Luki1988

Podłączenie dodatkowego rozdzielacza do C330

Polecane posty

Luki1988    5

Panowie mam rozdzielacz pod siedzeniem z trzema pozycjami. W tej chwili jest podpięty tur pod niego przez co nie mam tylnego gniazda np do przyczepy. Potrzebuje sterować siłownikiem dwustronnym w maszynie i teraz pytanie czy da się dołożyć rozdzielacz na błotnik żeby tur został bez zmian a żeby można było sterować siłownikiem dwustronnym i przy okazji żeby i ten wywrot przyczep był? Czy rozdzielacz jednosekcyjny wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Nie mam, pod siedzeniem był dwupozycyjny a jak przyszedł czas na tura to założony był z trzema pozycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
Jak założysz rozdzielacz zależy jaki dwu czy jedno sekcyjny to i tak będziesz mógł do niego podłączyć przyczepę. A podłączenie jest bardzo proste wepnij się tam gdzie był oryginalnie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Czyli co wystarczy wziąć zasilanie i powrót ze starego rozdzielacza i już? Jak wepnę się w miejsce podłączonego tura to chyba bez wstawiania jakiego zaworu sterujacrgo gdzie ma iść olej czy na tura czy na nowy rozdzielacz się nie obejdzie ? Bo ja chcę żeby tur był podnoszony tak jak do tej pory na środkowej pozycji rozdzielacza pod siedzeniem.

I tak myślę że jak ta jedna sekcja na nowym rozdzielaczu będzie przystosowana do siłownika dwustronnego to jak podłącze się potem do jednego wyjścia przyczepa to też nie zadziała bo jak ma przyczepa opaść? Gdzie wolny slpyw ?

Chyba musi być rozdzielacz dwusekcyjny, jedna sekcja ze spływem, a druga na siłownik dwustronnego działania..nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

No właśnie tura masz podłączonego z góry w rozdzelaczu i na pozyci środkowej go ponosisz. A jest jeszcze jedno wyjście które cały czas daje olej i powrót i wystarczy tam się wpisać i tur zostaje jak było A masz dodatkowy rozdzielacz zamocowany. Tyle w temacie. co do rozdzelaczu to wystarczy zwykły i kiedy ponosisz i opuszczasz olej płynie tym samym gniazdem niema z tym problemy i nie potrzebny jest wolny spływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
Dokładnie wystarczy kupić rozdelacz jedno sekcyjny koszt ok120zl i parę przewodów bo zależy też gdzie go mocujesz. dostarczasz mu zasilanie i powrót oleju który jest już fabrycznie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Tylko nie mam przekonania czy w oryginalnym rozdzielaczu jest jeszcze jedno wolne miejsce. Muszę iść zobaczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Kup rozdzielacz 40l z sekcją pływającą, lepiej odrazu trochę dołożyć i nie męczyć pompy przy opuszczaniu przyczepy. Możesz też kupić 2 sekcyjny, podłączyć 1 sekcję do tura wtedy podnośnik będzie działał osobno i nie będzie opadał przy opuszczaniu tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
No to proste odkrecasz ta rurkę i robisz tak jak pokazałem. Z tej śruby obok zasilania tura wkrecasz węża i prowadzisz go do rozdzelacza A tu z boku wkrecasz powrót. Już jaśnie się chyba nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Czyli wywalam ten mostek całkiem. Rozumiem, a nowy rozdzielacz będzie pracował niezależnie od starego? Np tak jak w starych zetorach że trzeba dźwignie blokować żeby puścić olej na rozdzielacz tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
Sekcja pływająca chyba raczej chodzi o sekcję nurnikowa bo tak się ona nazywa do siłowników jednostronnego działania. A do czego jest Ci potrzebny ten rozdzielacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Sekcja nurnikowa to co innego, potrzebna gdyby podłączał tura, siłowniki jednostronne, przecież orginalny rozdzielacz na błotnik też miał pływającą pozycję, były 4 ustawienia dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16865
rozdzielacz dodatkowy najlepiej wpiac zaraz po pompie, a przed fabrycznym rozdzielaczem podnosnika. wtedy ma najwieksza sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
masz rację że najlepiej by tak było bo bezpośredni z pompy na rozdzielacz nie traci nic A przez oryginalny to mocno się grzeje jak dużo się używa hydrauliki. Ale w tym przypadku myślę ze jest to zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez peresik
      Witam mam pewien problem. Zamontowalem dzisiaj nowe tuleje do cylindra w C330 i okazało się że wystają one 0.35 mm ponad blok A w książce dopuszczalne jest Max 0.16 mm. Tuleje są firmy Mahle.  Pod górną krawędź tulei jest włożona tylko jedna podkładka miedziana z zestawu. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić? Czy to są podkładki tylko dystansowe i można zamontować bez niej czy ona też uszczelnia i musi tam być? 
       
    • Przez DANDYS
      gdy dam przewód przerwywacza na lewą strone  działa lewy kierunkowskaz, jak na prawa  to dziala prawy, 
      o co tu chodzi ?  czyżby powinien isc jeszcze jeden kabel od przerywacza ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj