donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

190-200 zł/litr/10 T mięsa. Ewentualnie polewane, ale to z 500 zł na 10 T mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Może i lepiej doustnie bo po tych zastrzykach to niektórym zaczyna odpierd***c.

Edytowano przez KamilSokoowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dawałem Bionectin  1 ml na 50 kg wagi butelczyna 60 zł i zwalcza pasorzyty wewnętrzne( motylica wątrobowa) i zewnętrzne ( świeżb i parch) przy kupnych cielakach to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To samo co w Paramectin czyli iwermektyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Najlepiej odrobaczyć tym co działa na konkretne pasożyty. Badanie kału kosztuje 50zł i wtedy wiadomo na czym sie stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

Biomectin literówka  była

To cena która podałeś to za jakie duże opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewno za 100ml bo coś koło tego płaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Jakieś ceny na ten tydzień, ktoś coś, konkrety Panowie konkrety, sprzedaż się szykuje 😁😁😁😉😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam możecie mi podpowiedzieć byczek w wadze żywej 300kg chcę go sprzedać po uboju  na połówki ile za kg wołać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

To masz 8 lub 13,8 Golina

Edytowano przez ab23
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
12 minut temu, ab23 napisał:

To było do  Bertholda

 

Dzięki. Ale podajesz U klasę? W golinie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Po iniekcji inwemetryną wykończył bym cielaka ok 150kg

ja po samoiniekcji igłą po floronie sam bym sie wykończył

Uważajcie bo nawet nie wuobrażacie sobie jak można zrobić sobie dobrze!

31 minut temu, Berthold napisał:

Jakieś ceny na ten tydzień, ktoś coś, konkrety Panowie konkrety, sprzedaż się szykuje 😁😁😁😉😉😉

zasypię ciebie konkretami : w poniedziałek sprzedałem 6 z luzu (5xR ,1xU) cena 12,8 R i 13,2 U Waga tuszy od 410 do 477 Kg

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ale jak nie masz motylicy to iwermektyna wychodzi po 5zł/szt. Środki na motylice są 3 razy droższe. W opini mojego veta valbazen to gówno, ludzie to biorą bo mozna podać doustnie bez kłucia. Jedyny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w opini mojego iwermektyna to gówno, bo można dziabnąć szpilą i po sprawie. Tasiemców nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Tylko nigdy nie ma sie pewności że motylicy niema a badan nie robią małe ośrodki, bo niby skomplikowane  Mój poprzedni wet Uparł sie ze krowa /która sie położyła i nie wstawała ,jadła piła wszystkie funkcje ok oprócz wstawania/ ma motylice Wk....em sie ,krowę odstrzeliłem wyciekłem wątrobę /osobiście / i zaprosiłem gościa na oględziny  Od tego czasu omija puszcze szerokim łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mój wet jak mu zawioze kał to pakuje i gdzieś to wysyła, a zwiazek hodowców robi to za darmo. Po kilku dniach przychodzi wynik. Dla mnie jest różnica czy mam na 120 sztuk wydać po 5zł czy po 20, przy koszcie badania 50zł. Przy okazji wiadomo dokładnie co w stadzie siedzi a odrobaczanie na ślepo to takie gdybanie, może zarobaczone a może IBR/BVD stado toczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MARTECH napisał:

Koledzy czy murawski płaci od reki czy przedłuża płatność ?

Gadałem z gościem, jak chcesz to od ręki, jak przelew to przelew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Dnia 26.11.2019 o 07:54, damian007 napisał:

To jak wygląda kooperacja z osi? Jak wybicia klasy i kasa? 

Ostatnio miałem pana co kazał mi z krowy odjąć 8 procent i dopiero wybicie liczyć. Z biznesu nici 🤣 

 

ostatnio pojechało 5 szt. i wybicie 55-56-57-57-57% a cena od 12,80 do 13,10zł za kg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj