisał:

Ciekawe ,czy w żniwa będziemy mieli takie ceny jak na tym kwicie co znalazłem.

IMG_20190702_201624.jpg

To była cena interwencyjna, czyli z dopłatą rządową, wynoszącą o ile dobrze pamiętam 100 pln. Czyli cena rynkowa, oscylowała w granicach 430 zł. U mnie te skupy interwencyjne to porażka była. Kupowali kolesie od kolesi. Skup trwał pół dnia i magazyny były zasypane, bo nim ruszył, już zasypane były. Masa kasy wyprowadzona została w tamtych czasach dzięki tej „interwencji” państwa.

  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ceny na żniwa netto

Konsumpcja 620

Zyto kon. 520

Pszenżyto 570

Rzepak 1450

BBI region

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Propozycja firmy eksportowej 

SMS +40zł od ostatniego wysłanego czyli 730zl Netto

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
okoliczny młyn kontraktuje pszenicę po 540zl, facet powiedział że będzie jeszcze taniej, podobno Ukraina ma ogromne plony w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie podawajcie pełne informacje

Cena brutto czy netto i przede wszystkim podawajcie lokalizacje, bo inna cena jest 20 km od portu, inna cena na Rzeszowie.. 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317
2 godziny temu, BENNY82 napisał:

Ceny na żniwa netto

Konsumpcja 620

Zyto kon. 520

Pszenżyto 570

Rzepak 1450

BBI region

Pszenica 250zl w dół. Nie damy ch*jom zarobić, trzymamy conajmniej do listopada!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
2 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

okoliczny młyn kontraktuje pszenicę po 540zl, facet powiedział że będzie jeszcze taniej, podobno Ukraina ma ogromne plony w tym roku

Żeby się nie zesr........ł tymi ogromnymi plonami z ukrainy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Trzeba być głupim, żeby wierzyć i pisać o gigantycznych plonach na Ukrainie. Powiedzcie mi - w którym roku Ukraina zalała towarem Polskę? Co ma na celu głupie pisanie, że na Ukrainie sypie, w Rosji sypie, co  z tego? Nawet się żniwa tam nie skończyły! Dla naszych cen liczy się tylko i wyłącznie: podaż, popyt i zapasy krajowe oraz globalna produkcja, globalne spożycie i zapasy. Co Wy się martwicie jeszcze przed żniwami? Golić w żniwa będą zawsze. Ja sprzedaję część rzepaku, resztę trzymam, dopóki złodzieje się nie ogarną i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Jęczmień lipa, pszenica pewnie też, a w okolicach DST słabsze rzepaku lekko ponad 2 tony. Aaaa i dziś już obniżki o 20 zeta na cenniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Jęczmień OZIMY na przesławnych Iłach... Nie dał 5 ton, gdzie nie  ma deszczu wcale - nawet najlepsza ziemia nie pomoże...  Pęknięcia na co najmniej 30 cm... Można włożyć dłoń. Tak żeby inni wiedzieli że nie mają najgorzej😁😁😁

IMG_20190628_141021.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1500

Pszenica 4 tygodnie temu wyglądała rewelacyjnie ale po ostatnich upałach plon 6-7t staje się realny na klasie 2-3

5 godzin temu, lider123 napisał:

Cedrob 640N lokalizacja kupującego za pszenicę. Pszenżyto 600N.

 

ja dostałem ofertę 2 tygodnie temu 580 czyżby jednak zauważyli susze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Przez 20 lat nie spotkałam się ze skupującym czy to zboża, fasoli czy bydła, który mówił, żeby jeszcze nie sprzedawać, bo będzie drożej. Ciągle mają "nadmiar" towaru z zagranicy, w ubiegłym roku po suszy musieli podnieść ceny przenicy, to w tym roku myśleli, że się odkują. Prawda jest taka, że ten rok będzie bardzo słaby w plonowaniu, mamy przykład na jęczmieniu ozimym czy na Ukrainie będą takie rekordowe plony, jak na razie to wróżenie z fusów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lider123    0

Myślę że jeśli będą mieli mało towar to cena wzrośnie o jakieś 20zl. Tak było w tamtym roku. Pszenżyto na wadze kupującego 600netto jęczmień 600netto żyto 520netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio32    17
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Jęczmień OZIMY na przesławnych Iłach... Nie dał 5 ton, gdzie nie imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807 ma deszczu wcale - nawet najlepsza ziemia nie pomoże...  Pęknięcia na co najmniej 30 cm... Można włożyć dłoń. Tak żeby inni wiedzieli że nie mają najgorzej😁😁😁imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807imageproxy.php?img=&key=2e0fe1b1adf61807

IMG_20190628_141021.jpg

No  jakby dal te 5 ton to bym się mocno zdziwil😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj