peresik

Ursus C-330- Wystające tuleje silnika

Polecane posty

peresik    0

Witam mam pewien problem. Zamontowalem dzisiaj nowe tuleje do cylindra w C330 i okazało się że wystają one 0.35 mm ponad blok A w książce dopuszczalne jest Max 0.16 mm. Tuleje są firmy Mahle.  Pod górną krawędź tulei jest włożona tylko jedna podkładka miedziana z zestawu. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić? Czy to są podkładki tylko dystansowe i można zamontować bez niej czy ona też uszczelnia i musi tam być? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

oddaj-wymien tam gdzie kupiłeś. szwagier jak remontowal mtz to ze 3 razy jeździł do agromy wymieniać dopiero za 3 razem mierzył wszystkie i z kilku kompletów wybrał sobie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

W zetorach nie ma podkładek i chodzi ,wszystko uszczelnia uszczelka.Możesz śmiało je wyrzucić ale trzeba blok dobrze oczyścić bo wbijając tuleje potrafi rdza podejść .Inna sprawa to może blok był planowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peresik    0

Byłem teraz po dwie inne tuleje w sklepie na wymianę. Wlozone i dalej to samo. Tylko czy po ominięcie tej podkladki nie będzie żadnego problemu z wydostawaniem się wody na górę. Byłem popytać u takiego znajomego machera  to mówił żeby się też aż tak bardzo tym nie przejmować że tyle wystaje bo to uszczelka koryguje ? Ma rację? Nie mam pojęcia jak wybrnąć z tego problemu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jesteś pewien że blok nie był nigdy robiony?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peresik    0

Jestem pewien. Traktor od nowości w rodzinie. Poradziłem sobie panowie. Przyszlifowalem uszczelki miedziane na szlifierce tasmowej. Mam teraz około 0.15 nad blokiem więc myślę że może zostać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Może zostać bo jak dociśniesz to głowica to jeszcze siądzie

Te podkładki pod tulejami są tylko i wyłącznie do regulacji właśnie wystawania tulei ponad płaszczyznę bloku nie pełnią one roli uszczelnienia. Za mało wystaje podkładasz nawet i dwie, a jak za dużo możesz i jej nie dawać. Za szczelność odpowiada uszczelka pod głowicą

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj