Rolnik551

Zerwane ścięgna u byka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik551    2

Witam byk roczny zrobił coś z nogą wygląda jakby zerwał ścięgna nie jest raczej złamana wstawać wstaje kilka razy na dzień nie staje na nią co zrobić jest tak od miesiąca i nic się nie poprawiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Nie jest normalny żre jak wszystkie noga wisi ale jak ją złapie to nie jest jak złamana sztywna jest dość jakby była złamana myślę że by latała bezwładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dzwoń bo weterynarza a nie ludzi pytasz co byka nie widzą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

No to wiem że nic nie pomoże weterynarz podszedł spojrzał że nie stoi na nodze mówi złamane i poszedł nawet nie pomacał ani nic bo był pewny... 

Dobrze byłoby ubić na własne potrzeby ale nie te czasy i nie mam pojęcia co by najlepiej zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Ubój na własny użytek tylko do 6 miesięcy niestety. A moze ma przebitą racicę, sprawdzałeś? Przywiąż go gdzieś na krótko i sam dokładnie obejrzyj tą nogę,Moze wcale nie jest złamana skoro jej dobrze nie obejrzał.  Tak czy siak jeśli będziesz sprzedawał nie daj się wykiwać bo zwierze jest zdrowe, a problem z kończyną w żaden sposób nie powinien wpłynąc na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
kolego napisz do mnie wiadomość na priw to ci napisze jak legalnie go ubić. juz 2 razy bilem dla siebie choc mam tylko 23 lata

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Zadzwoń po innego weterynarza i niech obejrzy dokładnie ,w zeszłym roku miałem przygodę z bykiem 600kg nie chciał stać na nodze tylko trzymał w górze ,wezwałem jednego dał sterydy i mówi że przejdzie ,dwa dni i nie przeszło a noga przypuchła i wezwałem drugiego i otwarcie mówię że poprzednio dwa dni temu był inny i dał sterydy ale nie ma poprawy a on że już się chyba nic nie da zrobić wkurzyło mnie i mówię że zapłacę za wyczyszczenie racicy okazało się że był tzw. odgniot i ropy od cholery i dało się no dało się zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
2 godziny temu, robi57362 napisał:

kolego napisz do mnie wiadomość na priw to ci napisze jak legalnie go ubić. juz 2 razy bilem dla siebie choc mam tylko 23 lata

I to jest prawdziwa pomoc  po to właśnie jest forum ,    a nie jak niektóre odpowiedzi typu zmień weta 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie każdy może pozwolić sobie na ubój. A jak weterynarz nawet nogi nie dotknął to ogórek a nie specjalista

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Zawsze trzeba mieć dwóch wetów jak jeden odwala fuszerkę to dzwonisz do drugiego. 

Jeśli diagnoza jest zgodna jednego jak i drugiego to dopiero myślisz o sprzedaży albo uboju. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Z możliwych opcji może być jeszcze przykurcz ścięgna.

Primo dobrze prawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makq    1

Wczoraj chciałem przeprowadzić byka 7 miesięcznego i porwał mnie i wpadł pod przetrzasalka do siana .od tej chwili nie chce poderwać się na przednie kopyta. Weterynarz twierdzi iz ma może przylega naciganie te lub naderwane sciegna. Złamań nie stwierdził.  Co mam robić jak długo tak ma leżeć?  Wczoraj próbowałem go podnieś w 4 osoby ale nie utrzymywał się wcale na przednich łapach.  Weterynarz  dał mu królowe oraz przeciwbólowe na 48h. Bardzo proszę o pomoc

Poradę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

 Musisz czekać i obserwować. Na chwile obecną jedyne co możesz zrobić według mnie to przyłożyć mu jakiś lód to tych kończyn i tyle. Nim się ruszy to pewnie kilka dni minie, o ile w ogóle. Apetyt ma? spróbujcie postawić go do pionu za 2 dni i obserwuj jak stawia nogi i czy sie na nich coś opiera, bo jeśli nie to niestety rzeżnia 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba063
      Witam. Mam następujący problem. Kupiłem od Leśnictwa C 385. W ciągniku niestety przez tyle lat pozrywano gwinty w otworach gdzie znajduje się 12 śrub które trzymają dekiel podnośnika. W moście trzyma 6 albo 7 śrub a reszta jest pozrywana. Podpowiedzcie mi jak to rozwiązać. Prze gwintować na większe? Założyć szpilki? Słyszałem też o jakiś sprężynach ale się nie znam na tym za bardzo ;/ Pozdro
    • Przez matijas67
      Witam
      Dzis rano zauważyłem ze u mojego byka leci krew z nosa z jednej zatoki.
      Byki ostatnie 2 tygodnie dostawały mokrą sianokiszonke bez zadnego siana.
      Czy to może być kwasica ?
      Czy jest ryzyko padniecia byka??
      Proszę o szybką odpowiedź
       
    • Przez Lolek909
      Witam . Ile musze trzymać takiego byczka aby miał mase 350 kg ? 
    • Przez Skauboy
      Ile powinien zjeść byk dziennie śruty chodzi mi w KG dodajcie coś od siebie jeszcze coś abym wiedzial z czym mam sie liczyć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj