cotamjaktam

Rzadkie żyto Ozime

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cotamjaktam    47

Witam podczas siewów coś było źle ustawione w siewniku i źle wysiało żyto ozimie, zboże wygląda aktualnie tak jak na zdjęciu, a wysiało się w dawce ok 50kg/ha coś jeszcze by z tego było czy jedynie zaorać i posiać jare? Na zdjęciu wygląda trochę rzadziej niż w realu, ale to i tak nic nie zmienia. 

IMG_20181214_152059.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

To jest zwykłe żyto czy hybryda? bo 50kg/ha to chyba hybryda:)

Weź miarę i zaznacz sobie sznurkiem czy czymś na polu 1m2 i policz mniej więcej ile masz roślin.

Jak jest to zwykłe populacyjne i będziesz miał 200-300szt/m2 to możesz zostawić bo Zyto się rozkrzewi bardzo tylko NPK wczesna wiosna musisz dać:)

Chodź te 200-300szt/m2 to powinno być na wiosnę ale może nie będzie takiej zimy i tyle nie wymarznie:)

Ale na razie to się nie martw bo zima jeszcze nie minęła jeszcze rożnie może być przyjdzie -30 bez śniegu i wszyscy będziemy przesiewać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Jest to zwykłe żyto populacyjne.

A ilość tych roślin to chodzi o wszystkie pędy z rozkrzewieniami, czy tylko 1 pęd główny? Sorry za niewiedzę, ale nigdy tego nie robiłem.

A i może jeszcze opiszę stan tej gleby:

klasa zróżnicowana 6, 5 i 4b a w miejscu robienia zdjęcia 5 klasa.

Obornik wiosna 2017 w dawce około 50 t/ha.

Przedplon Pszenżyto Ozime.

Wapnowane wrzesień 2017 wapnem magnezowym 400 kg/ha.

NPK nie było dawane przedsiewnie, ani nie było odchwaszczane jesienią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez 1991Mateusz
      Witam. Jak w temacie potrzebuje 900kg pszenżyta ozimego do siewu, ładnego ,grubego po czyszczeniu . Odmiana jaka preferuje to rotondo choć inne też wchodzą w grę.
      Lokalizacja jaka mnie interesuje to małopolska lub świętokrzyskie.
      Kontakt 888-923-942  lub PW  
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj