seba2017

Śrutownik bijakowy 7,5 kw - problem

Polecane posty

seba2017    1

Porobiłem dziś zdjęcia mojego śrutownika. Najpierw tylko odpowiem na zadane przez Was w tym temacie pytania. NIe sprawdzałem dokładnie ale śrut chyba był trochę ciepły jak dotknąłem od razu po zmieleniu. Wydajność producent podaje 700-1100 kg na godzinę a w instrukcji 800-1000 kg ale u mnie przy tych problemach jest dużo wolniej. Sito jest w całym obwodzie bijaków. Gdy miołłem i były te problemy to w koszu było 50% owsa a reszta to żyto albo pszenżyto.

Zdjęcia podaję pod tym linkiem bo jak dużo bym tu podał to zaraz admin by może krzyczał że za dużo zdjęć:

http://pokazywarka.pl/d7vkhy/

Widać na zdjęciach że zboże wpada na bijaki ale nie na końce bijaków ale mniej więcej na ich środek. Zastanawiam się też czy może silnik nie daje rady bo może jest źle podłączony ? Może przy podłączeniu w trójkąt jeden przewód jest może źle podłączony i może stąd taka słaba moc ? Dziś dwa worki zmiołłem i o dziwo dziś jakoś dobrze szło ale poprzednich parę razy było źle.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063

A obroty masz w dobrym kierunku ustawione? 

Wystarczy że masz inaczej fazy podłączone i już masz inny kierunek obrotów i to może być przyczyną zapychania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Obroty dobrze ustawione - zgodnie ze strzałką na obudowie, chociaż to chyba obojętne ale mam tak jak producent podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8063

Ta akurato.O mam śrutownik bijakowy w którym to właśnie przerabiałem ten temat.

@seba2017 ale nie zaszkodzi sprawdźć jak pracuje w odwrotnym kierunku. 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ot to wynalazkiO.o ,jak sito standardowe to powinien w dwie strony mielic  ,pomijając ssące

a dlaczego tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Kolego te dane producenta to o kant d...y rozbić,takie  wydajnosci dla zbóż to sa dla silników pow 11kw i to bez udziału owsa,miałem styczność ze śrutownikiem podobnej konstrukcji mielił ok 3,5 minuty 50kg zboża bez udziału owsa ale silnik 13 kw,przy owsie i zbożach które wymieniłeś max jego możliwości w najlepszym razie to 600-700kg/h,druga sprawa zawieszanie się zboża w gardzieli,po lewej stronie Twoich  oznaczeń zostawione paski blachy po których przesuwa się zasuwka  to one powodują  zawieszanie się zboża[można by obciąć równo z gardzielą tak jak jest w miejscu gdzie zaznaczyłeś na czerwono],proponuje też wymienić na sita szczelinowe 3mm nieduży koszt a powinna zwiększyć się wydajność,Gdybyś miał zle podłączone fazy dawno by szlak trafił silnik ewentualnie ciągle wywalalo by zabezpieczenie.image.thumb.png.6e0d4eafd8ddf62be928f5e5fb0ca56c.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Producent zgodził się żeby zamienić silnik 7,5 kw na 11 kw, bo przy śrutowniku 11 tego producenta obudowa jest ta sama, tylko silnik, włącznik i wyłącznik termiczny jest inny.  Tak więc skoro silnik będzie półtora razy silniejszy to i przy szczelinie półtora razy szerszej mam nadzieję że już będzie dobrze szło mielenie.

Edytowano przez seba2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Nie mogą zamontować Ci amperomierza przeciez  mają w ofercie i nie interesowała by Cię wielkość szczeliny,bardziej komfortowo się śrutuje,zabezpieczenie na pionie musi być ok 25 amper przy 11kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Pomyślę nad amperomierzem, pewnie będzie dostępny za dopłatą, jak nie będzie strasznie drogi to pewnie wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Koszt załozenia u mnie zamknął sie bodajże w 100zł,fakt załadał mi znajomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Dla mnie to ma niedorobione mocowanie bijaków w tym kole, przy tarczy. Tam jest za ścisło, za ciasno. Te ziarno nie ma jak swobodnie tam wpadać i bijaki nie mogą zassać go pełną mocą i dlatego się blokuje, bo zatyka przed i na bijakach zapewne na tej tarczy i ramie, bo w środku dopiero bijaki są i nie mogą pobierać ziarna. Ta tarcza z bijakami ma ograniczoną przepustowość wg. mnie i otwieranie zasuwy  na szerzej nic nie daje a skutkuje zatorem ziarna w koszu. Silnik 11kW tu też nic nie pomoże a będzie korki wywalał jak instalacja nie przystosowana jak kolega wyżej wspomniał w pionie, czyli pierwszy bezpiecznik od słupa energetycznego.  Ale daj znać co i jak z nowym silnikiem i co producent mówi i co to za producent jak nie tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Silnik ma mi wymienić w tym lub przyszłym tygodniu gdy będą coś wieźć w tym kierunku. Producent mówi że te tylko na początku może być problem bo mąka może się zatrzymywać pod sitem po bokach gdy się farba jeszcze nie przetrze i u mnie rzeczywiście się tam przez pierwsze dwa razy zatrzymywało a potem już tam dobrze było. I mówi że jak sprzedaje te śrutowniki to zwrotów nie było. Mówi też że na ten mój problem powinien pomóc większy silnik. A ten producent to Agropart, jego nazwa była na tych pierwszych dwóch zdjęciach co wstawiłem. To firma z Partyni niedaleko Tarnowa. Produkują też śrutowniki ssąco tłoczące, silosy, żmijki, kosze zasypowe i różne tego typu rzeczy. A bezpieczniki mam 25A, żyły przewodu siłowego za bezpiecznikami mają pole przekroju 4mm2 więc instalacja powinna wytrzymać. Ten silnik 7,5 kw ma prąd znamionowy 13,9 A  więc silnik 11kw skoro jest półtora razy większy to powinien mieć prąd znamionowy około 21A więc jak nie będzie przeciążony to będzie ok. Jak otworzę trochę szerzej otwór to zboże leci dobrze ale silnik jest zaraz przeciążony i głośniejszy to mam nadzieję że przy większym silniku będzie już dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Szkoda kolego, że nie możesz podejść do kogoś, kto ma na jednej stopie bijakowy i zobaczyć jego pracę, bo może za dużo oczekujesz od niego?.Śrutownik ma płynnie pracować nie może schodzić z obrotów i jęczeć.  Wiesz 4mm przekrój żyły to dobry do betoniarki. Minimum 6mm, no chyba, że od pionu do śrutownika masz 10 metry. Ale jak masz od 50 metry to nastawiaj się na 5x10mm kabel, bo spadki napięć będą i będzie falował silnik a i przepalić się może na 11kw i dziwne, że na 7,5kw to ci działa bez spalenia kabla. Musisz mieć blisko bardzo do gniazda z pionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Myślę że nie oczekuję za dużo od niego bo oczekuję tylko tego żeby nie zapychał się. Czyli oczekuję od niego żebym tylko sypał do niego zboże i odczepiał i podczepiał worki i żebym nie musiał ciągle poruszać blachą, którą zamyka i otwiera się otwór. Nie wymagam niewiadomo jakiej wydajności tylko płynnej pracy bez zapychania. Nie wiem jakim kablem jest doprowadzony prąd do mojego domu ale myślę że pomyślano o tym i jest wystarczający. Pierwsze bezpieczniki na zewnątrz domu mam 35A. Od nich do bezpieczników w domu prowadzi kabel o długości około 10 metrów i ma ten kabel żyły o polu przekroju 10 mm2. W domu mam bezpieczniki 25A. Od tych bezpieczników do gniazda siłowego prowadzi kabel o długości około 20 metrów i ma ten kabel pole przekroju żyły 4 mm2. Do tego gniazda siłowego podłączam silnik śrutownika i ma on kabel około 4 metry i ten kabel ma żyły o polu przekroju 4 mm2. Przed silnikiem jest jeszcze wyłącznik termiczny i włącznik 0-gwiazda- trójkąt. Inny silnik 7kw chodzi bez problemu na tym gnieździe siłowym a silnik ten ma kabel o długości ...   nie mierzyłem ale pewnie będzie miał około 40 lub 50 metrów z tym że żyły tego kabla mają pole przekroju 6 mm2. Silnik ten pracował nieraz kilka godzin bez przerwy i nie było problemów więc myślę że instalacja nie jest tu problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja mam samoróbkę śrutownik bijakowy i silnik 7,5kw i na sitach oczka 5mm to zasapał byś się waląc łopatą od śniegu tonę tak szybko leci, ale nie dokładnie w tedy mieli bo dużo ziarna całego. A 4mm oczka to mąka i ok. ale i wolniej puszczam robiąc pół na pół żyto owies. Jak ta farba niby ma się wytrzeć to możesz poeksperymentować dając na dół sito oczka 5mm a na górę 4mm jak masz skąd pożyczyć i zobaczysz jak w tedy efekt będzie. No odległość 20m kabla 4mm to ujdzie z przymknięciem oka, ale zerkaj na niego czy nie przepala się pod 11kw pod obciążeniem pełnym. Ale skoro UE zwróci ci połowę to powinieneś brać gniotownik jak dla bydła albo z mieszalnikiem ssąco tłoczący. Pijesz piwko a robota idzie sama. Jak masz szanse to bierz co lepsze i mniej pracochłonne albo zdrowsze dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Ja mam założone sito 5 i nie ma całych ziaren w mące. Łuski widać w mące, ale całego ziarna nie ma wogóle, nawet połowy ziarna nigdy nie widziałem w mące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

przewody pociągną 11kw  tym bardziej  ze nie pracuje nonstop , zabezpieczenia 25A to w sam raz na trzy fazy   jak nie wywala to ok  jak już to sprawdzaj połączenia przewodów na rozdzielniach czy się nie grzeją ,(oczywiście na wyłączonym napięciu )

5mm sito i jest mąka ? to niemożliwe ,nie chce krakać ale chyba  wydajności nie zmieni moc silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba2017    1

Zależy co kto rozumie pod pojęciem "mąka". Nie wiem jak to określić żeby trafnie zobrazować. Jest po prostu biała mąka a w niej łuski zboża. Sito jest nowe i nie wytarte jeszcze. Trochę się kurzy też przy śrutowniku i nie tylko z wylotu mąki przez worek, ale też zza śrutownika, może trzeba będzie gdzieś uszczelnienie założyć z gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie wiem jak sie kurzy bo ja mialem w swoim zasypy  ze spichlerzy sypałem oba do pełna i włączalem  zamykając pomieszczenie ,śrut sypał sie na posadzke wiec wszedzie było biało 

na 3mm masz zmielone bardzo drobno zostają tylko fragmenty łusek po owsie   ,najlepiej obrazuje to jęczmień  tu ocenić można i wydajność i  grubość śrutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł98    11

mam taki problem posiadam mieszalnik i śrutownik ssąco tłoczący jak śrutuje to pluje mi śrutką tam gdzie się wsypuje np koncentrat ma ktoś ten sam problem i czy idzie z tym coś zrobić ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xyz2012
      Jaki śrutownik do sporzadzania pasz dla trzody. bijakowy czy gnotownik http://allegro.pl/gn...2070916951.html http://allegro.pl/sr...2056415180.html
       
       
      prosze o rady
    • Przez LonelySoul
      Witam, czy ktoś z użytkowników posiada rozdrabniacz bijakowy ssąco tłoczący ? potrzebuję porady ! chodzi mi o wydajność i nie katalogową tylko praktyczną , chce zrobić mała mieszalnie pasz i zastanawiam się jak wybierąć zboże z silosów. czy za pomocą węzy prosto na rozbijak czy za pomocą żmijek na kosz zasypowy i dopiero na rozbijak , zależy mi głównie na wydajności
    • Przez Morkolinabis
      Witam wszystkich.
      Zwracam sie z uprzejmą prośą o udostępnieni mi filmów z rozdrabniaczem uniwersalnym LEOPARD firmy TALEX. Pragne nadmienić ze wykorzystam te filmy do swojej reklamy.
      Z góry dziękuję Morkowski Maciej
    • Przez wikizal20
      Witam wszystkich . Mam taki problem mam śrutownik ssąco tłoczący z Odolanowa i wydaje mi się ze wolno się śrutuje mam max dostępny wąż jaki dają .Śrutownik ma silnik 11 kw i do tego jest mieszalnik 2t proszę was o porady jak usprawnić śrutowanie,bo boli mnie trochę długie mielenie ze względu na koszty prądu.Pozdrawiam !
    • Przez pan054
      Witam
      Chciałbym zakupić taki oto śrutownik z mieszalnikiem http://agropart.pl/agregaty_paszowe/ . Interesuje mnie jakieś szczegóły praktyczne a mianowicie czy ktoś ma taki zestaw, jak się sprawuje, jaka jest wydajność, czy jest niezawodny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj