Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sebastian    0

Czy attribut to dobre rozwiązanie do zwalczenia perzu i owsa głuchego w pszenicy jarej ( i troche jeczmienia na innym polu), jaką zastosować dawkę, co domieszać do niego na dwuliścienne, kiedy pryskać? Proszę o szybką pomoc bo jutro jadę po ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Jeżeli na tym polu nie będzie na przyszły rok rzepaku można zastosować 60g na ha atributta + Mustang 0,4l na ha w pszenicy jarej. Bardzo dobrze zwalczy perz i owies głuchy. Nie stosuj w jęczmieniu - polecam pumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Do zwalczenia perzu to 100 gram.Do tego starane,aminopielik,Linturn.Coś ci doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiekCBR    0

Mam pytanie co do dzaiałania tego środka na jęczmień jary - dokładnie browarny (odmiana marthe). Chodzi o to, że jęczmień jest zasiany na polu, na którym wcześniej rosła pszenica ozima ale zmarzła. Było 50 ha pszenicy i wszystko zmarzło, poszło to pod agregat i został zasiany jęczmień. Wszedł super tylko teraz kiedy już intensywnie rośnie, to na 30 ha pojawił się problem bo zaczyna żółknąć a to przez to, że na tych działkach jesienią pszenica była pryskana : Expert Met + Alister + Attribut a na 20 ha pozostałych jest ok bo attribut nie był dawany. Panowie proszę o pomoc, odchoruje jęczmień ten oprysk ? może jeśli było by zaorane dał by sobie radę, ale czy teraz kiedy nie wiele można już zrobić da sobie radę. Ma on teraz przychamowany wzrost i troszkę bladszy kolor ale żyje, wilgoci jest dużo i obsada też jest dobra - teraz wiosną nie był jeszcze pryskany na chwasty bo dam mu czas na wyzdrowienie, ale czy się wyliżę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jęczmień tak ma.. jest wrażliwy na czynniki klimatyczne... nie było u Cb jakiegoś przymrozku albo ulewy albo suszy?? poczekaj i zobacz co będzie się po deszczu działo.. ewentualnie pryśnij go jakąś odżywką typu insol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

jeczmienia sie nie pryska Attributem, jak kiedys mialem tak samo ale na szczescie tylko na poprzeczniaku, prawde mowiac to ten jeczmien zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

ja się podłącze do tematu bo u mnie plikami też jęczmień zaczął żółknąć plikami i nie wiem dlaczego dodam ze w owsie na innym kawałku też żółknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

ja też się podepnę do tematu też u mnie jęczmień placami żółknie i nie wiem czemu czym prysnąć aby go może odżywić czytałem tutaj na forum aby prysnąć siarczanem magnezu w dawce 15 kg na 300 l wody, u mnie jęczmień jest zasiany na dobrym stanowisku bo na burakach i nie wiem czemu zmienia kolor pewnie mu czegoś brakuje, piszcie co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiekCBR    0

Co do żólknięcia jęczmienia to pewną sprawą jest to, że jest on bardzo wrażliwy na ph gleby - jest to roślina wskaźnikowa jeśli chodzi o zasobność gleby w CaO. Optymalna kwasowość dla niego to ph ok 5,8 - 6,5. Ja mam ph na poziomie 6 bo systematycznie stosuję wapno. Robi się on taki rudy przez trochę kwaśną glebę. ..... Po wschodach było u mnie super, jęczmionki wzeszły równomiernie i byłe zdrowe, wody im nie brakuje. Jednak teraz przez ten długi weekend była u nas gorąca pogoda i zaczął on podupadać na zdrowiu ... przez miedze mam pole, na którym jesienią nie był dawany attribut ( bo tam nie ma wyczyńca) i też jest tam jęczmień i jest różnica znaczna bo jest większy i bardziej zielony. Drugi dzień u mnie pada i spadło 20 ltr wody na metr. Jest pochmurno i ciepło - co sprzyja regeneracji. Już teraz wiem, że jakby było zaorane to problem by się nie pojawił. Doradcy z bayera i od osadkowski cebulski zaliecili mi odżywkę terra-sorb (1,3 ltr na ha przy 250 l wody/ha) oraz na poprawienie zawartości chlorofilu i polepszenie fotosyntezy roztwór siarcanu magnezu siedmiowodny w stężeniu 5%. tylko co z tego, nie wiem czy on przeżyje i da sobie radę z tym attributem, który jest w glebie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielok    0

Witam

W tam tym roku miałem posianą pszenicę jarą którą popryskałem Attributem. W tym roku chcę posiać mieszankę. Nie spali mi owsa?? Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie próbowałem w jęczmieniu ale nie polecałbym. o ile pamiętam ulotkę żyto, pszenżyto i pszenica jara i zimowa Najlepsza puma choć drogo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

My któregoś roku jak pryskaliśmy pszenicę jarą atributtem przejechaliśmy kilka metrów jęczmienia efekt deformacja, zatrzymanie w miejscu plonu ziarna - brak :/ dosłownie go spaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielok    0

chodzi mi o to czy ten attribut, którym pryskałem w tamtym roku pszenicę będzie działał na tegoroczną uprawę. Gleba jest słabej klasy i nie chcę znowu siać pszenicy. W tam tym roku posiałem aby pozbyć się głuchego owsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

spokojnie możesz siać owies czy jęczmień. Jeśli chodzi o owies głuchy to u mnie co roku się pryska i w żniwa pole czyste, a w każdym następnym roku dalej wychodzi, jego ziarno potrafi kilka lat przeleżeć w ziemi, dopóki nie dostanie odpowiednich warunków do wzejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja troche nie polecam attributu , mi przepuscil troche miotly , na forum wlasnie wiekszosc co zasotosowala attribut pisala ze poprawke trzeba bylo robic albo przepuscilo tak srednioo . Ja osobiscie robilem oprysk w jak najlepszych warunkach , nawet tam gdzie dalem dawke na perz przepuscilo :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Attrbut jęczmień spali, sąsiad w pszenicy w zeszłym roku miał głuchy owies i jęczmień po oprysku pszenica czystą. Ja zawsze pryskalem mustang + attrbut że względu na głuchy owies, ale w ubiegłym roku przepuścił mi dużo miotly i poprawianie puma. Z tego względu w tym roku pryskalem expert met, ale obawiam się czy głuchy owies się nie pokaże. Nie wiecie ile nasiona głuchego owsa mogą siedzieć w ziemi, nie miałem go na polu z 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Życzę powodzenia przy pierwszej kontroli

Środki stosowane w Polsce muszą być po pierwsze u nas zarejestrowane i posiadać etykietę w języku polskim a nagrodą za odstępstwa od tej zasady jest opłata 200% wartości zastosowanych lub sprzedawanych środków :)

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj